Skocz do zawartości

Krzysztof Płachta

Members
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Krzysztof Płachta

  Brak dostępu do piwnicy

  Czyli jeśli po powiedzmy tygodniu w temp. pokojowej przeniósłbym do lodówki (około 5st. C) to dłużej będzie dobre i nie będzie to w żaden sposób dla piwa szkodliwe?
 2. Krzysztof Płachta

  Brak dostępu do piwnicy

  Czyli rozumiem, że spokojnie świeżo rozlane piwo mogę przechowywać w temp. pokojowej, bez żadnej szkody dla niego? Dzięki wszystkim za bardzo szybką odpowiedź.
 3. Krzysztof Płachta

  Brak dostępu do piwnicy

  Po pierwsze temat z podanego linku dotyczy fermentacji burzliwej - przez tydzień jestem w stanie upilnować temperaturę aby utrzymywała sie na stałym poziomie. Mnie zaś chodzi o fermentację cichą i leżakowanie gotowego piwa. Wyczytałem, że przez dwa dni świeżo rozlane piwo powinno stać w temperaturze pokojowej, a później w niższej przez resztę czasu. I tutaj pojawia się problem, bo utrzymywanie niskiej temperatury za pomocą butelek z lodem przez tak długi czas jest raczej dość kłopotliwe.
 4. Krzysztof Płachta

  Brak dostępu do piwnicy

  Witam! Chciałbym zacząć moją przygodę z piwowarstwem domowym, jednak nie posiadam żadnego pomieszczenia z temperaturą niższa niż pokojowa. Czy da się (jeśli tak - to jak) w moim wypadku przeprowadzać fermentację cichą i leżakowanie? Jedyną alternatywą jest 40 butelek w lodówce w temperaturze około 5-10 stopni. z góry dziękuję za rady
×