Jump to content

Cidrax

Members
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Recent Profile Visitors

811 profile views
 1. Cześć, ktoś mi powie, czy tego typu szybkozłączki można zastąpić typowymi JG do piwa? Te są tańsze, a zasada działania ta sama...
 2. Cidrax

  Keg - mufa czy nypel

  Może jakiś znajomy za 4-ro paczka zacnego domowego piwka by na tokarce wyrobił takie cudo?
 3. Tak wygląda sam zbiornik. Chcę w przyszłości go wydłużyć do jakiś 200l (do tego też został przystosowany - masywniejsze nóżki :D). Pragnę za wszelką cenę nie wkładać nic do środka (wężownicy, etc). Nie lodówka, a chłodziarka przepływowa. (Zdjęcie z aukcji, nie mam aktualnego )
 4. Czyli że jednak lepiej zwykłą pianką odizolować?
 5. Okay. Widzę, nie ma sensu nawet próbować prowadzić dalszej konwersacji. Dla innych zainteresowanych. Tutaj człek rozbiera typowy ssr z Chin. Trzeba z nimi uważać.
 6. Widziałeś je "od środka"? Wieją grozą.
 7. Znać/nie znać. Przyznam się, że po prostu nie czytałem wcześniejszych postów. Ciekawe podejście widzę kolegi, ale całe szczęście mamy kogoś kto się zna na forum A tak na poważnie. Jeżeli kolega dan szuka rozwiązania tylko jak usprawnić układ,to nie wciskaj mu nowego systemu. Przekaznik na cewce moze uciagnac spokojnie większe napiecia. Pytanie tylko jak często jest przełączny. Ssr są też rozwiązaniem, mająć wgląd w płytkę można łatwo dobrać odpowiedni przekaznik tego typu i nim zastąpić ten mniej odpowiedni, problem stanowi ich cena... są całkiem drogie. (Nie, te od cin-cionga się nie nadają)
 8. No dobrze, te niebieskie prostokąciki wyglądają mi na tak zwane przekaźniki. Ich zadaniem jest mechanicznie zamykać obwód. Czyli po prostu coś włączać/wyłączać. Możesz powiedzieć do czego podłączasz styki które są przy nich? I ogólnie zrobić zdjęcie tej płytki z dwóch stron by było widać opisy na niej. Postaram się pomóc
 9. Chcę odizolować fermentator i zrobić do niego płaszcz chłodzący
 10. Wygląda mi to na delikatnie mówiąc przeciążany przekaźnik... Może zwiększ maksymalne obciążenie tego przekaźniczka, wpinając przekaźnik pomiędzy tymi małymi a tym co załączały, albo jeden potężny albo baterię słabszych
 11. Co z cyrkulacją czynnika w takiej konfiguracji? Jak wymusić obieg?
 12. Zbiornik w zbiorniku, masz na myśli izolacja? Bardzo ciekawe rozwiazanie, wiesz może ile taka puszka jest w stanie pokryć?
 13. Każdy ma swoje zdanie. Sądzę że CBpi jest już wystarczająco liczącym się "detalem", by nie bawić się wynajdowanie koła na nowo. A jeżeli ktoś jest leniwy i chce 'gotowca' to również można i takiego kupić. Lepiej wrzucić pull-requesta do CBpi z jakimś ciekawym pomysłem.
 14. Witam wszystkich użytkowników! Mam dylemat, jak efektywnie i stosunkowo tanio stworzyć płaszcz wodny na zbiornik (70l, nierdzewka). Zakładając że mam odpowiednią chłodziarkę (i etc.), wpadłem na kilka pomysłów: Wężyk sylikonowy. Najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Owinąć zbiornik wężykiem silikonowym i zaizolować watą mineralną. Mam jednak wrażenie, że takie rozwiązanie nie będzie zbyt efektywne. Silikon ma stosunkowo słabą przewodność cieplną i będzie mało efektywnie pochłaniał ciepło ze zbiornika. Rurka miedziana. Tu przewodność cieplna samej rurki jest już bez zarzutu, jednak powierzchnia z uwagi na walcowy przekrój jest bardzo mała. Zastanawiałem się jak ją zwiększyć, można np. owinąć rurką zbiornik, zamknąć szczelnie przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a rurką i zalać go niezamarzającą cieczą. Ciecz bądź takie rozwiązanie jak np. żywica epoksydowa + pył grafitowy. Wadą żywicy jak i zarówno cieczy jest przymus wmontowania płaszcza na stałe do zbiornika. (chce zwiększyć w przyszłości pojemność zbiornika wyciągając go górę) Został również dylemat izolacji. - Aerożel - Najlepszą aktualnie izolacją termiczną w konwencjonalnych warunkach jest mata z aerożelu, jednak jest ona bardzo droga. - poduszka próżniowa - działanie podobne jak w termosach - raczej nie osiągalne do zrobienia na taką skalę - pianka poliuretanowa - dobry poziom izolacji gdy zrobi się warstwę np. 3cm. Jednak problem stanowi forma. Trzeba dla zbiornika zrobić kieszeń którą wypełni się pianką, co jest dość upierdliwe - wata mineralna/szklana - dając jej odpowiednio dużo można uzyskać przyzwoitą izolację, jednak zbiornik taki dużo przybiera na objętości. - styropian - ciężko ukształtować styropian by uzyskać kształt zbiornika z kolei spienianie polistyrenu chyba mija się z celem Podpowiecie jak uporaliście się z tym tematem w swoich instalacjach? Bardzo proszę o sensowne wypowiedzi i na temat
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.