Jump to content

Pendragon

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

816 profile views
 1. Regulamin konkursu - na jego końcu jest formularz zgłoszeniowy. REGULAMIN KPD.pdf
 2. UWAGA. Konkurs rozstrzygniemy 20 lutego 2020. Na paczki z Waszymi piwami czekać będziemy do 18 lutego 2020 włącznie.
 3. Cześć. Ogłaszam konkurs na piwo dla zespołu Żywiołak. Główną nagrodą jest uwarzenie piwa wg zwycięskiej receptury w Browarze Czarna Owca Po długich dyskusjach zdecydowaliśmy się na styl... LEŚNE MARCOWE. O co chodzi? Chcemy uwarzyć jasne piwo, z akcentem skierowanym na słodowość. Styl bazowy - marcowe. Do tego dorzucimy akcent żywiołu ziemi, czyli dary lasu - np. leśne owoce, rośliny, pędy sosny. UWAGA - dary lasu nie obejmują grzybów! Jeśli te dodatki leśne będą trudne do zdobycia, to pamiętajcie, że w lesie są też polany ;) Głównym kryterium wyboru zwycięskiego piwa ma być PIJALNOŚĆ. Ma to być klasyczne marcowe, w którym las jest tylko lekko zaakcentowany - wyczuwalny, ale nie dominujący. Jeśli czujecie się na siłach zaprojektować takie piwo, to zapraszamy do udziału w konkursie. O szczegółach będę jeszcze informować. Regulamin wkrótce, ale Wy już możecie projektować piwo. Macie na to 3 miesiące - konkurs rozstrzygniemy w lutym.
 4. Mamy wyniki 2 Owidzkiego Konkursu Piw Domowych. Drugą warkę Alby uwarzy u nas... ... Marek Kawecki z miejscowości Niewodnica Nargilewska Kolonia. Gratulujemy! Drugie miejsce zajął Adam Trubułowski z Gdyni, a trzecie nasz zeszłoroczny laureat - Marek Lutowski z Bydgoszczy. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Zadecydował 1 punkt u jednego z 4 sędziów. To był konkurs konsumencki wg innej punktacji niż w zasadach PSPD. Maksymalna ocena to 30! Wygląd i odczucie w ustach mogły otrzymać max po 5 punktów, aromat i smak po 10 punktów. Marek Kawecki 22,0 Adam Trybułowski 21,75 Marek Lutowski 20,0 Zwycięska receptura zawiera następujący zestaw ziół: kwiat lawendy, kłącze tataraku, liść poziomki, kwiat mniszka, kwiat dziewanny i ziele krwawnika. Chmiel to Hallertauer Blanc. Premierę nowej Alby planujemy na początku maja. Fotorelacja na profilu Browaru Czarna Owca www.facebook.com/browarczarnaowca
 5. Teraz, w kolejności dostarczenia: 1. Wojciech Najman Tczew 2. Marek Kawecki Niewodnica Nargilewska Kolonia 3. Marek Lutowski Bydgoszcz 4. Adam Trybułowski Gdynia 5. Adam Kapturski Poznań 6. Michał Cieślik Jelenia Góra 7. Michał Kaczmarek Będzin 8. Bartłomiej Balwierczak Poznań 9. Hubert Krech Krosnowice 10. Mateusz Wilczyński Lublin 11. Michał Zaborowski Różyny 12. Paweł Lisowski Poznań
 6. Zaakceptuję paczki, które dotrą do środy włącznie.
 7. Na ten moment mam 6 paczek Przed chwilą dzwonił kurier DPD z informacją, że ma jedną uszkodzoną, z rozbitymi butelkami. Nie za bardzo był w stanie dokładnie odczytać nadawcy, ale była to Michalina z Rybnika. Jeśli do czytasz - wyślij szybko jeszcze raz, tylko z lepszym zabezpieczeniem butelek. Uszkodzona paczka wraca do Ciebie.
 8. 3 "prace" już wpłynęły, więc w razie czego medaliści są znani Czekamy jednak wincyj.
 9. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia piwa 2019 - Owidzki Konkurs - karta zgłoszenia piwa.pdf 2019 - Owidzki Konkurs Piw Domowych.pdf Przypominam, że konkurs odbędzie się 8 lutego, a piwa powinny być dostarczone do Browaru Czarna Owca w dniach od 28 stycznia do 4 lutego.
 10. Tak jak pisałem - obowiązuje regulamin taki sam jak w zeszłym roku, tylko daty są inne (podane w poście). No i bez owoców. Najważniejszy parametr został podany - ma być do wypicia dla prawie każdego, może nawet dla Janusza. Nie przejmujcie się szczegółami innymi niż podane. W najbliższych dniach, może nawet jutro, załączę kartę zgłoszenia piwa, bo to ona jest teraz najważniejsza.
 11. Tak na szybko, bo mało czasu zostało, więc w dużej części kopiuję wpis zeszłoroczny. Podobnie jak rok temu, chciałbym Was zaprosić do udziału w Konkursie na uwarzenie "albae cerevisiae”, czyli próby rekonstrukcji pomorskiego piwa pszenicznego, jakie warzono przed wiekami na Pomorzu. Do tego typu piwa dodawano zioła, części roślin jadalnych, przyprawy). Celem konkursu jest nawiązanie do piwowarskich tradycji Słowian. Konkurs ma charakter konsumencki. Nie podlega zasadom dobrej praktyki konkursów piwa. Nie będzie zaliczać się do Pucharu PSPD. Sędziowie (wśród nich będą sędziowie PSPD, piwowarzy, pracownicy organizatorów) nie będą skupiać się na ew. wadach piwa (oczywiście ewidentnie wadliwe odpadną siłą rzeczy), lecz będą wybierać propozycję, która najbardziej będzie pasować do koncepcji piwa dla lokalu - będzie pijalne i atrakcyjne dla klientów. PARAMETRY I WSKAZÓWKI: - piwo górnej fermentacji - zasyp co najmniej 75 % słodu pszenicznego - ekstrakt początkowy w zakresie 11.5 – 13.0 - alkohol na poziomie 4-5.5% - chmielenie: dowolne odmiany chmieli - drożdże: dowolne pasujące, z wyjątkiem Fermentis Safbrew T58 (dały one niepożądane nuty w tegorocznej warce) - duża pijalność dla przeciętnego konsumenta (celem jest uwarzenie piwa dla restauracji) - w tym roku nie używamy dodatków owocowych, robimy tradycyjną Albę Przykładowa lista ziół, przypraw i roślin używanych do tego typu piwa: przytulia, otrożeń, werbena, przetacznik, dziurawiec, kocimiętka, kolendra, rokitnik, rumianek, tatarak, kuklik, nagietek, trawa cytrynowa, turówka, imbir, kardamon, rozmaryn, krwawnik, koper włoski, macierzanka, dzika róża, kwiat lipy, kwiaty czarnego bzu, liście poziomki, jagody jałowca, pęki sosny... Organizatorami Owidzkiego Konkursu Piw Domowych są: - Karczma Słowiańska Na Podgrodziu w Owidzu - Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu - Browar Czarna Owca Tomasz Starczewski Główną nagrodą jest uwarzenie piwa przez piwowara domowego wg jego zwycięskiej receptury w Browarze Czarna Owca. Zostanie uwarzonych ok. 20 hl tego piwa. Część produkcji będzie sprzedawana w Karczmie Słowiańskiej Na Podgrodziu w Owidzu k. Starogardu Gdańskiego jako ich piwo sezonu 2019 (od Majówki do wyczerpania zapasów). Druga część będzie sprzedawana przez Browar Czarna Owca swoimi kanałami w całej Polsce. Uwarzenie tego piwa planowane jest już w II połowie lutego, najdalej na początku marca. Nazwisko zwycięskiego piwowara zostanie umieszczone na etykiecie. Dodatkowo piwowarowi temu będą przysługiwać 3 kartony (60 butelek) gotowego piwa. Piwa należy wysyłać na adres: Browar Czarna Owca Semlin 22 b 83-206 Kleszczewo Kościerskie Odbiór paczek od 28 stycznia do 4 lutego 2019. Czasu mało, ale to pszenica, więc da się zdążyć. Konkurs odbędzie się 8 lub 9 lutego 2019r. Regulamin i opis stylu wkrótce. Możecie tymczasem przejrzeć zeszłoroczne materiały (dodatki B są nieaktualne) na tym forum:
 12. No i mamy wyniki. Niniejszym ogłaszam, że zwycięzcą Owidzkiego Konkursy Piw Domowych w Owidzu został... Marek Lutowski z Bydgoszczy! Gratulujemy Jego piwo zostanie uwarzone w marcu w Browarze Czarna Owca i zadebiutuje 4 maja podczas Festiwalu Piw Rzemieślniczych w Owidzu, a następnie będzie sprzedawane w tamtejszej Karczmie na Podgrodziu przez sezon letni (albo do wyczerpania zapasów). Pewna część trafi do hurtowni w Polsce. Na etykiecie znajdzie się informacja o autorze receptury. Z autorem skontaktujemy się w celu ustalenia daty wspólnego warzenia. 1. 40,66 - Marek Lutowski (Bydgoszcz) 2. 40,00 - Piotr Brzeziński (Gdańsk) 3. 37,33 - Marcin Czajkowski (Gdańsk) Z trzecim miejscem był mały problem, bo identyczną liczbę punktów uzyskał jeszcze Marcin Pająk z Krakowa. Zarządziłem więc dogrywkę, otworzyliśmy drugą butelkę Marcina Czajkowskiego i Marcina Pająka. W bezpośrednim starciu dwóch Marcinów trzyosobowe jury jednogłośnie wybrało piwo Marcina z Gdańska... Maksymalnie można było uzyskać 50 punktów, czyli tak samo jak w PSPD, ale jednak inaczej liczonych. Ponieważ był to konkurs konsumencki, więc skupialiśmy się na aromacie i smaku - te parametry ocenialiśmy w skali 1-20, wygląd i odczucie w ustach 1-5. Dziękujemy wszystkim za udział
 13. Ostatecznie dostarczono nam 16 piw. Wszystkie dotarły w całości. W kolejności nie mającej nic wspólnego z przydzielonym numerkiem, bo wg miast, wygląda to następująco: Bydgoszcz - Marek L. Czarna Woda - Grzegorz Sz. Dragacz - Marcin W. Gdańsk - Marcin Cz. Gdańsk - Piotr B. Gdańsk - Dawid Ch. Gdańsk - Anna K. Grudziądz - Wojciech G. Jelenia Góra - Michał C. Kraków - Marcin P. Lublin - Sebastian M. Poznań - Leszek N. Poznań - Adam K. Supraśl - SKN Technologii Fermentacji i Żbóż (praca zbiorowa) Tczew - Dawid F. Tworóg - Grzegorz A. Nie wiem czy konkursowicze życzyliby sobie bym publicznie podał ich personalia, więc zastosowałe taką formę poinformowania Was, że piwo szczęśliwie dotarło. Dziękujemy za zgłoszenia i mam nadzieję, że przynajmniej z częścią z Was spotkamy się w Owidzu w najbliższą sobotę. Weźcie ze sobą znajomych - najlepiej kierowców Do Karczmy na Podgrodziu możecie przybywać już od godziny 10:00. Ogłoszenie wyników planujemy na godzinę 13:00.
 14. 17 lutego 2018 w Grodzisko Owidz koło Starogardu Gdańskiego odbywa się konsumencki konkurs piw domowych. Najlepsze piwo zostanie uwarzone w Browarze Czarna Owca i będzie oficjalnym piwem Na Podgrodziu - Karczma Słowiańska w sezonie letnim 2018. Konkursowi towarzyszą warsztaty piwowarskie. Te akurat Was zapewne nie zainteresują, zwłaszcza że są płatne, ale w sąsiednim pomieszczeniu piwowarzy domowi, którzy się zjawią z okazji konkursu będą mogli spotkać się we własnym gronie i podzielić się swoimi piwami domowymi. Będzie także piwo z Browar Czarna Owca (z tej okazji beczkowy Obywatel Pils powinien być z bardzo przyjaznej cenie). W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników można też będzie liczyć na mały poczęstunek. A od godziny 17-tej miłośnicy gier planszowych będą mogli pograć w to co lubią (https://www.facebook.com/events/2069484089745065/) Tak więc w Owidzu będzie można miło spędzić czas od godziny 10 do 21. Jest tylko jeden szkopuł - raczej trzeba mieć kierowcę - bo w soboty to dojazd do Owdza praktycznie nie istnieje Jedyne bezpośrednie autobusy odjeżdżają z dworca PKS o 8:20 i 14:35. Powrót jedynie o 15:00. Alternatywne rozwiązania: - własny kierowca / abstynencja - taxi - bus Owsiak do przystanku Janowo/Owidz skrz i przejście asfaltową drogą ok 1,7 km. W związku z przebudową dworca i jego okolic busy odjeżdżają z przystanku Polmos (ul Jagiełły) o 8;00, 10;05, 9:30, 10:15, 11:00, 12:40 - busy jadą do Pelplina i Skórcza są też dodatkowe kursy z przystanku Niepodległości / Carefour w centrum miasta - o: 8:40, 9:50, 11:40, 11:50 Powroty z przystanku Janowo/Owidz skrz. na stronie: http://www.owsiak.pelplin.pl/index.php… Z przystanku Polmos (czyli obecnie Destylarnia Sobieski) można też skorzystać z miejskiej linii 17 i podjechać do przystanku "Kościuszki II LO" lub następnego "Jabłowska" - o: 8:06, 10:06, 12:06, 14:06, a następnie ok. 2,2 km na piechotę chodnikiem do Owidza. Powrotne kursy 17-tki są o: 10:29, 12:29, 14:29, 16:29, 18:29, 20:29. Jak dojechać komunikacją publiczną do Starogardu z Gdańska? autobus 400 z dworca PKS (ale wygodniej wsiąść do niego z przystanku przy browarze PG4): 7:10, 9:00, 9:50, 10:50. Linia ta jedzie przez cały Starogard, aż do Polpharmy. Można wysiąść na przystanku Polmos i przesiąść się do busa Owsiak lub 17-tki. Można też podjechać do przystanku Niepodległości/Carefour i poczekać na bus Owsiak. Jeśli jednak żaden nie pasuje, to lepiej pojechać dalej i wysiąść na przedostatnim przystanku Pomorska II, skąd do Owidza jest ok. 3 km. Powroty z tego przystanku do Gdańska: 13:11, 14:21, 15:56, 16:56, 18:26, 19:56. Jest też możliwość podróży koleją z przesiadką w Tczewie, ale to już sobie sami sprawdzicie.
 15. Na dzień dzisiejszy mam odebrane 4 paczki.
×
×
 • Create New...