Jump to content

growys

Members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

787 profile views
 1. growys

  growys

 2. Czyszczenie wymiennika powinno się odbywać zamiennie dla jednego kanału czyli odwracając wejście i wyjście naprzemiennie, miałem trudności z czyszczeniem bo mimo długiego płukania i zawsze coś wyłaziło do wody, bliżej wyjścia ciśnienie maleje, odwracając wej/wyj bardzo ładnie płucze. Po warzeniu płucze z obu stron i klasyczna dezynfekcja, czysto i przyjemnie nie marnując sporo wody.
 3. Wychodzi podobnie czasowo. A jaki jest wymagany czas kontaktu Star Sanu z butelką? I jak wychodzi to cenowo w porównaniu z pirosiarczynem? Cenowo nie ma sobie równych, butelka starcza dosłownie na lata.Stosuje procedurę anteksa, za butelki zabieram się jako pierwsze i w sterylizatorze (naprawdę świetne rozwiązanie) spryskuje i odkładam na choinkę. Spędzają na choince około 10 min czasem i krócej, zawsze zostaje jakiś bombel piany w butelce i jeśli nie jest to butelka nią wypełniona to leje bez przeszkód. Butelkowane z przyjemnością.
 4. Tez mi nie przecieka tylko nie spryskuje, mam pomarańczowy, w castoramie kupiłem no i wytrzymał zaledwie pół roku, w pompce pewien uszczelniacz skruszył się na piach, trafiłem na felerną sztukę jak widzę.
 5. Mercury do StarSan'a się nie nadaje (niskie pH) - właśnie rozebrałem po kilku miesiącach pompkę i uszczelnienie szlak trafił, jednak trzeba kwazara Venus Acid do tak kwaśnych substancji, info dla kupujących. Miałem w nim cały czas 1,5-2ml na 500ml destylatu.
 6. Ja zdołam dotrzeć na ogrodową po świętach, na konto czy na miejscu się rozliczamy?
 7. Był temat na FB/wspólnych zakupów piwowarskich ale ucichł, ja też potrzebuje ok 4 m o też wymiarach 12-13 wew, na Mokotowie był sklep polecany ale nie udało mi się odwiedzić. Wieczorem sprawdze. Jak coś jestem za grupowym zamówieniem.
 8. Piwo z depozytu z dużą literą D na złotym kapslu - brak etykiety bądź odpadłą. Jako, że zostawiam swoje pierwsze piwo w depozycie (#7 American Stout zabrany już przez Smul&Sons, smacznego) i brak jeszcze umiejętnego opisywania zmysłów wybrałem no-name do odkrycia. Piwo stało w depozycie myślę dłuższy czas. Aromat - słodki, czuje ogórka jakiegoś ale co to znaczy nie mam pojęcia Piana - centymetrowa, średnie pęcherzyki utrzymuje się do minuty, opadła całkiem Kolor- bursztynowe jasne Smak - wytrawne, szampańskie, mocno wyczuwalny alkohol bo jak mniemam ma to piwo ponad 6% vol - nawet pół kufla nie wypiłem i głowa to odczuła mimo zwodniczej słodkości w zapachu, chmielu nie odczułem albo moc go zniszczyła. Podsumowując kiedyś zrobiłem bardzo podobne, średnie piwo, które fermentowało w dość wysokiej temperaturze, zestresowane. Męczące piwo, zdołałem pół wypić, fermentacja do poprawki szczególnie w podwyższonym balingu.
 9. Kegi cornelius Wawa 140 https://www.olx.pl/oferta/kegi-pepsi-cornelius-CID619-IDhZLDD.html
 10. http://www.piwo.org/topic/15519-kadz-zacierno-filtracyjna-warzelna-tez-z-kega/page-2?do=findComment&comment=353543 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=burtowe+stal&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-2-0812 Jeśli o tym rozmawiamy.
 11. Przejście burtowe masz na myśli?
 12. http://allegro.pl/pompa-obiegowa-co-omis-25-40-omnigena-srubunki-i5581677855.htmlkupiłem i uruchomiłem zale dwie na początku tygodnia i mi się ona podoba (tylko używam jak na razie do cip wymiennika i kega), martwię się o gęsty zacier bo te pompy mają w sobie małe ciśnienie bo jak przytykam palcem to wszystko stoi i nie przepcha na pewno żadnych zatorów. Wiedz również, że kupno samej pompy to wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o koszty - armatura przy 1' trochę kosztuje a takie śrubunki ma pompa.
 13. Pamiętam kupując akcesoria Pamela to sprawiłem sobie u niego rurkę z gwintem chyba 5/8 (miała być w zestawie a im się nie wyrzuciło ale nie chciałem już robić problemów) a tych rurek pamiętam były krótsza i dłuższa, mam pierwsza i pęknie trzyma przykręcona na wycinania podkładkę silikonowa, w środek wkladam ds18b20 i nie cieknie, nie wkleje linka bo telefonem pisze
 14. Keg koszalin za 100 http://olx.pl/oferta/kega-4-9-bar-CID628-IDgWxoT.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.