Skocz do zawartości

calebns

Members
 • Liczba zawartości

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez calebns

 1. Ostatnio wpadło mi w ręce trochę kawałków siatki. Jeśli ktoś chciałby kupić, proszę o informację tutaj bądź na PW. Parametry: Wymiary: 500x400mm Grubość nici: 100µm Średnica otworu: 50µm Powierzchnia otwarta: 55% Materiał: bezbarwny, bezzapachowy PE Cena: 15 zł / szt Sposób dostawy: Poczta Polska/Inpost Koszt dostawy: list zwykły: 2,60 zł (nieubezpieczony, bez możliwości śledzenia) polecony: 5,20 zł paczkomat: 9,00 zł Stan: nowy Oceń stan: 5
 2. Kupię skrzynki na butelki 0.5L. Potrzebuję w sumie około 10szt. Kolor, model marka - dowolne, piwu nie robi różnicy Najchętniej w południowej lub zachodniej części Krakowa lub w Nowym Sączu.
 3. Oddam gęstwę Fermentis Abbaye, pierwsze pokolenie, zbiór 08.07.2016. Miejsce odbioru: Kraków, Kliny.
 4. Kolega majk zwrócił uwagę na błąd w opisie - dzięki!. Siatka ma średnicę otworu 200um, czyli dokładnie taką samą jak siatki w poprzednich zamówieniach jak i opisana w tytule watku. Dwie osoby zrezygnowały z zamówienia, ponadto dostałem nową porcję ścinek siatki, więc aktualnie dostępne jest 10szt. Dla ścisłości: Parametry: Wymiary: 500x400mm Grubość nici: 100µm Średnica otworu: 200µm Powierzchnia otwarta: 55% Materiał: bezbarwny, bezzapachowy PE Cena: 15zł
 5. Została 1szt, zaraz wszystkim zainteresowanym powysyłam PW z danymi.
 6. Mam do sprzedania kolejną porcję siatek. Tym razem 20szt Parametry: Wymiary: 500x410mm Grubość nici: 100µm Średnica otworu: 50µm Powierzchnia otwarta: 55% Materiał: bezbarwny, bezzapachowy PE Cena: 15zł
 7. Pomysł fajny, szkoda tylko, że na tak badziewnym module. Chcieliśmy go użyć w robocie do pewnego urządzenia i za chiny ludowe nie chciał działać stabilnie. Ot, raz na jakiś czas sam z siebie się resetował, szczególnie przy większym obciążeniu WiFi - jakość SDK od Espressifa (espresyfa) pozostawia wiele do życzenia. Do zabawy jest super, ale obawiam się o jego stabilność w kontekście Twojego sterownika, który powinien działać niezawodnie. http://flashgamer.com/hardware/comments/esp8266-and-stability
 8. Wszystkie siatki postaram się wysłać dzisiaj wieczorem ewentualnie jutro rano.
 9. Dzisiaj zmierzyłem dokładnie siatkę i jej wymiary to 50x42.5cm. Przepraszam za błędną informację i proszę o sygnał gdyby ktoś z tego powodu rezygnował z zakupu.
 10. Rezerwuję po jednej sztuce dla: zibi666 frc emsc amap yarrro ThoriN G.R.E.G Lutek82 tommy nike21 Znaczy to, że wszystkie już sprzedane. Odezwijcie się proszę i podajcie adres i sposób wysyłki a ja prześlę numer konta. Cena 1szt to 15zł plus koszty przesyłki (do wyboru): - polecony priorytet 5,50zł - polecony zwykły 4,50zł - list zwykły 2,00zł (brak śledzenia, wysyłam na odpowiedzialność kupującego)
 11. Posiadam kolejną porcję siatek, tym razem 10 sztuk. Wymiary: 50x45cm Cena: 15zł/szt
 12. calebns

  otwór w garnku z nierdzewki

  To ja polecę http://allegro.pl/wiertlo-stozkowe-stopniowe-hs-tytan-4-32mm-wiertla-i5028804627.html Podpatrzyłem u Jankesów i kupiłem z przeczuciem, że stępi się już przy pierwszym otworze, ale cały czas służy mi dzielnie. Wierci we wszystkim, łącznie z robieniem otworów w KEGu (1 otwór to 2-3 minuty pracy). Jedyna uwaga to taka, żeby używać naprawdę wolnoobrotowo, np. podpinając do wkrętarki. Trzeba mieć na uwadze, że to jest typowy chiński szmelc i jeśli powierzchnia za bardzo się rozgrzeje, to wiertło momentalnie traci ostrość. Niemniej, używając delikatnie i z głową, spokojnie wywierci kilkadziesiąt dziur w KEGach.
 13. Jeśli potrzebujesz to spróbuję zrobić zdjęcia w weekend. Tyle, że tu nie ma żadnych cudów. Używam po prostu FD z piwniczki http://piwniczka.org/falszywe-dno-315cm15mm-nierdzewka-p-397.html owiniętego siatką. Kolega @pijany zarezerwował przez PW, więc została 1szt. Dzisiaj wieczorem wyślę wszystkim zainteresowanym szczegóły.
 14. Mam kolejny zestaw "ścinek" siatek. Tym razem ich wymiary to 50x45cm, do sprzedaży mam 6szt w cenie 15zł/szt. Z racji, że minęło już trochę czasu od poprzednich deklaracji, proszę wszystkich chętnych o rezerwację w tym wątku. Będę na bieżąco potwierdzał dostępną ilość.
 15. Bo tu nie chodzi o rezystancję kabla. Tak naprawdę mógłbyś przedłużyć nawet 100m a błąd i tak byłby pomijalny. Ważne jest, żeby żyły przewodu były fizycznie blisko siebie, bo to obniża wrażliwość na zakłócenia od silnika. W środku płyną bardzo małe prądy, stąd imo. warto się zabezpieczyć. Zatem podsumowując: zalatuje prowizorką. Jeśli opleciesz lodówkę tak, że "jedną" żyłę do czujnika poprowadzisz lewą ścianką a "drugą" żyłę prawą ścianką, to zrobisz ogromną pętlę indukcyjną, która zbierze wszystkie okoliczne zakłócenia (w skrócie: dupa zbita z sensownego pomiaru). Stąd polecam użyć kabli, które są projektowane w takich celach, tj. mikrofonowy/audio, ew. wyszarpać dwie, skręcone żyły ze skrętki komputerowej.
 16. Możesz bez problemu przedłużyć. Jeśli będziesz go używał w pobliżu silnika (np. tuż obok agregatu od lodówki) to lepiej będzie użyć ekranowanego kabla (np. mikrofonowego) bądź jednej pary drutów ze skrętki komputerowej.
 17. Czy jest szansa, podobnie jak dla drożdzy FM, organizować zamówienia na różne szczepy Wyeast? No i przyłączam się do prośby o wprowadzenie, oprócz "fikuśnych", większej gamy typowych chmieli, jak np. wspomniany EKG, czy polska Iunga.
 18. Bardzo prawdopodobne, że niedługo będę miał kolejną porcję ścinek siatek. A to zdjęcia z warzenia dzisiejszego RISa. Siatkę rozpiąłem na metalowym FD. Po gotowaniu osadziły się na niej wszystkie chmieliny i błotko z osadu gorącego.
 19. Specyfikacji w pdf nie mam. Informacje o produkcie są na stronie którą podałem wyżej.
 20. Poczekajmy jak wszyscy co zamówili dostaną. Póki co to ja jestem zadowolony, jeśli inni też, oraz jeśli będzie zainteresowanie, to postaram się zdobyć więcej siatki.
 21. Ok, czyli rozeszły się wszystkie. W weekend testowałem i mam jedną uwagę: przed użyciem w brzeczce dokładnie wygotujcie siatkę. O ile materiałem jest zwykły PET, to nie wiadomo jakich olejów używano w formach do jej wytwarzania. Sam materiał (jak na tworzywo sztuczne) jest dość bezpieczny w temperaturach <85°C ale długotrwałe gotowanie może być już złym pomysłem. Przez "długotrwałe" rozumiem absudralnie długie. Piszę, gdyby ktoś chciał gotować go w piwie przez tydzień W typowych zastosowaniach (tj. masa siatki ~5g, gotowanie tylko przez 1-2h) ilość szkodliwych substancji (z których główną rolę odgrywa antymon) nawet nie zbliży się do granicy bezpiecznych norm (źródło: http://www.akts.ch/dwlds/SML-Software-Diffusion-of-antimony-catalysts-in-PET.pdf).
 22. @lopez i @Rosolis rezerwują po 1szt, czyli została ostatnia
 23. @sekal i @mirek1g biorą po 1szt, zatem zostały 3szt W Krakowie można odebrać w rejonie ul. Borkowskiej lub jeśli chodzi o centrum to w okolicach Bumy na Wadowickiej (ew. rondo Matecznego bądź pętla Łagiewniki).
 24. Jeśli chodzi ci o FD do filtracji, to nie mam pojęcia - nie testowałem bo mam FD metalowe. Wszystko zależy od słodu/śrutowania i czy tak małe otwory nie będą zapychać się mąką.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...