Jump to content

kantor

Members
 • Content Count

  2724
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kantor last won the day on May 16

kantor had the most liked content!

8 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Mogilański aka Humulus Admirabilis
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  123
 • Miasto
  Mogilany/Kraków

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To nie kwestia woli organizatora, bo po prostu potrzebujesz 3 butelki na konkurs (chyba, że nie ma eliminacji albo nie oceniamy piany, jak np. w Jopejskim na którymś Mikołajkowym), jedna na eliminację, jedna na finał i jedna na finał na pianę/wygląd. Jak jest jakiś "best of show" to nawet 4. Zwróć uwagę, że w regulaminach nie ma, że wystarczy np. jedna butelka 2-litrowa piwa, tylko są 3+ butelki.
 2. Z mojego doświadczenia S-04 są dość mocno podatne na schemat zacierania. A co do pożywki, to nie wiem czy to działa, bo stosuję przy każdej warce, piwa oczywiście wychodzą różnie ale z jakiegoś tam odsetka piw jestem bardzo zadowolony
 3. Słody palone mają minimalnie wędzony charakter ale coś więcej niż na granicy percepcji to raczej infekcja (albo pomyłka w słodach).
 4. Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów! PS Brakuje jeszcze części wyników z American Wheata (11 przeszło eliminacje, a jest podane tylko 6 miejsc) i Dunkela (7 z 10).
 5. Dzięki i za wczorajszą biesiadę Ilość piw w sam raz, a poziom co najmniej przyzwoity (nie było żadnego piwa mocno wadliwego), mnie najbardziej podeszły 100% Rye Ris (jak galareta ), American Wheat, Brett Ris, a także całkiem niezłe były Black IPA i Milkshake z drewnem, a ponadto fajne w aromacie było wariacja grodziskiego z dużym udziałem słodów palonych. Do następnego, może za miesiąc trochę więcej sesyjniaków będzie, jak będą też takie upały
 6. Następne spotkanie 12.06.2019 (dzisiaj!), Craftownia.
 7. Metryczki są już gotowe, z informacji, które uzyskałem, eliminacyjne z Wild APA są już w systemie, eliminacyjne z Pilsa będą jutro, a finałowe we wtorek.
 8. Trochę offtop ale zupełnie się z tym nie zgadzam Przy dzikich piwach postępujemy tak samo jak przy normalnych, dodajemy tyle cukru, w zależności od tego jakie chcemy mieć wysycenie, natomiast, tak jak i normalne piwa, butelkujemy piwo które jest dofermentowane.
 9. Tak w ogóle jak uważam, że pod względem etycznym niesprawiedliwe jest nieuhonorowanie piw miejscem które na to zasługują (czyli np 4, 5 i 6, bo do finału przeszły tylko 3), to z punktu widzenia sędziego takie podejście sporo technicznie ułatwia. Zmniejsza losowość eliminacji, bo nie zastanawiasz się, czy to piwo jest na to 6, 7 miejsce, tylko czy w odpowiednim stopniu odpowiada stylowi. Finał też rozgrywa się dużo przyjemniej jak są 3 niewadliwe piwa, można zrobić wcześniej 2-3 piwa kalibracyjne, po ocenie można spokojnie podyskutować o niuansach stylu.
 10. Jak wyżej, daj komuś ogarniętemu sensorycznie do spróbowania, a wg mnie to albo utlenienie (piłem piwa kilka dni po rozlewie, które miały cechy utlenienia) albo łapiesz infekcję.
 11. Przecież była o tym dyskusja z rok-dwa temu (poszukaj na forum albo spróbuję znaleźć jak znajdę czas) i zdecydowana większość piwowarów (w zasadzie to wszyscy oprócz mnie ) opowiedziała się za restrykcyjną oceną w eliminacjach. W Krakowskim i Mikołajkowym też się dostosowałem do oczekiwań piwowarów, chociaż mam inne zdanie na ten temat.
 12. Dzięki Widzę, że chmiel dodany bez jakiś szalonych ilości, a wyszło całkiem fajnie.
 13. Jak już zidentyfikowaliśmy zwycięzce, to dawaj do wątku całą recepturę, ciekawy jestem (a myślę, że nie tylko ja)
 14. Żadne nie było za gorzkie (przynajmniej w APA) W sumie to miałem podsumować poziom w finale, jak widać po punktacji, poziom był dobry i bardzo dobry Zwycięskie piwo bardzo dobre technicznie i stylowe, dla mnie może trochę zbyt jednowymiarowe w aromacie (mnóstwo owoców tropikalnych, trochę w takie mdłe owoce wpadające ale to szczególik, za to w smaku świetne), drugie miejsce to Wild APA w bardziej oldschoolowym wydaniu, cytrusowa chmielowość + skórzane fenole, jednakże całość świetnie zgrana, niestety z wad podwyższona taniczność, trzecie miejsce też z tanicznością i dodatkowo trochę zbyt słodki finisz, jak na styl, tu już z bardziej nowofalowym podejściem, czyli mocno owocowe. Gratuluję piwowarom
 15. Z tego co pamiętam, w Wild APA zwycięzca ponad 40 pkt (chyba koło 42), drugie i trzecie miejsce koło 35-36, z remisem (decydowała kolejność u sędziów), jak będę miał zbiorcze, to wrzucę dokładne wyniki.
×
×
 • Create New...