Jump to content

tomala80

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

About tomala80

 • Birthday 11/09/1980

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Warszawa okolice
 1. Przeglądnąłem zapiski kolegi Undeath. Będę musiał niedługo nawarzyć tego piwa. Bierhallowe marcowe wogóle mi nie podchodzi, bo jest za słodkie ale co poradzić Warunki do dolniaków mam przez cały rok, więc nie ma problemu z wysoką temperaturą.
 2. Cześć. Czy ktoś zrobił i ma recepturę na coś podobnego w smaku i aromacie? Żona mi bez przerwy dziurę w brzuchu wierci. Zrobiłem kiedyś 2 warki marcowego z browamatora i homebrewing, ale a to smak nie taki, a to za mało słodkie. Pomocy
 3. U mnie nawet nie tyle "już" co "nigdy" nie zrobię stoutów, risów, porterów, wędzonych. To zdecydowanie nie są smaki za którymi przepadam.
 4. Sterownik RT-2 włącza urządzenie gdy temperatura spadnie poniżej zadanej a RT-2 "O" włącza urządzenie gdy temperatura wzrośnie powyżej zadanej. Działa po prostu odwrotnie.
 5. Przed pierwszym użyciem materiał wygotowałem we wrzątku. Potem juz tego nie robię. Po prostu po użyciu płuczę dokładnie a przed kolejnym użyciem moczę w roztworze pirosiarczynu podczas dezynfekcji fermentora.
 6. To jest bardzo przydatna rzecz. Ja używam woreczka podczas przelewania z cichej do fermentora, w którym dodaję glukozę. Używam także do odfiltrowania chmielin po nachmieleniu, ale do tego celu mam przygotawaną sporą płachtę tego materiału ponad metr na metr. Te co ja mam mają prawie niewidoczne oczka, nie jestem w stanie powiedzieć jaka jest grubość siatki, ale filtruje się przez nie świetnie. Materiał na taki filtr stosowany jest między innymi do filtrowania farb drukarskich zarówno w drukarniach jak i mieszalniach-stąd właśnie mam taki materiał :-) Czy da się go kupić w Polsce? Nie mam pojęcia. Wiem, że to co ja posiadam jest jest dostarczane właśnie z Niemiec.
 7. hmmm w takim razie poczekam do środy. Jeśli nie zejdzie już nic, to nie bedzie sensu trzymać na burzliwej.
 8. W takim razie pozostawie na burzliwej. Dzięki za odpowiedź
 9. Witajcie, Mam na imię Tomek i jestem z okolic Warszawy:) Mam pytanie odnośnie piwa Belgian Pale Ale z zestawu HB drożdże S-33. W instrukcji napisano, że burzliwa trwa około 5 dni. Moje piwo po 9 dniach zeszło narazie do 5,5°Blg w temp 20°C i dość opornie drożdże pracują (piana, która była na początku zniknęła). Z uwagi na to, że muszę wyjechać w środę na 9 dni mam pytanie czy można na tyle czasu zostawić na burzliwej to piwo (łącznie będzie to 19 dni burzliwej w temp 20°C), czy może lepiej w środę zlać na cichą i niech sobie tam pomału pracuje? Póki co z piwem w fermentorze nic sie nie dzieje, tzn smakuje i pachnie jak piwo, jest słodkawe nie ma sie do czego przyczepić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.