Jump to content

Slawek5791

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

About Slawek5791

 • Birthday 04/09/1975

Piwowarstwo

 • Miasto
  Ciągowice

Recent Profile Visitors

465 profile views
 1. Wielkie dzięki. Przesyłka dotarła w całości.
 2. Po zalaniu oczu NaOH najlepiej jest przepłukać roztworem kwasu borowego (bornego?) - do nabycia w aptekach - celem neutralizacji zasady. Polecam gogle przy zabawach z wodorotlenkiem sodu.
 3. Od początku produkcji kreta było to połączenie tych dwu składników tzn NaOH i Al. Oczywiście że powinna nastąpić reakcja po między wodorotlenkiem sodu i aluminium tworząc wodór nawet w czystej wodzie. Pomaga to efektywniej zmydlić tłuszcze.
 4. Cześć Zamieszczam programik do przeliczania wartości w różnych jednostkach - nie tylko wagowych przelicznik.zip
 5. Cześć Mam kilka uwag do mieszadła. Mianowicie wykonałem go naklejając magnes neodymowy ze starego HDD na wentylator 12V i zasiliłem poprzez regulator PWM oparty na NE555 (schemat podany kilka podstron wcześniej). Tego typu regulacja dająca od 1% do 99% zakresu wprowadza bardzo drażniący dźwięk podczas pracy, który zmienia się w zależności od wypełnienia impulsu (czyli prędkości obrotowej wiatraczka) co w warunkach domowych jest nie do zaakceptowania - szczególnie 24h/dobę. Mając do dyspozycji kilka nowych mieszadełek teflonowych metodą prób dobrałem ich długości. Dla magnesu napędowego na wen
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.