Jump to content

Terry

Members
 • Posts

  113
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Terry's Achievements

 1. Poszukuję jakichś dolniaków. Na sobotę czyli odbiór czw/pt/sob rano. Warszawa i okolice.
 2. Terry

  Gratulacje

  Hej! Dzięki za życzenia. Gwoli ścisłości to stan cywilny zmieniłem już w listopadzie ub.r., natomiast 26 czerwca był ślub kościelny ( i weselicho, oj działo się, działo Póki co żonka sprawuje się na "piątkę" - nie tylko nie ma nic przeciwko ale także pomaga przy drobnych pracach. Podejrzewam, że wszystko diametralnie by się zmieniło gdybym postanowił przenieść produkcję z działki do mieszkania - póki co się na to nie zanosi więc i małżonka spogląda na to wszystko łaskawym okiem:)
 3. Zwykły Dry Stout 12BLG z pewnością nie będzie mocny i ciężki. Ale na pewno będzie pyszny, pod warunkiem że ktoś lubi ten styl. Porter angielski... mi portery nie smakują bo mają w sobie ciężką, męczącą, mdławą słodycz. Tylko nie wiem na ile ja piłem portery bałtyckie (d. ferm.) a na ile typowe portery brytyjskie (g. ferm). Zrób stouta. A potem portera
 4. Czyli Tobie przysłali już powyginane w sposób w jaki chciałeś? Ile Cię kosztowały takie grzałki? Ciężko powiedzieć czy to była KO. Ale jakiś sztywny materiał bo już lekkim naginaniu słychać było trzaski pojawiały się pęknięcia na osłonie aż do całkowitego ułamania grzałki.
 5. Chciałem zrobić tak: http://www.piwo.org/forum/postgallery.php?pid=27879&filename=IMG_0255.JPG
 6. Odświeżam nieco temat. Grzałki doszły. Zamówiłem w kształcie U w celu zagięcia ich wokół kega. Niestety jak się okazuje nie wszystkie grzałki da się giąć. Na przykład te kupione przeze mnie... no i niestety jedna jest już złamana Druga z kolei chyba będzie bezużyteczna bo jest za długa by zmieścić się do kega bez gięcia. Czyli ogólnie klops.
 7. Tygodniami. Włóż saszetkę do lodówki wyjmij kilka h przez zadaniem żeby się ugrzały.
 8. Można. Niektórzy odrzucają taką możliwość, bo czują "plastik" w piwie. Jeżeli Ty nie czujesz i nie przeszkadza Ci estetyka takiej formy przechowywania piwa to lej śmiało. Też swego czasu rozważałem takie rozwiązanie - lać w pety 1,5L piwa przeznaczone na imprezy do "masowego" spożycia. Na razie butelek szklanych nie brakuje, no i mam kegi 19L, więc nie mam na to ciśnienia.
 9. Tylko, że jak najpierw wlejesz roztwór cukru/glukozy i dopiero na to młode piwo to wszystko Ci się ładnie wymiesza bez konieczności miąchania. Ja tak zawsze robię przyjmując ilość brzeczki "na oko". Problemem jest, że moje założenie dość odbiegają od końcowych wyników - np zamiast 75L otrzymuję 70L. Rozwiązaniem będzie wyskalowanie fermentorów i zrobienie miarki do kadzi warzelnej.
 10. Jak już mieszadło będzie gotowe to koniecznie podziel się wrażeniami, know-how i fotkami Nawet jak jeszcze nie jest gotowe to możesz się podzielić
 11. O to wyżej mi chodziło Nad pompką
 12. Fotki zapodałemtutaj. Więcej na chwilę obecną nie ma, ale jeśli chodzi o instalacje to nic nie zmieniło się - na razie jest wszystko rozwalone na stole w nieogrzewanym pomieszczeniu i tak sobie leży. Jak będę miał więcej czasu to porobię więcej zdjęć.
 13. Co to to w lewym dolnym rogu?
 14. Zasyp 15kg... nieźle. W jakich proporcjach była woda? Pomieściło się wszystko w kegu? Jak wiadomo przymierzam się do modernizacji w moim browarze, ale chcę to wszystko przemyśleć. Jedną z opcji jest rozdzielenie funkcji zaciernych (keg 50L) i warzelnych (gar 100L) tylko zastanawiam się czy zasyp 15-16kg jest do zrealizowania w takim kegu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.