Skocz do zawartości

pytlasinski

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. pytlasinski

  Dwie fermentacje czy jedna?

  Właśnie zamknąłem fermentator i włożyłem rurkę. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Wcześniej brzeczka fermentowała delikatnie przykryta pokrywką fermentatora. Co myślicie?
 2. pytlasinski

  Dwie fermentacje czy jedna?

  To jaka jest w ogóle rola cichej fermentacji?
 3. pytlasinski

  Dwie fermentacje czy jedna?

  A dlaczego lepiej? Co dają dwie fermentacje w porównaniu z jedną? Czy jeśli nie włożyłem rurki fermentacyjnej od razu po nastawieniu to czy jak włożę po 24 godzinach to nie zepsuje się coś?
 4. pytlasinski

  Dwie fermentacje czy jedna?

  To znaczy mam po zakończeniu burzliwej zamknąć pokrywkę i włożyć rurkę fermentacyjną?
 5. Dzień dobry, Chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych piwowarów. Nastawiłem brzeczkę z dwóch puszek słodu pszenicznego. Na opakowaniu rekomenduje się przeprowadzenie dwóch fermentacji burzliwej i spokojnej. Do tej pory zawsze robiłem tylko jedną nastawiałem brzeczkę i zatykałem korkiem i rurką fermentacyjną. Mam problem ponieważ nie posiadam 2 pojemnika, żeby zlać brzeczkę po burzliwej? Co radzicie? Czy mam zebrać pianę z góry i zlać brzeczkę znad osadu na dnie pojemnika? Czy po paru dniach zatkać po prostu korkiem to co jest bez zlewania i wsadzić rurkę fermentacyjną? Czy zlać można za pomocą kraniku u dołu plastkowego fermentatora? Dziękuję za odpowiedź. PS. Czy gęstwa to jest ten osad na dnie? Mogę to wykorzystać do innego piwa?
×