Skocz do zawartości

pacmann

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pacmann

 • Urodziny 19.01.1976

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Złoty kapsel
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Maciej
 • Strona www
  http://www.wtma.pl
 1. pacmann

  6,9 blg po 8 dniach burzliwej czy tak ma być?

  W smaku niby oki ale małe doświadczenie mam trochę i może czegoś nie czuję.
 2. pacmann

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w roku 2012?

  Bursztynowe z puszki - 20 l IPA - 18 l ALT BIER - 22 l Hefe-Weizen - 20 l Razem: 13 229 l
 3. pacmann

  6,9 blg po 8 dniach burzliwej czy tak ma być?

  Miałem to samo z ostatnim Alt Bier z s 33. Z 12 blg po tygodniu zjechało do 5 blg. Po 2 tygodniach cichej zeszło do 4 blg. Do tego piwo wygląda jak brązowa breja. Mimo 2 tygodni cichej i tygodnia w butelkach jest zupełnie nieprzejrzyste.
 4. pacmann

  Kartony na butelki

  Zależy jaka ilość wchodzi w grę mogę się dowiedzieć ile by to kosztowało. Jeżeli skorzystać z gotowego wykrojnika i bez nadruku to nie powinno być kosmicznie drogo. Sam wykrojnik to kilka tysięcy zł więc robienie według własnego projektu przy małych ilościach odpada. No chyba, że dosłownie kilka szt. to wtedy ploter tnący płaski ma prawie każda firma produkująca opakowania z tektury, niektóre wycinają na nich odpłatnie modele.
 5. pacmann

  Kartony na butelki

  Browar Czarnków ma fajne 6 x 0,33
 6. pacmann

  Kartony na butelki

  Kartony/opakowani robi się z katalogu standardów fefco http://www.termico.com.pl/Wcb8b5b362d3f.html ostatnia strona masz to samo tylko 6 pak.
 7. pacmann

  Kartony na butelki

  Takie nosidełka wykonują drukarnie zajmujące się produkcją opakowań z tektury litej lub falistej. Niestety minimalne nakłady, przy jakich w ogóle to się kalkuluje to kilka set szt. Możesz wykonać to jeszcze inaczej, znaleźć firmę z ploterem płaskim, która wytnie ci coś takiego z tektury, a wydruk na tą tekturę zamówić w zakładach w stylu http://www.ccsdruk.pl/ na naklejce i oblepić tekturę przed wycięciem.
 8. Dzięki, zrobię test. Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 9. Czesc, tydzień temu uważałem 3 warkę w swojej krótkiej karierze piwowara . Receptura i skladniki ze sklepowego zestawu: "Alt Bier 12°Blg - zestaw surowców". Problem polega na tym, że blg zeszło po 3 dniach z 12 do 5 i do 4 dni stoi w miejscu. Fermentacja jakoś tak od początku szła mało "burzliwie". Czy można jeszcze jakoś bobudzić drożdże do pracy ( nie wiem np dosypać trochę suchych s-33), czy to już nic nie da, i lepiej butelkować to co jest? Co wyjdzie z takiego piwa? (będzie gorsze w smaku, słabsze?) Pozdrawiam Maciej Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 10. pacmann

  Witam wszystkich serdecznie.

  z tą cierpliwością to różnie u mnie bywa ale obiecuję, że będę się starał.
 11. pacmann

  Filtrator z oplotu - DIY

  Dzięki za info, uspokoiłeś mnie bo nabyłem już taki, przerobiłem, a w przededniu pierwszego filtrowania naszły mnie wątpliwości .
 12. pacmann

  Filtrator z oplotu - DIY

  Wszędzie w opisach samodzielnego wykonania filtratora z oplotu pokazany jest filtrator z "cienkiego" wężyka. W Castoramie większość węży posiadających złącze 3/4 ma średnicę oplotu +/- 2 cm (na oko bo nie mierzyłem), czy ktoś może ma doświadczenie jak spisuje się filtrator wykonany z takiego węża. Teoretycznie większa powierzchnia filtrowania, więcej otworów trudniej zapchać, ale z drugiej strony konstrukcyjnie chyba łatwiej "zgnieść" taki filtrator.
 13. pacmann

  Witam wszystkich serdecznie.

  .. już poprawiłem - jakoś tak odruchowo to "ważenie" przez "ż" mi wychodzi przy szybkim pisaniu.
 14. Witam wszystkich serdecznie z Poznania, mam na imię Maciej, forum czytam od około 2 m-c. Za mną jedna warka na bazie Ekstraktów WES. Obecnie podchodzę do tematu warzenia z zacieraniem - zestaw surowców z BA: India Pale Ale (IPA) - zestaw surowców (wersja śrutowana).
×