Jump to content

lech.zywiec

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Recent Profile Visitors

584 profile views
 1. Witajcie! Z powodu kompletnego braku czasu na hobby, sprzedam mojego klona. Zdjęcia w temacie: http://www.piwo.org/topic/8531-braumeister-system-jak-zbudowa%C4%87/page-4?hl=braumeister od ponad roku stoi i się kurzy, może komuś się przyda. Cena 2500zł, czyli poniżej kosztów, ale przecież uwarzyłem kilka warek Odbiór osobisty. Warszawa-Marki.
 2. Sprzęt rozdziewiczony, sprawdzony i jako tako poznany. Pierwsza warka Polskie Ale - miałem problem z zacieraniem, jak się później okazało przyczyny były dwie: za duża moc grzania i złe ześrutowanie słodu. Druga warka Witt. Zasyp 5kg słodu, 3 kg pszenicy, 1 kg owsa. Wbrew obawom żadnych problemów z zacieraniem i filtracją. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego systemu ze względu na łatwość obsługi i niewielkie wymiary.
 3. Typowy Bawarczyk pojechał do Kolonii. Wchodzi do knajpy i prosi o piwo. Barman bez słowa podaje mu typową "Koelsch Stange" o zwyczajowej pojemności 0,2 l. Bawarczyk spojrzał, ciężko westchnął, wypił piwo duszkiem i prosi o rachunek. - 2 Euro - mówi barman. Bawarczyk sięga do kieszeni i rzuca coś na blat baru. - Guziki? - pyta barman. - Jakie piwo, takie pieniądze - odpowiada Bawarczyk.
 4. Jest już jakiś konkretny termin?
 5. Dziś będę przejazdem w Olsztynie. Gdzie go można dostać?
 6. Faktycznie, brak atestu do spożywki na te pompki jest najsłabszym punktem całego układu. W ramach doczyszczenia sprzętu zrobiłem 1 gotowanie z OXY i jedno z kwaskiem cytrynowym i tu mi się pomysły skończyły. Masz jakieś propozycje?
 7. Wiem, wiem. Mam drugi podobny kociołek z grzałkami 2x2KW z tym, że dobrze ocieplony i zagrzanie 40 litrów wody, trwa w nim do godziny.
 8. @longmen, w takim wykonaniu jak na zdjęciach wszystkie graty + sterownik kosztowały mnie w granicach 2000 PLN. Pewnie można trochę taniej. Do tego trzeba dorzucić robociznę. Ze wszystkim nie zmieściłem się w 3000 PLN , ale myślę że jak bym robił drugi raz, to bym tej sumy nie przekroczył. @bnp, jutro się zabieram za izolowanie, dziś podczas rozruchu zagotowanie wody trwało baaaaardzo długo
 9. Nie będę tworzył nowego tematu, mam nadzieję że Kolega bnp się nie pogniewa. W końcu to dzięki Niemu i Jego bezinteresowniej pomocy mogę się cieszyć tym cackiem . Kociołek właśnie się myje, mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu go rozdziewiczę .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.