Jump to content

zach4r

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zach4r

 1. Będą granaty. Wszystkie piwa na tych drożdżach schodziły do okolic 2 Blg. Przy temperaturze 15 C fermentacja długo się ślimaczyła, nawet do 3 tygodni, dla pewności podnosiłem jeszcze temperaturę by nie mieć takich niespodzianek jak niedofermentowanie. 5 dni fermentacji to zdecydowanie za krótko.
 2. Do oddania gęstwa Wyeast 1007 German Ale, II zbiór. Wrocław. /nieaktualne
 3. Co prawda używałem WLP013 London Ale, ale teoretycznie jest to ten sam szczep więc mogę się wypowiedzieć. Do miesiąca od zabutelkowania piwa miały lekko owocowy aromat (dojrzałe, czerwone owoce), po tym czasie całkowicie zanikł. IPA i Pale Ale szału nie zrobiły, za to Robust Porter i Milk Stout wyszły moim zdaniem smaczne. RIS jeszcze siedzi w fermentorze i nie mogę za dużo o nim powiedzieć. Drożdże raczej do piw ciemnych, co potwierdza lista rekomendowanych stylów.
 4. Kolejny raz wyprzedaż drożdży White Labs w TB. http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/36-whitelabs
 5. Ja bym doszukiwał się wpływu gwałtownego spadku ciśnienia atmosferycznego nad Wrocławiem, albo działania jakiegoś sowieckiego satelity nad naszym miastem. Dokładnie tego samego dnia spędziłem ponad 11 godzin nad garami w związku z problemami filtracyjnymi. Przypadek?
 6. Do oddania słoiczek gęstwy WLP013 London Ale - I zbiór. Wrocław. //nieaktualne
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.