Skocz do zawartości

Slawek5791

Members
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Slawek5791

 • Urodziny 09.04.1975

Piwowarstwo

 • Miasto
  Ciągowice
 1. Wielkie dzięki. Przesyłka dotarła w całości.
 2. Po zalaniu oczu NaOH najlepiej jest przepłukać roztworem kwasu borowego (bornego?) - do nabycia w aptekach - celem neutralizacji zasady. Polecam gogle przy zabawach z wodorotlenkiem sodu.
 3. Od początku produkcji kreta było to połączenie tych dwu składników tzn NaOH i Al. Oczywiście że powinna nastąpić reakcja po między wodorotlenkiem sodu i aluminium tworząc wodór nawet w czystej wodzie. Pomaga to efektywniej zmydlić tłuszcze.
 4. Cześć Zamieszczam programik do przeliczania wartości w różnych jednostkach - nie tylko wagowych przelicznik.zip
 5. Cześć Mam kilka uwag do mieszadła. Mianowicie wykonałem go naklejając magnes neodymowy ze starego HDD na wentylator 12V i zasiliłem poprzez regulator PWM oparty na NE555 (schemat podany kilka podstron wcześniej). Tego typu regulacja dająca od 1% do 99% zakresu wprowadza bardzo drażniący dźwięk podczas pracy, który zmienia się w zależności od wypełnienia impulsu (czyli prędkości obrotowej wiatraczka) co w warunkach domowych jest nie do zaakceptowania - szczególnie 24h/dobę. Mając do dyspozycji kilka nowych mieszadełek teflonowych metodą prób dobrałem ich długości. Dla magnesu napędowego na wentylatorze o długości około 40mm (w najdłuższym miejscu) najlepiej działającym mieszadełkiem było to o długości 35mm. Mieszadeło o długości 25mm i 20mm także pracowały bardzo dobrze. Natomiast wszystkie powyżej 40mm czyli więcej niż główny magnes napędowy albo bardzo szybko wylatywało z osi magnetycznej, albo nie dało się wprowadzić w ruch obrotowy. Pozatym zauważyłem, że kilka mieszadełek teflonowych ma przesuniętą oś magnetyczną o kilka mm (szczególnie te dłuższe pow.45mm) co powodowało ich niewłaściwe ustawienie w stosunku do osi magnetycznej magnesu głównego. Uniemożliwia to ich poprawną pracę (oś magnetyczna musi być zgodna ze środkiem ciężkości mieszadełka). Wobec powyższego do poprawy jest zmiana sposobu sterowania wiatraka na liniowy, oraz dobranie mieszadełek pod względem magnetycznym. Dodam jeszcze, że przy prawidłowej długości mieszadełka (w moim przypadku 35mm) wszystko pracowało poprawnie nawet po podniesieniu szklanki z wodą prawie 20mm ponad obudowę urządzenia. Zakładając, że odległość zamocowania wentylatora z drugiej strony od obudowy była około 5mm dodając luz między montażem wentylatora, a naklejonym magnesem około 2mm i dodając grubość obudowy 2mm otrzymujemy, że poprawnie działające mieszadeło było oddalone około 28-30mm od magnesu głównego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...