Jump to content

Atebo

Members
 • Posts

  314
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Atebo
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  rośnie
 • Miasto
  84576 Teising, Deutschland

Kontakt

 • Imię
  Maciej
 • Komunikator
  face: Maciejmajc
 • Strona www
  http://atebo.net )robi się(

Recent Profile Visitors

2340 profile views

Atebo's Achievements

 1. Sprzedam HLT +MLT. Nie ukończony projekt. MLT sito szczelinowe. To co na fotkach. Cena 1500.
 2. Nie pamiętam dokładnie jaki model. Na pewno miał działać w podwyższonej temperaturze. Dużo nie zbierał bo po whirpoolu nie dużo trafiało dalej.
 3. U mnie kiedyś tak to wyglądało: W obwodzie przed fermentorem włączyłem pompkę inhalatora. Długość węża 4m. Startowało wszystko już po 5 minutach.
 4. Atebo

  grainfather

  Skraplacz oparów z postu powyżej oddaje na spuście 8 l wody na 15 min gotowania. Ile w tym oparów trudno wyczuć.
 5. Atebo

  grainfather

  W niedzielę warzenie więc potestuję skraplacz i brewzillę. Żona jeszcze nie wie co ja czeka w kuchnii
 6. Atebo

  grainfather

  Witam na forum po 5 latach przerwy. Herms mój poszedł w niepamięć. Teraz nie wytrzymałem i zabrałem się za warzenie na kombajnie. Sprawiłem sobie skaraplacz pary do mojej brewzilli. Czy ma ktoś z forumowiczów praktykę z takim ustrojstwem? link gdzie zakupiłem skraplacz: https://www.crafthardware.de/produkt/dampfkondensator/ jak zamontuję jakiś wyciąg to pewnie zrezygnuję ze skraplacza ale na razie będę musiał się z nim pomęczyć.
 7. Poszło na pw

 8. Atebo

  Atebo

 9. Fajna wyjściówka na dużego klona braumeistra i tanki an fermentory
 10. Z tego co się orientowałem u Bolka SPZ-10 nie jest produkowany. To zmusiło mnie niestety do zakupu innego.
 11. Idea bardzo fajna. Cieszę się z uwzględnienia Hermsa. Ciekawe w jakim stopniu da się Hermsa na SKN Zautomatyzować. Na pewno przydałoby się: - 1a. temp. HLT do ustawienia ( na sztywno ) z możliwością korekty temperatury w czasie trwania programu - 1b. różnicowe sterowanie HLT : (temp HLT wyższa o zadaną od temp. zacieru) - 1c . temp. HLT ustawiana na każdy etap osobno. - Srerowanie grzałkami z regulacją mocy - możliwość przełączenia wyjść w tryb (przekaźnik) -miałem taką możliwość w jednej wersji SPZ i z powodzeniem używałem do sterowania el-zaworem w Herms-IE - Możliwość ustawienia maxymalnej temp HLT. Tyle z uwag jakie na szybko wpadły mi do głowy. Jeżeli do idei SPZ dodamy możliwości SKN to powinien wyjść ciekawy sterownik.
 12. Z ciekawostek podaję link do nie drogiego regulatora grzałki. link
 13. Dotarł do mnie sterownik zacierania BCS-460 Czy ktoś z forum używa takiego sterownika? Chętnie zadałbym kilka pytań na temat programowania ww. urządzenia.
 14. Dotarł z USA sterownik BCS-460 Czujniki NTC 10K w drodze - pora brać się za naukę programowania. Czy ktoś korzysta ze sterownika zacierania BCS? Chętnie zadałbym kilka pytań.
 15. Mieszadło z allegro kiedyś za 50 zł. A obudowa z grzałką i termostatem też kiedyś na jakimś portalu za nie dużo kupiona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.