Skocz do zawartości

Klaudia Stefaniuk

Members
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Klaudia Stefaniuk

  Drożdże suszone

  Wiktor, chodzi mi o obserwacje drożdży, a nie zaszczepianie nimi brzeczki. Pewnie gdybym je dodała w całości do brzeczki dałyby sobie rade, ale pod mikroskopem wyglądają jak wielka, zbrylona masa. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, podsuneliście mi już parę pomysłów;)
 2. Klaudia Stefaniuk

  Drożdże suszone

  drożdże straciły ważność w 2008 roku, nie wiem od jak dawna leżą, ale przez tyle lat pewnie leżały otwarte. Jak oglądam je pod mikroskopem to sprawdzam ich żywotność i żyją, nie wszystkie, ale niektóre tak, tylko, że nie są rozpuszczone, trafiam na pojedyncze oderwane komórki. Zastosowałam metodę ucierania w moździerzu co trochę pomogło, ale nie wiem w jakim stopniu je ten moździerz uszkodził. Zależałoby mi na normalnym rozpuszczeniu.
 3. Klaudia Stefaniuk

  Drożdże suszone

  Dzięki, używam drożdży Safale K-97, więc procedura powinna być podobna, a jednak one nie przyjmują formy kremu. Czy może mieć na to wplyw okres przechowywania? Nie są już pierwszej świeżości.
 4. Klaudia Stefaniuk

  Drożdże suszone

  Czy ktoś z Wam wie może jak rozpuścić drożdże suszone w wodzie? Potrzebuje tak je rozdzielić, aby pod mikroskopem nie tworzyły takich wielkich zbrylonych skupisk, ale aby były widoczne pojedyncze osobniki. Próbowałam już 2h mieszania, wytrząsania, podgrzewania i dalej tylko niewielka ilość drożdży rozpuszczonych.
×