Skocz do zawartości

telek

Members
 • Zawartość

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

10 obserwujących

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Flisackie Królewskie

Ostatnie wizyty

417 wyświetleń profilu
 1. Opublikowanie wyników pozostawię Szefowi Jury ;), natomiast ze swoje strony chciałbym podziękować: - całej ekipie Browaru Zamkowego Cieszyn za pomoc w organizacji konkursu, - Januszowi Koniecznemu i jego firmie Piwne Fascynacje za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, - Koleżankom i Kolegom z PSPD za wsparcie, - Krzysztofowi Kaczmarkowi za przewodniczenie Jury, - sędziom za pracochłonną wnikliwą ocenę: Piotr Wypych Michał Zieliński Krzysztof Teliżyn Krzysztof Lechowski Łukasz Jajecznica Michał Mielczarek Justyna Teliżyn Magdalena Bergmann Paweł Leszczyński Marcin Pająk Kacper Jasica Michał Mutryn Przemysław Szczepańczyk Mateusz Puślecki Sławomir Winiarski Dominik Szczodry Sponsorom za ufundowanie nagród: - Viking Malt za słody, - Browar Kormoran za słody, - Fermentum Mobile za drożdże, - Polishhops za chmiele
 2. Cały czas usiłuję zdobyć wyciąg / zestawienie wpłat. Przepraszam za poślizg, jak zwykle wszelkie wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść uczestników.
 3. Niestety, nie mamy takiej możliwości. Wyciąg wszystkich wpłat zostanie wygenerowany za tydzień i ewentualne wątpliwości będą wyjaśniane (stąd dajemy sobie na to dwa dni pomiędzy 28 a 30 sierpnia).
 4. I kolejna dobra wiadomość - do grona Sponsorów konkursu dołączyło Fermentum Mobile, firma zaopatrująca piwowarów domowych oraz rzemieślników we własne szczepy świeżych płynnych drożdży https://www.fermentum-mobile.pl/oferta/lista-szczepow/
 5. Punkt 5. Regulaminu powinien brzmieć: "Jeden piwowar może wystawić do Konkursu jedno piwo w każdej kategorii."
 6. Ja ze swojej strony staram się, by piwowar wysyłający piwo na konkurs ZAWSZE dostał możliwie kompletną informację zwrotną. Na zeszłorocznym Flisackim KPD "zdyskwalifikowaliśmy" piwo zawierające więcej dodatków (całą szafkę w bakaliami) niż zezwalał regulamin (baliśmy się, że takie piwo "przykryje czapką" piwa "uboższe", ale oceniliśmy już po konkursie również to "zdyskwalifikowane" i okazało się że więcej wcale nie znaczy lepiej. Piwowar (piwowarzy) otrzymali metryczkę do swego piwa. Podobnie na zeszłorocznym konkursie w Cieszynie po samym konkursie oceniliśmy 2-3 piwa które po drodze częściowo się potłukły i również przygotowaliśmy metryczki dla piwowarów. Jeśli chodzi o Ciebie, to nie widzę powodu do "dyskwalifikacji" - zakładając Blg początkowe 22' łapiesz się na widełki dla stylu ;-) Zapraszamy na samą Cieszyńską Jesień Piwną - będzie okazja porozmawiać z bardziej doświadczonymi piwowarami i zapytać o wskazówki, rady, wypić wspólne piwo...
 7. Na wstępie ogromne podziękowania dla Magdaleny Bergmann (Bergie), Szefowej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, za udostępnienie systemu do rejestracji piw. W załączeniu regulamin konkursu, w razie wątpliwości proszę o kontakt: - w tym wątku, - poprzez pw, - na adres e-mail: Krzysztof.Telizyn@pspd.org.pl Tak jak pisałem wcześniej: dostawy osobiste w dni robocze w godzinach 7:00-12:00, w weekendy przez cały dzień. Regulamin Międzynarodowy Cieszyński KPD 2018.pdf
 8. W weekendy jak najbardziej tak, przez cały dzień, warto podejść do Browaru od góry, od strony Zamku, a nie od ul. Dojazdowej.
 9. Mam obietnicę, że system będzie gotowy do końca bieżącego tygodnia, ale nie ja go przygotowuję, więc mogę tylko liczyć na słowo osób zajmujących się tym osobiście.
 10. Szanowni, Przepraszam, ale mam złe wiadomości: 1. Regulaminu wciąż brak, bo: - brak danych osoby odpowiedzialnej za recepcję, - brak systemu do rejestracji piw 2. W tym roku zwycięzca w kategorii Czeski Pilzner nie zostanie uhonorowany możliwością uwarzenia piwa w Browarze Zamkowym Cieszyn. Ustalając dane osoby odpowiedzialnej za recepcję ustalam również to (tzn. na pewno mógłbyś zostawić paczkę w Portierni Browaru, ale chcielibyśmy uniknąć piwa czekającego w Portierni przy obecnych temperaturach aż do poniedziałku...).
 11. Komunikacja dla naszych Kolegów Piwowarów z Czech: There will be the possibility to deliver beers to Albrechtice: You can send / deliver to: Lukasz Niemiec Osvobození 43 Albrechtice 735 43 Česká Republika between August 6th – August 28th There will be the possibility to deliver directly to Browar Zamkowy Cieszyn between 7:00-12:00 (details will follow coming days). - The amount of beer necessary for the evaluation (one of below): - 3 bottles of 0,5 l - 4 bottles of 0,33 l - 2 bottles of 1 liter of more The cost of participation: CZK 120, EUR 5, PLN 20 (details will follow, but options like last year - bank transfer or money in the parcel together with beers).
 12. Zielu, dzięki za szybką odpowiedź. Psina, jeśli Twoje piwo dostanie się do finału, to dowiesz się, które miejsce zająłeś; jeśli odpadnie w eliminacjach, to metryczka będzie zawierała informacje o przyczynie odrzucenia oraz dodatkowe informacje o piwie. W tej sytuacji nie dowiadujesz się "czy Twoje piwo było ostatnie", bo tego typu klasyfikacja nie jest prowadzona.
 13. I jeszcze jeden ważny komunikat - do grona Sponsorów dołączył wspierający nas od kilku lat Browar Kormoran - dziękujemy za ufundowanie słodów jako nagród dla laureatów.
×