Jump to content

lewatywa8

Members
 • Content Count

  402
 • Joined

 • Last visited

About lewatywa8

 • Birthday 12/20/1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Herms na kółkach
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Piła

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

13908 profile views
 1. Mam podobny z Japońskich Iwaki. Sprawdzę jutro jakie ma wymiary.
 2. Byłem zadowolony, zmieniłem bo zajmował dwa razy więcej miejsca niż klon coobry, no i mój model miał wybicie około 50-60l a klon 80-85l a wtedy akurat spożycie w domu było duże. W hemsie lepiej wypadało wysładzanie. Odbiór brzeczki regulowało się zaworem na pompie. W klonie ile wody wleję na złoże, tyle momentalnie przeleci. Co nie znaczy, że mam mniejszą wydajność. Po prostu wlewam dużo wody po czym długo gotuję by ją odparować. A tak po za tym zacieranie przebiega podobnie, mycia jest podobnie. Jeden myłem, drugi myję co kilka warek w przepływie NaOH
 3. Kiedyś miałem hemsa, obecnie już nie. Szczelina miała 0,7mm, dł. 20mm, odstępu miedzy szczelinami nie pamiętam. Sita stało około 35mm nad dnem. Kilka osób na forum ma hermsa, pewnie się odezwą.
 4. Tu jest wszystko na ten temat. http://www.theelectricbrewery.com/
 5. Witaj, stałem się szczęśliwym posiadaczem Klarsteina 35l-odpowiednik coobry 3. Na forum znalazłem informację, że dorabiasz hop-spidery oraz filtry do chmielin - by wymienić krótką bazookę jaką dają w prezencie. Kupiłem ten: https://www.electronic-star.pl/Dom-i-Rozrywka/Artykuly-Gospodarstwa-Domowego/Urzadzenie-do-schladzania/35.html?listtype=search&searchparam=KOCIOL WARZELNY po znacznie niższej cenie - zwrot. 

   

  Mógłbyś napisać ile owe dodatki u Ciebie będą kosztować - byłbym zainteresowany. 

   

  pozdrawiam.

  poldek

 6. Ja mam kapilarę o długości 30 cm przykręconą do pokrywki beczki. W kapilarę wsuwam czujnik z przewodem.
 7. Złącze na 16 musi być, lub trzeba szukać rurkę 12mm.
 8. Właśnie w opisie jest że ocynk, że stal nierdzewna. Także trzeba tam zadzwonić i dopytać.
 9. Tak, tylko moja złączka jest prosta a ta kątowa.
 10. W złączce są dwa pierścienie ze stożkiem, jeden wchodzi w drugi, rurkę wkładasz, skręcasz i po sprawie.
 11. Niestety w Polsce nie widziałem takich złącz. Ja mam wspawany nypel, ale możesz to połączyć za pomocą nypla dwustronnego 6-kątnego plus nakrętka i jakieś uszczelnienie.
 12. Nie, gotuję na tych rurkach kilka lat. Typ pewnie masz BSPT, NPT występuje w ameryce.
 13. Miarę przyłóż i powiedz ile jest, to Ci powiem jaki to wymiar. Kupując te złącze zaznacz BSPT Ja takie złączki montuje na kolanko plus nypel w gar. A rurkę kupuję tu. https://allegro.pl/rura-z-poliweglanu-bezbarwna-16-2-mm-1-mb-i7173712232.html?snapshot=MjAxOC0wOS0wMlQxNzo0NTowOS4wNjVaO2J1eWVyOzlhYTIyNWU5YTg2YTlkYTFjM2FjYWUyMzE3YjU0ZGJmMjdkN2I4NjZiNThlNWU5ZTgzNTNiMTM2ZTM3OTYwZDE%3D
×
×
 • Create New...