Jump to content
Update piwo.org dzisiaj popołudniu i wieczorem. Będą problemy z dostępem do strony, ×

indianin

Members
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

About indianin

 • Birthday 12/16/1965

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  34
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Robert
 • Strona www
  http://www.skrzynie-biegow.wroclaw.pl

Recent Profile Visitors

1128 profile views

indianin's Achievements

 1. indianin

  indianin

 2. Nie ma jakiegoś określonego czasu, ja 3-4 dni gdzieś gazuje ale bardziej dopuszczam gaz co kilka godzin, nie trzymam cały czas pod ciśnieniem. Potem przed piciem podłączam jeszcze na kilka godzin gaz, lub w trakcie picia jak uważam że nagazowałem za słabo Undeath mógłbyś to jakoś rozwinąć,bo z tego zrozumiałem że przy nalewaniu piwa masz nie podłączony gaz. Pytam bo w tamtym roku miałem problem z pianą,leciała tylko piana niezależnie od podawanego ciśnienia. Piwo nagazowane było naturalnie,na pewno za mocno,bo do refermentacji dałem tyle surowca co daje się do butelek. Wyczytałem na forum,żeby sprawdzić jakie jest ciśnienie w kegu i zapodać większe ciśnienie,niestety nic nie pomagało. W tym roku dostałem informację że piwo podłączone do dwutlenku w niskiej temperaturze czyli u mnie kegator,cały czas się nagazowuje.
 3. Super pomoc,przy butelkowaniu wszystko jasne,ale przy kegu wychodzi 22.1 psi i ja dalej nie rozumiem jak mam uzyskać ilość surowca do refermentacji.
 4. Oddam gęstwę po Pilsie 1 pokolenie Wyeast 2308 Munich Lager. Dzisiaj zebrana. Już nie aktualne.Poszła w dobre ręce.
 5. Chciałem przywieść sześć rodzajów po dwie butelki,a tu nie ma jak.
 6. Ja nie mogę złego słowa powiedzieć o TB,odbieram zawsze osobiście.Tylko może tak być że przez takich jak ja wydłużają się wysyłki. A to dla tego że zamawiam rano a po południu już jestem bez uprzedzenia i chłopacy poświęcają czas na przygotowanie mojego zamówienia.Jak jeszcze wpadnie paru takich jak ja ,to poślizg murowany.
 7. 1}-Pils 50 L 2}-Pils 50 L 3}-IPA 39 L 4}-AIPA 50 L 5}-Drunken Jedi Ipa 42 L 6}-Chinok India Red Ale 44 L 7}-Multiwitamina 41 L 8}-Full Aroma Hops 45 L 9}-Badas Cream Ale 42 L RAZEM: 3971 L
 8. ja czasami nawet 25kg jak mi wyjdzie 6 warek w m-cu.Ale za napęd nie dałbym więcej jak stówkę. Jeśli chodzi o mechanizację mojego piwowarstwo, to opiera się ona zasadzie złomiarstwa i kombinatorstwa. Napęd do gadeja,szlifierka z ostrzałką za 128 zł. z castoramy.
 9. Mam takie i takie .Jak chcesz możesz podjechać na Rakową.
 10. Zwiększa wytrawność w piwie, w niewielkich ilościach może zwiększyć pijalność. http://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Surowce_nies%C5%82odowane#Sacharoza Dzięki,ale daje też posmaki bimbrowe.itd.Zakończyłem już gotowanie i nie dałem cukru,doleję wody do zakładanej gęstości i zobaczymy co wyjdzie.I tak na razie się nie przekonam czy było by lepsze z cukrem,bo warka jedna z próbnych na poznanie smaków. Dzięki ci za odpowiedzi.Pozdrawiam i wesołych świąt.
 11. Chodzi mi o to czy ten cukier daje coś temu piwu,czy tylko zwiększa Blg? Bo jeżeli zwiększa tylko gęstość,to może lepiej go nie dawać?
 12. Witam,jestem w trakcie warzenia BADASS - CREAM ALE 12,4 blg. W przepisie podają że trzeba dodać 0,9 kg cukru. I tu moje pytanie jeżeli po filtracji 43 l wyszło mi13,blg,to muszę dodawać ten cukier? I jeszcze jedno jeżeli trzeba to kiedy? Warka z chmielem już się gotuje. Dzięki z góry za szybką podpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.