Jump to content

zborek

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

About zborek

 • Birthday 01/09/1982

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Zborowski
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof
 • Komunikator
  Zborowski
 • Skype
  KZborowski

Recent Profile Visitors

621 profile views
 1. zborek

  zborek

 2. Kurcze, brzmi fajnie. Ja bym się chętnie wybrał. A masz już termin?
 3. Co do braku czasu przy dzieciach, to da się to jakoś pogodzić. W moim przypadku dwulatka świetnie sobie radzi z mieszaniem zacieru w garze (pod ścisłym nadzorem oczywiście), przesypywaniem słodu z worka do zamykanych pojemników, wąchaniem chmielu, jakby to była najpiękniejsza perfuma i podawaniem butelek ze skrzynki do mycia w wannie. Pozostałych czynności jeszcze nie ogarnia, ale chyba mogę jej to wybaczyć.
 4. Słusznie, przepraszam za bałagan
 5. Jeżeli filtrowałeś w standardowym fermentorze, to faktycznie filtracja mogła być nieco słabsza. Mnie się sprawdza filtracja małych warek w mniejszym wiadrze. Wtedy wysokość złoża jest proporcjonalna do większej warki w większym wiadrze. P.S. Bardzo dobrze filtrowało mi się małą warkę Barley Wine w standardowym fermentorze. Słodu było w sam raz
 6. Jeżeli miał bym piwniczkę, to na pewno też bym się nie rozdrabniał. Ba, szedłbym nawet w zwiększenie wybicia. Ale trzeba pracować w takich warunkach, jakie się ma Już i tak wystarczająco zszargałem nerwy żonie składując słody i skrzynki w piwem pod stołem w kuchni
 7. Dlatego warto mieć mniejsze pojemniki fermentacyjne. Polecam wiaderka z Castoramy (jakieś 12 litrów) z atestem do żywnosci. Ewnetualnie balony szklane 5/7/10l.
 8. A ja robię mniejsze warki, bo mam wąskie gardło w postaci butelek. Więc dzięki 5 i 10-litrówkom mogę sobie bardziej zróżnicować piwo dostępne w domu. Fakt, roboty tyle samo, ale w razie wpadki jest też mniej żal Co do płyty elektrycznej, nie ma problemu, czy to z garem 6l, czy 30l. Oba się ładnie grzeją, przy czym do większego może sie przydać dodatkowe źródło ciepła.
 9. Miałem ten sam problem. Taboretu nie wykorzystam w bloku, ale wypracowałem następującą metodę: - gar 30l ustawiam na dwóch palnikach płyty (trochę palników wystaje po bokach, ale to nic), wyszło mi, że wydajniej jest użyć palnika "podłużnego" i małego, choć pewnie zależy to od płyty, - od góry wkładam grzałkę 2kW po około 30 minutach 25l wrze jak ta lala. Acha, od początku nie przykrywam, nie ma takiej potrzeby.
 10. Oooo tak! Popieram wędzone. No i widzisz, teraz będę jeszcze raz robił krambla, żeby połączyć go z "dymem".
 11. Sprzątaniu lodówki z resztek bardzo dobrze sprzyja przygotowywanie jedzenia do pracy "na drugi dzień", czy jak kto woli "na lancz". Wczoraj coś mnie tchnęło i postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym. A, że dostałem ułańskiej fantazji, to wyszło... dość ciekawie. Jeżeli nie spotkaliście się dotychczas z angielskim/irlandzkim "crumble" to szybko wyjaśnię, że to nic innego jak owoce zapiekane pod słodką kruszonką. W przeciwieństwie do naszych tradycyjnych "placków" nie ma tam na spodzie ciasta. Po prostu wrzucany do foremki owoce (maliny, borówki, jabłka, itp. co kto lub lub aktualnie m
 12. Dzięki, mam nadzieję, że poziom mojego grafomaństwa będzie się podnosił
 13. Gratuluję Ja mam regularnie temperaturę fermentacji około 25 stopni, takie warunki i nic nie poradzę. Mimo to każde piwo bardzo mi smakuje i nawet niedoskonałości procesu nie są w stanie tego popsuć.
 14. Zawsze mam ubaw, kiedy żona komentuje moje zabawy w warzenie. Do tego stopnia mi się to spodobało, że postanowiłem zebrać najlepsze moim zdaniem zwroty i się nimi podzielić. W moim "Hall of Fame" jest na razie: - "... o, znowu będziesz gotował owsiankę?", - "... kiedy skończy się to lać z wiaderka do garnka?", - "... a ile to się jeszcze będzie kisić w tym wiaderku?". Dla jasności, powyższe są zawsze wyrażane sympatycznie i ze zrozumienie, bez nutki złośliwości, czy nerwów. Kolejne, jak tylko się pojawią, będę tu dokładał. Zapraszam Was do wrzucania w komentarze Waszych ulubion
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.