Skocz do zawartości

2artur2

Members
 • Zawartość

  331
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Faraon
 • Rok założenia
  2008
 • Liczba warek
  33
 • Miasto
  Poznań

Ostatnie wizyty

730 wyświetleń profilu
 1. 2artur2

  2artur2

 2. 2artur2

  Filtrator z oplotu - DIY

  Niezmiennie uważam, że lepszy jest wąż od prysznica. Polecam spróbować. To jakby skrzyżowanie cienkiego wężyka z oplotu i rurki miedzianej. Ale jaki wąż by nie był, trzeba go obciążyć, żeby leżał spokojnie na dnie.
 3. 2artur2

  Szkło do oceny sensorycznej piwa

  Chyba jeszcze nie był
 4. 2artur2

  Pomoc w sprawie Ośrodka Profilaktyki Niepowodzeń w Poznaniu

  Ośrodek nie zostanie zlikwidowany. Zmieni się jedynie jego umocowanie prawne. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy wypełnili ankietę. Między innymi była ona jednym z argumentów za pozostawieniem Ośrodka. http://www.polskatimes.pl/artykul/497032,poznan-osrodek-szpak-bedzie-dzialal,id,t.html
 5. 2artur2

  Pomoc w sprawie Ośrodka Profilaktyki Niepowodzeń w Poznaniu

  Gwoli wyjaśnienia. Roczny koszt to 440tys. Ośrodek zapewnia rocznie 8000 godzin pracy dla dziecka i środowiska w którym przebywa. Ośrodek jako jeden z celów ma za zadanie działać w systemie dziecko-rodzic-nauczyciel. Niestety, najlepsze korepetycje tego nie załatwią. Chciałbym jednocześnie uniknąć mnożenia, dzielenia, i innych działań na tych dwóch liczbach... Dziękuję za zaangażowanie. Walczymy !
 6. 2artur2

  Czy na pewno wiemy, kto jest autorem GC 2011 :)

  W ciągu 2 lat zeszło i z koloru i z mocy ...
 7. 2artur2

  Pomoc w sprawie Ośrodka Profilaktyki Niepowodzeń w Poznaniu

  Coder, spokojnie, nie szukaj tu drugiego dna, bo go nie ma. Wydaje mi się, że ten koszt podany w GW jest nieco zawyżony, ale sprawdzę już niedługo. Ten Ośrodek to nie ludzie, którzy pomagają tylko odrabiać lekcje uczniom, to wykwalifikowani pedagodzy, którzy odwalają kawał dobrej roboty i nie zbijają na tym kokosów. Wiem bo przez kilka lat byłem tam częstym gościem.
 8. Szanowni Piwowarzy, Proszę Was o wypełnienie ankiety, a właściwie tylko kliknięcie w odpowiedź NIE : http://szpak.ankietka.pl/ W Poznaniu może zostać zlikwidowany ważny Ośrodek Pomocy dla uczniów "Ośrodek Profilaktyki Niepowodzeń Szkolnych", nazywany również "Szpak". Jestem jedną z osób zaangażowanych w to, aby Ośrodek nadal funkcjonował. Wiem, że zawsze piwowarzy są chętni do pomocy i dlatego proszę o chwilę uwagi dla ankiety. Im więcej osób wybierających "NIE" tym lepiej ! Tutaj dla zainteresowanych link do artykułu opisującego problem Serdecznie dziękuję !
 9. 2artur2

  Jak tanio zrobić mieszadło magnetyczne?

  Pomiar napięcia bez obciążenia jest bez sensu, bo zawsze będzie wskazywane wyższe napięcie i wtedy może się wydawać, że zasilacz szwankuje. Czy tutaj rzeczywiście jest potrzebna doskonała stabilizacja ? Chodzi o tanie mieszadło, więc z powodzeniem powinna wystarczyć na wtórnym jedna dioda i kondensator i wsio. Regulacja napięcia odczepami na transformatorze. Jak ktoś chce mieć mieszadło full wypas, to jasne, że można zrobić regulator na LM317 koniecznie z radiatorem, kupić osobny transformator 12V (np. toroidalny od halogenów) i regulować obroty potencjometrem. A jako diody w mostku użyć Schottky i całość okablować srebrnym drutem
 10. 2artur2

  Jak tanio zrobić mieszadło magnetyczne?

  Ja mam z uszkodzonego starego dysku SCSI chyba 4GB z płaskim złączem. Posiadam jeszcze jeden taki magnes, ale jest bardzo mocno przytwierdzony do swojej metalowej obejmy tak, że trzeba naprawdę sporej siły i odpowiednich narzędzi, żeby go zdjąć. Jak kolega uups jest chętny, to mogę mu go wysłać za free (tylko przesyłka).
 11. 2artur2

  Jak tanio zrobić mieszadło magnetyczne?

  W końcu zebrałem się, zrobiłem zdjęcia mojego mieszadła i zamieszczam na forum. Jest to opcja minimalistyczna, zmontowana w pół godziny. Większość elementów miałem w domu, praktycznie dokupiłem tylko obudowę typu Z-33. Chyba wszystko widać na zdjęciach. Wentylator (na napięcie 12V) jest mały, o boku 5cm. Magnes jak widać od dysku twardego - nie jest przyklejony, trzyma się sam ;-) Zasilacz - uniwersalny, o regulowanym napięciu 3-12V. Nie ma żadnych tranzystorów, potencjometrów i innych zbędnych elementów. Podłączenie - plus do plusa, minus do minusa... Szybkość wirowania reguluje się napięciem zasilacza - to wszystko. Aha, wentylator jest przykręcony na nóżkach gumowych - miałem takie z jakiegoś starego urządzenia - można użyć zwykłych śrub "trójek" lub "czwórek". Ważne, żeby sama obudowa miała nóżki gumowe, będzie ciszej i stabilniej.
 12. 2artur2

  Olej

  Ja to muszę mieć wszystko uporządkowane, więc Do smażenia są najlepsze: - masło klarowane - smalec Mogą ostatecznie być: - oliwa - olej rzepakowy - oleje o wysokiej zawartości jednonienasyconych KT
 13. 2artur2

  Kolendra do Wita

  Kolendra indyjska jest lub też bywa w sklepach Piotr i Paweł. Ważne, żeby nie przesadzić z ilością
 14. 2artur2

  Olej

  Dzięki Swiaderny za wyjaśnienia. Rozumiem, że można smażyć praktycznie na wszystkim, ale na gdyby zrobić takie zestawienie od tłuszczy najzdrowszych do najmniej zdrowych do smażenia ?
 15. 2artur2

  Olej

  W zasadzie o to chodzi. W każdym oleju wskutek podgrzewania zachodzą szkodliwe reakcje, ale w tych, w których jest więcej jednonienasyconych - przebiegają one wolniej. W programie było porównanie olejów z zawartością np. 24% i 68% kwasów tłuszczowych jednonienasyconych. Do obróbki termicznej lepiej używać tych z 68%. Jestem natomiast ciekawy, jak to jest z masłem, smalcem i margaryną. Czy dobrze jest na nich smażyć ?
×