Jump to content

lewatywa8

Members
 • Content Count

  406
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lewatywa8

 1. Mierzyłeś temperaturę brzeczki na wyjściu z wężownicy ze zbiornika hlt? Jaką miałeś prędkość przepływu brzeczki?
 2. Rezygnuję, grzałki nie były dla mnie a zostały już kupione w innym miejscu.
 3. Kupię grzałki oferowane przez Sprawka do kega euro. Może komuś zalegają, gdyż jego projekt stanął w miejscu. Oferuję 200 zł.
 4. Mam podobny z Japońskich Iwaki. Sprawdzę jutro jakie ma wymiary.
 5. Byłem zadowolony, zmieniłem bo zajmował dwa razy więcej miejsca niż klon coobry, no i mój model miał wybicie około 50-60l a klon 80-85l a wtedy akurat spożycie w domu było duże. W hemsie lepiej wypadało wysładzanie. Odbiór brzeczki regulowało się zaworem na pompie. W klonie ile wody wleję na złoże, tyle momentalnie przeleci. Co nie znaczy, że mam mniejszą wydajność. Po prostu wlewam dużo wody po czym długo gotuję by ją odparować. A tak po za tym zacieranie przebiega podobnie, mycia jest podobnie. Jeden myłem, drugi myję co kilka warek w przepływie NaOH
 6. Kiedyś miałem hemsa, obecnie już nie. Szczelina miała 0,7mm, dł. 20mm, odstępu miedzy szczelinami nie pamiętam. Sita stało około 35mm nad dnem. Kilka osób na forum ma hermsa, pewnie się odezwą.
 7. Tu jest wszystko na ten temat. http://www.theelectricbrewery.com/
 8. Ja mam kapilarę o długości 30 cm przykręconą do pokrywki beczki. W kapilarę wsuwam czujnik z przewodem.
 9. Złącze na 16 musi być, lub trzeba szukać rurkę 12mm.
 10. Właśnie w opisie jest że ocynk, że stal nierdzewna. Także trzeba tam zadzwonić i dopytać.
 11. Tak, tylko moja złączka jest prosta a ta kątowa.
 12. W złączce są dwa pierścienie ze stożkiem, jeden wchodzi w drugi, rurkę wkładasz, skręcasz i po sprawie.
 13. Niestety w Polsce nie widziałem takich złącz. Ja mam wspawany nypel, ale możesz to połączyć za pomocą nypla dwustronnego 6-kątnego plus nakrętka i jakieś uszczelnienie.
 14. Nie, gotuję na tych rurkach kilka lat. Typ pewnie masz BSPT, NPT występuje w ameryce.
 15. Miarę przyłóż i powiedz ile jest, to Ci powiem jaki to wymiar. Kupując te złącze zaznacz BSPT Ja takie złączki montuje na kolanko plus nypel w gar. A rurkę kupuję tu. https://allegro.pl/rura-z-poliweglanu-bezbarwna-16-2-mm-1-mb-i7173712232.html?snapshot=MjAxOC0wOS0wMlQxNzo0NTowOS4wNjVaO2J1eWVyOzlhYTIyNWU5YTg2YTlkYTFjM2FjYWUyMzE3YjU0ZGJmMjdkN2I4NjZiNThlNWU5ZTgzNTNiMTM2ZTM3OTYwZDE%3D
 16. Bez kolanka. https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-1-2-NPT-Male-Thread-x-1-4-6-35mm-OD-Tube-Double-Ferrule-Tube/32514142299.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.31964c4dCzAhz7
 17. Może Pamela dać, ma możliwość obniżenia mocy grzałki, wprowadzenia etapów grzania, drugą sondę do pomiaru, choć chodzi on jak mecedes beczka - ja mu gaz a on myśli co robić, choć do celu zawsze mnie dowiózł, ale za te pieniądze nic lepszego się nie kupi.
 18. Pytam, bo w automacie przy różnym zasypie, śrutowaniu itp. jest różna prędkość przepływu. Co by nie dochodziło przy grzałce do miejscowego przegrzewania brzeczki. Także czujnik w okolicy grzałki jak najbardziej wskazany.
 19. Czujnik temperatury gdzie dasz?
 20. Przy zacieraniu w automacie muszę mieć około 5-6 l/min więc zwilżam słód, wydajność 90%.
 21. Zwilżam słód 2% wody w stosunku do wagi słodu, szczelina 0,9mm. Zacieranie przebiega bez problemu. Na suchym słodzie musiałem robić szczelinę około 1,5mm, co by złoże nie zbijało się. Po zabiegu śrutowania wystawiam go na zimny teraz a latem parny strych, na razie nic nie rdzewieje. Wałki wykonane są ze stali hardox.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.