Jump to content

hoody69

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

About hoody69

 • Birthday 04/01/1981

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Radzanowo

Kontakt

 • Imię
  Piotr
 1. hoody69

  hoody69

 2. Toż to jak za duży stanik (znaczy przerost formy nad treścią), do chłodzenia to chyba lepiej wykorzystać ciśnienie sieci wodociągowej
 3. http://www.wiki.piwo.org/index.php/Zm%C4%99tnienie_na_zimno http://www.piwo.org/topic/4825-metnienie-piwa-w-niskiej-temperaturze/page__hl__+zmętnienie%20+na%20+zimno?do=findComment&comment=98016
 4. Zgoda, ale miałem na myśli pomiar bezpośredni. Jeśli chodzi o jakość wykonania, wygląda to całkiem przyzwoicie. O kalibracji jeszcze za dużo nie mogę powiedzieć, bo używałem refraktometru tylko przy dwóch warkach. Chociaż przyjechał skalibrowany i nadal nie wymaga regulacji.
 5. Wydaje mie się, że "oblicza" zawartość alkoholu na podstawie zawartości cukru w moszczu i założonego, stałego stopnia odfermentowania. Mam ten refraktometr: http://www.mpn.pl/sk...&products_id=80 i świetnie sprawdza się przy badaniu Blg brzeczki, natomiast nie nadaje się do badania Blg odfermentowanego piwa.
 6. Po pierwszym gotowaniu na kuchni gazowej, stwierdziłem, że bez taboreta się nie obejdzie... Zacieranie właściwie lepiej szło na kuchni, ale gotowanie to był koszmar. Kupuj 8kW. Doprowadzenie 30 l brzeczki do wrzenia trwa kilkanaście minut.
 7. Panowie, najpierw niech ja to wszystko ogarnę "ręcznie". Jak mi po pierwszym piwku ryja nie wykręci, to będę inwestował. Na początek chyba komora klimatyczna by się przydała
 8. Tak, chmieliłem granulatem. Tak sobie myślę, że nie będę teraz grzebał w fermentorze. I tak będę dekantował przy zlewaniu na cichą.
 9. Hej. Mam na imię Piotr. Mieszkam w pobliżu Płocka. Zajmuję się automatyką i projektowaniem maszyn. Od początku roku czytam na temat domowego warzenia piwa, a wczoraj zacząłem działać . Mam nadzieję, że pomożecie "zielonemu" na początku browarniczej kariery?
 10. A co z drożdżami? Czy nie zostaną w osadzie? Któryś z forumowiczów pisał, że po chmieleniu zlewa wszystko do fermentora
 11. Witam szanownych kolegów. Wczoraj uwarzyłem swoje pierwsze piwko. Pale Ale z zestawu surowców z BA. Niby wszystko poszło gładko- temperatury, próba jodowa, nawet filtracja i wysładzanie filtratorem z BA przebiegła sprawnie. Były problemy z doprowadzeniem brzeczki do wrzenia, ale dalem radę. Otrzymałem 19,5 l brzeczki 12o Blg.... Książkowo, tylko dałem plamę na koniec moich poczynań. Nie przefiltrowałem brzeczki przed zlaniem do fermentora, tylko przelałem całość razem z chmielinami. Drożdze już ruszyły. Będzie coś z tego? Ratować jakoś? Proszę o radę.
×
×
 • Create New...