Jump to content

2artur2

Members
 • Posts

  331
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Faraon
 • Rok założenia
  2008
 • Liczba warek
  33
 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

1340 profile views

2artur2's Achievements

 1. Niezmiennie uważam, że lepszy jest wąż od prysznica. Polecam spróbować. To jakby skrzyżowanie cienkiego wężyka z oplotu i rurki miedzianej. Ale jaki wąż by nie był, trzeba go obciążyć, żeby leżał spokojnie na dnie.
 2. Ośrodek nie zostanie zlikwidowany. Zmieni się jedynie jego umocowanie prawne. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy wypełnili ankietę. Między innymi była ona jednym z argumentów za pozostawieniem Ośrodka. http://www.polskatimes.pl/artykul/497032,poznan-osrodek-szpak-bedzie-dzialal,id,t.html
 3. Gwoli wyjaśnienia. Roczny koszt to 440tys. Ośrodek zapewnia rocznie 8000 godzin pracy dla dziecka i środowiska w którym przebywa. Ośrodek jako jeden z celów ma za zadanie działać w systemie dziecko-rodzic-nauczyciel. Niestety, najlepsze korepetycje tego nie załatwią. Chciałbym jednocześnie uniknąć mnożenia, dzielenia, i innych działań na tych dwóch liczbach... Dziękuję za zaangażowanie. Walczymy !
 4. Coder, spokojnie, nie szukaj tu drugiego dna, bo go nie ma. Wydaje mi się, że ten koszt podany w GW jest nieco zawyżony, ale sprawdzę już niedługo. Ten Ośrodek to nie ludzie, którzy pomagają tylko odrabiać lekcje uczniom, to wykwalifikowani pedagodzy, którzy odwalają kawał dobrej roboty i nie zbijają na tym kokosów. Wiem bo przez kilka lat byłem tam częstym gościem.
 5. Szanowni Piwowarzy, Proszę Was o wypełnienie ankiety, a właściwie tylko kliknięcie w odpowiedź NIE : http://szpak.ankietka.pl/ W Poznaniu może zostać zlikwidowany ważny Ośrodek Pomocy dla uczniów "Ośrodek Profilaktyki Niepowodzeń Szkolnych", nazywany również "Szpak". Jestem jedną z osób zaangażowanych w to, aby Ośrodek nadal funkcjonował. Wiem, że zawsze piwowarzy są chętni do pomocy i dlatego proszę o chwilę uwagi dla ankiety. Im więcej osób wybierających "NIE" tym lepiej ! Tutaj dla zainteresowanych link do artykułu opisującego problem Serdecznie dziękuję !
 6. Pomiar napięcia bez obciążenia jest bez sensu, bo zawsze będzie wskazywane wyższe napięcie i wtedy może się wydawać, że zasilacz szwankuje. Czy tutaj rzeczywiście jest potrzebna doskonała stabilizacja ? Chodzi o tanie mieszadło, więc z powodzeniem powinna wystarczyć na wtórnym jedna dioda i kondensator i wsio. Regulacja napięcia odczepami na transformatorze. Jak ktoś chce mieć mieszadło full wypas, to jasne, że można zrobić regulator na LM317 koniecznie z radiatorem, kupić osobny transformator 12V (np. toroidalny od halogenów) i regulować obroty potencjometrem. A jako diody w mostku użyć Schottky i całość okablować srebrnym drutem
 7. Ja mam z uszkodzonego starego dysku SCSI chyba 4GB z płaskim złączem. Posiadam jeszcze jeden taki magnes, ale jest bardzo mocno przytwierdzony do swojej metalowej obejmy tak, że trzeba naprawdę sporej siły i odpowiednich narzędzi, żeby go zdjąć. Jak kolega uups jest chętny, to mogę mu go wysłać za free (tylko przesyłka).
 8. W końcu zebrałem się, zrobiłem zdjęcia mojego mieszadła i zamieszczam na forum. Jest to opcja minimalistyczna, zmontowana w pół godziny. Większość elementów miałem w domu, praktycznie dokupiłem tylko obudowę typu Z-33. Chyba wszystko widać na zdjęciach. Wentylator (na napięcie 12V) jest mały, o boku 5cm. Magnes jak widać od dysku twardego - nie jest przyklejony, trzyma się sam ;-) Zasilacz - uniwersalny, o regulowanym napięciu 3-12V. Nie ma żadnych tranzystorów, potencjometrów i innych zbędnych elementów. Podłączenie - plus do plusa, minus do minusa... Szybkość wirowania reguluje się napięciem zasilacza - to wszystko. Aha, wentylator jest przykręcony na nóżkach gumowych - miałem takie z jakiegoś starego urządzenia - można użyć zwykłych śrub "trójek" lub "czwórek". Ważne, żeby sama obudowa miała nóżki gumowe, będzie ciszej i stabilniej.
 9. 2artur2

  Olej

  Ja to muszę mieć wszystko uporządkowane, więc Do smażenia są najlepsze: - masło klarowane - smalec Mogą ostatecznie być: - oliwa - olej rzepakowy - oleje o wysokiej zawartości jednonienasyconych KT
 10. 2artur2

  Kolendra do Wita

  Kolendra indyjska jest lub też bywa w sklepach Piotr i Paweł. Ważne, żeby nie przesadzić z ilością
 11. 2artur2

  Olej

  Dzięki Swiaderny za wyjaśnienia. Rozumiem, że można smażyć praktycznie na wszystkim, ale na gdyby zrobić takie zestawienie od tłuszczy najzdrowszych do najmniej zdrowych do smażenia ?
 12. 2artur2

  Olej

  W zasadzie o to chodzi. W każdym oleju wskutek podgrzewania zachodzą szkodliwe reakcje, ale w tych, w których jest więcej jednonienasyconych - przebiegają one wolniej. W programie było porównanie olejów z zawartością np. 24% i 68% kwasów tłuszczowych jednonienasyconych. Do obróbki termicznej lepiej używać tych z 68%. Jestem natomiast ciekawy, jak to jest z masłem, smalcem i margaryną. Czy dobrze jest na nich smażyć ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.