Jump to content

pinio113

Members
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

About pinio113

 • Birthday 09/11/1974

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  W trakcie wymyślania ;)
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Łódź

Kontakt

 • Imię
  Przemek
 • Komunikator
  gg 40564505
 • Strona www
  http://brak
 • Skype
  kabar997

Recent Profile Visitors

710 profile views
 1. pinio113

  pinio113

 2. Crosis to ja napisałem o niszowym hobby a trzy linijki niżej " tylko, że to w sumie normalne procesy gospodarcze". A tutaj mamy kilka punktów widzenia ( klient, Strzegom, sklepy ). My jako klienci będziemy zadowoleni sklepy nie i to jest normalne. Ciekawe tylko czy to się nie odbije czkawką dla samej firmy Strzegom, mam nadzieję, że nie. P.S. A jeżeli to co napisał Fidel wyżej jest prawdą to w sumie zbyt dużo się nie zmieni. Zakupy w Strzegomiu dotyczą dużych piwowarów i jeżeli robili to wcześniej to dużej różnicy nie będzie.
 3. Oczywiście, że masz rację tylko że sieciówki się rozwijają a sklepy osiedlowe mają spadki obrotów i to jest niestety fakt. Kupujemy ciuchy "made in China" i znam osobiście kilku właścicieli szwalni, którzy musieli zlikwidować biznes m.in. moi rodzice. Jeżeli detaliści w większej ilości zaczną kupować słody w Strzegomiu sklepy internetowe przestaną od nich kupować ( przynajmniej ja bym tak zrobił na ich miejscu ). Jeżeli Strzegom zacznie mieć mimo tego większościowy udział w naszym niszowym rynku to odpadną najsłabsze sklepy. Nie sądzę, że upadną wszystkie bo każda upadłość sklepu to zwiększe
 4. Tylko, że to co pisze WiHuRa dotyczy nie tylko piwowarstwa ale w sumie każdej działalności biznesowej. Czy wszyscy kupujemy spożywkę w małych sklepach osiedlowych omijając tańsze ( najczęściej ) sieciówki, czy wszyscy kupujemy produkty wytwarzane w Polsce żeby nie upadały zakłady bo przekłada się to na całą gospodarkę? Konkurencja i zmieniające się warunki biznesowe to raczej norma w zdrowej gospodarce. Przetrwają ci, którzy najlepiej się dostosują.
 5. :smilies: I przypomniała mi się sytuacja sprzed kilku dni. Zobaczyłem wpis Wiktora o warzeniu pokazowym jutro w Łodzi i hurra zobaczę coś fajnego. Szkoda tylko, że wpis był 14.09 a ja zobaczyłem to trzy, cztery dni później. Ale to w sumie "mea culpa", trzeba było śledzić wątek na bieżąco.
 6. Witam kolejną osobę z Łodzi.
 7. Również sypię po 4 g. cukru ( miarkę z biowinu na 0,5 litra ). Żeby było trochę prościej Ci doradzać opisz jak najdokładniej proces, jakie piwo z czego i jak robiłeś, jak i ile fermentowałeś, jakie drożdże. Możesz sprawdzić stopień nagazowania w innych butelkach ( nad wanną, zlewem ) i w razie potrzeby pospuszczać gaz ( jest to opisane w kilku wątkach ). Można mieć nadzieję, że to tylko pęknięta butelka ale granaty mogą narobić kłopotu, więc trzeba sprawdzić ( opieram się na opisach innych kolegów ). Powodzonka.
 8. pinio113

  piwo obamy

  Może nie jest to piwo wybitne i nie ma się czym podniecać ale z chęcią bym je spróbował. Poza tym część piwek warzonych w domu jest wypijana ze znajomymi lub rozdawana. Z chęcią poczęstowałbym kilka osób piwkiem warzonym wg. receptury "White House". Przez zimę popełnię kilka prostych warek z zacieraniem i później przyjdzie czas na eksperymenty i wtedy na pewno uwarzę chociażby jako ciekawostkę.
 9. Sorki za zamieszanie, nie zauważyłem, że już jest ten temat i receptura. Jeżeli jakiś sklep zaproponuje taki zestaw to będzie chyba strzał w dziesiątkę nawet bez White House Honey tylko z naszym zwykłym miodkiem.
 10. Jeżeli spodoba Ci się ta zabawa a nie będziesz miał pełnego sprzętu do zacierania polecam przepis z częściowym zacieraniem. Przepis wg. scooby_brew. Zrobiłem jedną warkę z jasnym i ciemnym ekstraktem WES-a po 1,7 kg. i na dniach rozlewam do butelek następną warkę na dwóch jasnych ekstraktach. Dodatek słodu do ekstraktów wzbogaca smak i pozwala na zabawę z zacieraniem. Normalnie cud, miód, malina i orzeszki. 1. Polish Ale. Skladniki: 1 puszka Coopers 1.5 kg. jasny NIEchmielony 1 puszka WES jasny 1.2 kg 0.25 kg slod pilsner srutowany 0.25 kg slod monachijski srutowany 0.25 kg slod
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.