Jump to content

mesteken

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Arcanus
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Łazy

Kontakt

 • Imię
  Mateusz
 1. mesteken

  mesteken

 2. Zrobiłem kwas chlebowy, ale nie wiem czy smakuje tak jak powinien - nie miałem okazji pić sklepowych, a u mnie w okolicy ciężko dostać. Na 1800 gram chleba użyłem 12 l wody i tuż przed rozlewem do butelek wycisnąłem 3 cytryny - jak było w przepisach. Smakowało mi to nawet ale zastanawiam się czy tego samego efektu nie uzyskałbym po pomieszaniu wody z cukrem i cytryną. Smak chleba był wyczuwalny bardzo lekko, musiałem się go na siłę doszukiwać. Dodam jeszcze, że kwas piłem 1 dzień po zabutelkowaniu, może smak chleba się jeszcze uwyraźni? A może tak ma być ?
 3. Żeby odfermentowało do 2% musiałoby zejść z 8 do ~4 °Blg, czy jest na to szansa? U Ciebie zeszło z 12 do 3, więc proporcjonalnie u mnie zeszłoby z 8 do 2 °Blg (więc poniżej wymaganego poziomu) - chyba, że nie jest to takie oczywiste?
 4. Czy istnieje jakiś przepis na możliwie niskoalkoholowe piwo - najlepiej pszeniczne? Chciałbym chociaż trochę upodobnić się do chociaż wiem, że w domowych warunkach nie jest to łatwe, dlatego nie piszę o bezalkoholowym a o niskoalkoholowym piwie.Fajnie byłoby połączyć treningi z produkcją piwa - ale czy będzie to możliwe? Za niskoalkoholowe uważam piwo z maks 1,5% alk. Dodam jeszcze, że nie posiadam zaawansowanego sprzętu do warzenia, dysponuję standardową aparaturą począkującego piwowara.
 5. Po odczekaniu kilku dni piwo jest dobrze nagazowane i nie wybucha już przy otwieraniu
 6. Najpierw do wiadra wlałem syrop z glukozy a potem na niego wlałem piwo po czym zamieszalem wszystko dokładnie. No i nie wiem co robić bo skoro wybuch piany byl spowodowany nadmierną ilością co2 to na dniach mogę się spodziewać granatów.
 7. Piwo zabutelkowałem 3 dni temu w czwartek przy blg równym 1,5 (brzeczka nastawna miała 11 blg). Dziś otworzyłem pierwszą butelkę, która - gdybym w porę nie zacisnął kapsla - eksplodowałaby jak szampan. Przy nalewaniu było bardzo dużo piany ale niestety odczuć dało się mały poziom nagazowania - czy to drugie może być skutkiem wytworzenia się nadmiernej ilości piany (kosztem gazu)?. Do refermentacji dałem 130 g glukozy na 17 litrów (2.8 vol) przy temperaturze rozlewu 20 °C. Jaka mogła być przyczyna eksplozji? Piwo refermentuje w temperaturze 18 °C. Czy powinienem obawiać się granatów? Może pow
 8. Wężyk silikonowy i aby higienicznie zassać gruszka do nosa nr 11. Zasysam i przed dotarciem piwa do końca wężyka wyjmuję z niego gruszkę, a piwo dalej leci samo.
 9. Już za późno, napisałem do Browamatora z prośbą o poradę i odpisali, że jeżeli odfermentowało do 1,5 Blg to zdecydowanie można piwo rozlać do butelek, tak więc zrobiłem. W przepisie jest napisane, że refermentacja ma się odbywać przez 14 dni w temp 18 - 20 stopni. Nie wydaje wam się, że temperatura ta jest trochę za wysoka jak na taki długi okres refermentacji tego stylu piwa?
 10. Witam, jutro, po 7 dniu fermentacji burzliwej miałem zamiar zabutelkować pszeniczne. Przed chwilą sprawdziłem poziom gęstości i wynosi on 1,5 Blg. Brzeczka nastawna przed zadaniem drożdży miała 11 Blg. W czasie sprawdzania w fermentorze roznosił się jeszcze dwutlenek węgla i ciężko było wziąć oddech. Oprócz tego zauważyłem unoszące się ku górze bąbelki. Czy poziom do którego dofermentowało nie jest za niski? Czy będę mógł jutro zabutelkować pszeniczniaka? Jeśli nie to trzymać na burzliwej jeszcze kilka dni czy robić cichą? Oprócz tego pozwoliłem sobie na utworzenie małej ankiety, jes
 11. Wysładzałem do 24 litrów jednocześnie pilnując mieszając całość aby gęstość nie spadła poniżej 10 Blg. Chociaż się czegoś nauczyłem na następny raz. Swiaderny, chyba doleję te 2 litry żeby uzyskać 11 Blg. Na alkoholu mi nie za bardzo zależy. To ma być orzeźwiające na lato Co o tym myślisz? Przeczytałem opis stylu który nadesłałeś, i piwo z 11 Blg mieściłoby się w nim, ale wiesz może jaby to wyglądało w praktyce? Nie byłoby to zbyt rozcieńczone? Nie chcę znowu popełnić błędu
 12. Zastosowałem wysładzanie ciągłe. Czy powodem może być to, że kranik, przez który zlewałem brzeczkę był odkręcony do końca? (brzeczka leciała bardzo szybko, ledwo nadążałem z dolewaniem wody aby stale przykrywała młóto.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.