Skocz do zawartości

e30cult

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. e30cult

  Przeterminowany coopers

  Już bulka aż miło, wybaczcie że zapytuje tak niecierpliwe, ale rozumiecie że sprawa jest poważna;] Poza tym to chyba najlepiej funkcjonujące forum na jakim miałem przyjemność zaistnieć. Wydaje mi się że jedyną niewielką nieszczelność mam przy kraniku, bardzo ale to bardzo delikatnie skrapla się tam roztwór.
 2. e30cult

  Przeterminowany coopers

  hmm, wody tyle co na dnie zagięcia, żeby nie było prześwitu.
 3. e30cult

  Przeterminowany coopers

  Uruchomiłem proces, start w temperaturze 24, obecnie 22st. Po 24 godzinach nie mogę powiedzieć żeby była to fermentacja "burzliwa" woda w rurce fermentacyjnej nie bombluje, jedynie przesunęła się w stronę ujścia. pokrywa jest nadęta więc chyba coś się dzieje. Wydawało mi się że proces będzie bardziej spektakularny;] możliwe że drożdże nie zastartowały ze starości? Czy to norma i dać im czas?
 4. e30cult

  Przeterminowany coopers

  Ok, dzięki za szybką pomoc. Dam znać jak to wyszło.
 5. e30cult

  Przeterminowany coopers

  Też jestem tego zdania, ale z drugiej strony uruchomić procedurę, zmarnować kilka tygodni gdyby miało okazać się że jest do d... to też nie wesoło;]
 6. Witam Nietypowo rozpoczynam przygodę z piwowarstwem bo właśnie od przeterminowanego surowca;] Dostałem od znajomego kompletny zestaw(prezent nie wypalił i zalegał u niego dłuższy czas.) Od dłuższego czasu szykowałem się do zakupu własnego zestawu więc się zgraliśmy. Pytanie mam następujące, czy przeterminowany o ponad rok ekstrakt(coopers lager), szczelnie, hermetycznie zamknięty zadaje się do przetworzenia? Czy powinien wylądować w koszu?
×