Skocz do zawartości

mflasinski

Members
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gliwice

Ostatnie wizyty

300 wyświetleń profilu
 1. mflasinski

  mflasinski

 2. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  Też jestem chętny na spotkanie w Dobrym Zbeerze
 3. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  Sorry za offtop, ale czy ktoś z Was wybiera się na Beer Geek Madness do Wrocławia 30.08 ? Chętnie bym dołączył się, bo tym razem nie mam z kim jechać
 4. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  A czy ktoś wybiera się na Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa ? Ja będę w sobotę.
 5. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  Dobra opcja.
 6. mflasinski

  Belgian Abbey 1214 - wysoka temperatura fermentacji

  Być może, niestety nie mam doświadczeń z belgami, to moje pierwsze próby. Wybór drożdży raczej przypadkowy, choć w opisie jest co innego: "This strain produces a nice ester profile as well as slightly spicy alcohol notes." Style podane na stronie producenta też pasują. (http://www.wyeastlab.com/hb_yeaststrain_detail.cfm?ID=127) A co proponujesz na przyszłość ?
 7. mflasinski

  Belgian Abbey 1214 - wysoka temperatura fermentacji

  Aktywowałem saszetkę jakieś 8h przed warzeniem, jak tylko dostałem przesyłkę. Saszetka nie napęczniała. Fermentacja rozpoczęła się późno, jakieś 3 dni po zadaniu drożdży. W opisie producenta jest, że mogą wolno startować. Teraz już wiem, że powinienem przygotować starter, ale tak to jest, pierwsze użycie drożdży płynnych. To, że to piwo będzie miało wadę jest sprawą drugorzędną. Może i się ułoży, jak nie to przeboleję. Chodzi o ponowne użycie drożdży i jaki to będzie miało wpływ na kolejne warki. Bo po Dubbel'u i Triple'u planuję na nich jeszcze Quadrupel. Oczywiście już dbając bardziej o temperaturę fermentacji.
 8. Mam taki problem, dzisiaj spróbowałem piwa Belgian Pale Ale, które jutro planowałem przelewać na cichą, Smak jest mało przyjemny, rozpuszczalnikowy, więc podejrzewam octan etylu, spowodowany najprawdopodobniej wysoką temperaturą fermentacji. Nie widać śladów infekcji. W domu mam 25 stopni więc podejrzewam, że fermentowało w około 27 stopniach, a zalecana jest 20-24. No trudno. Pytanie mam inne bo jutro planowałem użycie tych drożdży do Dubbel'a i Triple'a. I stąd pytanie, czy jak przypilnuję temperatury, czyli jak zalecają zacząć nawet poniżej 20 stopni i stopniowo zwiększać to nie naprodukują one tego acetonu ? Czy też drożdże po takich "przeżyciach" nie nadają się zbytnio do ponownego użycia ? Nie chcę mieć po prostu 3 rozpuszczalnikowych piw
 9. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  Dzięki za fajne spotkanie, bardzo mi się podobało. Masa dobrych piw i ciekawych eksperymentów z przyprawami W styczniu pewnie się pojawię, bo 7 grudnia będę na Black Sabbath w Pradze.
 10. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  Dzięki, coś tam od siebie oczywiście przyniosę. Zatem do zobaczenia, będę ok 16
 11. mflasinski

  Spotkania piwowarów z Górnego Śląska

  Śledzę od jakiegoś czasu ten temat i dzisiaj wpadnę po raz pierwszy. Mam pytania: - o ktorej sie zaczyna ? - sorry za głupie pytanie, ale jak takie spotkanie wygląda, bierze się swoje piwa i wspólnie degustuje ? jakieś szkło degustacyjne chyba by pasowało wziąć ?
 12. mflasinski

  Sklepy internetowe

  Ciekaw jestem który z polskich sklepów sprowadzi śrutownik
×