Jump to content

telek

Members
 • Posts

  129
 • Joined

 • Last visited

7 Followers

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Piwowarstwo

 • Miasto
  Flisackie Królewskie

Recent Profile Visitors

1191 profile views

telek's Achievements

 1. W tym miejscu chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie: Koleżankom i Kolegom z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Terenowego PSPD (wraz z przyległościami) za pracę przy Konkursie Carpe Karft za ugoszczenie i współorganizację Viking Malt za sponsoring strategiczny Browarowi Staromiejskiemu Jan Olbracht za patronat nad FESem (oraz ugoszczenie sędziów) Samym sędziom za 2 dni pracy: Albae C.: Michał Krzysztofik Michał Kordek Magda Bergmann Marcin Stefaniak FES: Przemek Szczepańczyk Michał Gasewicz Adam Kapturski Maciej Branicki Łukasz Śledziński Jeśli kogoś pominąłem - również dziękuję i przepraszam. Zapraszamy za rok (gdziekolwiek dopłynie wtedy nasza tratwa)!
 2. BREAKING NEWS: Sponsor główny naszego konkursu, Viking Malt postanowił ufundować dla dwóch piwowarów którzy zgłosili swoje piwa w kategorii Koźlak Holenderski po 5 kilogramów słodu w ramach docenienia ich trudu i chęci propagowania tego (zbyt) rzadko warzonego stylu.
 3. Na dzień przed eliminacjami dobra wiadomość: kategoria FES naszego konkursu została objęta patronatem przez restauracyjny Browar Staromiejski Jan Olbracht, który wspiera Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy PSPD od jego zarania i zaprasza zwycięzcę IV Flisackiego w tym stylu do uwarzenia w przyszłym roku piwa które ze stosowna informacją o zwycięzcy i konkursie znajdzie się ofercie Browaru, piwowar zaś dostanie dwie skrzynki tego piwa.
 4. Po raz pierwszy stanąłem przed sytuacją, że musimy uruchomić punkt 15 Regulaminu, gdyż w stylu Koźlak Holenderski zostały zgłoszone tylko dwa piwa, więc konkurs w tej kategorii nie odbędzie się. 15. W przypadku zgłoszenia do konkursu nie więcej niż 3 piw w danej kategorii, konkurs nie zostanie rozstrzygnięty, a uczestnicy otrzymają upominki. Doceniając starania Piwowarów i uwarzenie piw w rzadko spotykanym stylu postanowiliśmy, że otrzymają od nas metryczki z ocenami sędziowskimi i upominki w postaci dwuosobowych wejściówek na XII Toruński Zlot Piwowarów Domowych, który organizujemy w lutym 2019 r. (dokładna data i więcej szczegółów wkrótce).
 5. Uwaga, przypominam: Wpłaty uczestników zostaną potwierdzone (na podstawie otrzymanego z Biura Zarządu wyciągu bankowego) w systemie po zakończeniu ich przyjmowania, tj. po 10 października.
 6. Szanowni, Z dużą radością informujemy, że nasz konkurs został ponownie objęty patronatem przez Viking Malt - Sponsora który ufunduje nagrody dla laureatów: - za 1 miejsce 25 kg słodu + koszty transportu - za 2 miejsce 10 kg słodu + koszty transportu - za 3 miejsce 5 kg słodu + koszty transportu Słody mogą być dowolne do wybory przez laureatów z oferty Viking Malt, który od lat zaopatruje piwowarów domowych i rzemieślników w wysokiej jakości słody podstawowe i specjalne. Viking Malt współpracuje z TwójBrowar, więc odbiór nagród będzie wymagał założenia konta na http://twojbrowar.pl oraz przejścia kilku formalności w celu "podpięcia" nagród do kont zwycięzców (wszystkich na raz), jednak pokryty będzie koszt standardowej wysyłki kurierem (1 paczki) więc będzie można u nich co nieco domówić.
 7. Opublikowanie wyników pozostawię Szefowi Jury ;), natomiast ze swoje strony chciałbym podziękować: - całej ekipie Browaru Zamkowego Cieszyn za pomoc w organizacji konkursu, - Januszowi Koniecznemu i jego firmie Piwne Fascynacje za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, - Koleżankom i Kolegom z PSPD za wsparcie, - Krzysztofowi Kaczmarkowi za przewodniczenie Jury, - sędziom za pracochłonną wnikliwą ocenę: Piotr Wypych Michał Zieliński Krzysztof Teliżyn Krzysztof Lechowski Łukasz Jajecznica Michał Mielczarek Justyna Teliżyn Magdalena Bergmann Paweł Leszczyński Marcin Pająk Kacper Jasica Michał Mutryn Przemysław Szczepańczyk Mateusz Puślecki Sławomir Winiarski Dominik Szczodry Sponsorom za ufundowanie nagród: - Viking Malt za słody, - Browar Kormoran za słody, - Fermentum Mobile za drożdże, - Polishhops za chmiele
 8. Cały czas usiłuję zdobyć wyciąg / zestawienie wpłat. Przepraszam za poślizg, jak zwykle wszelkie wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść uczestników.
 9. Niestety, nie mamy takiej możliwości. Wyciąg wszystkich wpłat zostanie wygenerowany za tydzień i ewentualne wątpliwości będą wyjaśniane (stąd dajemy sobie na to dwa dni pomiędzy 28 a 30 sierpnia).
 10. I kolejna dobra wiadomość - do grona Sponsorów konkursu dołączyło Fermentum Mobile, firma zaopatrująca piwowarów domowych oraz rzemieślników we własne szczepy świeżych płynnych drożdży https://www.fermentum-mobile.pl/oferta/lista-szczepow/
 11. Punkt 5. Regulaminu powinien brzmieć: "Jeden piwowar może wystawić do Konkursu jedno piwo w każdej kategorii."
 12. Ja ze swojej strony staram się, by piwowar wysyłający piwo na konkurs ZAWSZE dostał możliwie kompletną informację zwrotną. Na zeszłorocznym Flisackim KPD "zdyskwalifikowaliśmy" piwo zawierające więcej dodatków (całą szafkę w bakaliami) niż zezwalał regulamin (baliśmy się, że takie piwo "przykryje czapką" piwa "uboższe", ale oceniliśmy już po konkursie również to "zdyskwalifikowane" i okazało się że więcej wcale nie znaczy lepiej. Piwowar (piwowarzy) otrzymali metryczkę do swego piwa. Podobnie na zeszłorocznym konkursie w Cieszynie po samym konkursie oceniliśmy 2-3 piwa które po drodze częściowo się potłukły i również przygotowaliśmy metryczki dla piwowarów. Jeśli chodzi o Ciebie, to nie widzę powodu do "dyskwalifikacji" - zakładając Blg początkowe 22' łapiesz się na widełki dla stylu ;-) Zapraszamy na samą Cieszyńską Jesień Piwną - będzie okazja porozmawiać z bardziej doświadczonymi piwowarami i zapytać o wskazówki, rady, wypić wspólne piwo...
 13. Na wstępie ogromne podziękowania dla Magdaleny Bergmann (Bergie), Szefowej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, za udostępnienie systemu do rejestracji piw. W załączeniu regulamin konkursu, w razie wątpliwości proszę o kontakt: - w tym wątku, - poprzez pw, - na adres e-mail: Krzysztof.Telizyn@pspd.org.pl Tak jak pisałem wcześniej: dostawy osobiste w dni robocze w godzinach 7:00-12:00, w weekendy przez cały dzień. Regulamin Międzynarodowy Cieszyński KPD 2018.pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.