Jump to content

kantor

Members
 • Content Count

  2721
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kantor last won the day on May 16

kantor had the most liked content!

8 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Mogilański aka Humulus Admirabilis
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  123
 • Miasto
  Mogilany/Kraków

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów! PS Brakuje jeszcze części wyników z American Wheata (11 przeszło eliminacje, a jest podane tylko 6 miejsc) i Dunkela (7 z 10).
 2. Dzięki i za wczorajszą biesiadę Ilość piw w sam raz, a poziom co najmniej przyzwoity (nie było żadnego piwa mocno wadliwego), mnie najbardziej podeszły 100% Rye Ris (jak galareta ), American Wheat, Brett Ris, a także całkiem niezłe były Black IPA i Milkshake z drewnem, a ponadto fajne w aromacie było wariacja grodziskiego z dużym udziałem słodów palonych. Do następnego, może za miesiąc trochę więcej sesyjniaków będzie, jak będą też takie upały
 3. Następne spotkanie 12.06.2019 (dzisiaj!), Craftownia.
 4. Metryczki są już gotowe, z informacji, które uzyskałem, eliminacyjne z Wild APA są już w systemie, eliminacyjne z Pilsa będą jutro, a finałowe we wtorek.
 5. Trochę offtop ale zupełnie się z tym nie zgadzam Przy dzikich piwach postępujemy tak samo jak przy normalnych, dodajemy tyle cukru, w zależności od tego jakie chcemy mieć wysycenie, natomiast, tak jak i normalne piwa, butelkujemy piwo które jest dofermentowane.
 6. Tak w ogóle jak uważam, że pod względem etycznym niesprawiedliwe jest nieuhonorowanie piw miejscem które na to zasługują (czyli np 4, 5 i 6, bo do finału przeszły tylko 3), to z punktu widzenia sędziego takie podejście sporo technicznie ułatwia. Zmniejsza losowość eliminacji, bo nie zastanawiasz się, czy to piwo jest na to 6, 7 miejsce, tylko czy w odpowiednim stopniu odpowiada stylowi. Finał też rozgrywa się dużo przyjemniej jak są 3 niewadliwe piwa, można zrobić wcześniej 2-3 piwa kalibracyjne, po ocenie można spokojnie podyskutować o niuansach stylu.
 7. Jak wyżej, daj komuś ogarniętemu sensorycznie do spróbowania, a wg mnie to albo utlenienie (piłem piwa kilka dni po rozlewie, które miały cechy utlenienia) albo łapiesz infekcję.
 8. Przecież była o tym dyskusja z rok-dwa temu (poszukaj na forum albo spróbuję znaleźć jak znajdę czas) i zdecydowana większość piwowarów (w zasadzie to wszyscy oprócz mnie ) opowiedziała się za restrykcyjną oceną w eliminacjach. W Krakowskim i Mikołajkowym też się dostosowałem do oczekiwań piwowarów, chociaż mam inne zdanie na ten temat.
 9. Dzięki Widzę, że chmiel dodany bez jakiś szalonych ilości, a wyszło całkiem fajnie.
 10. Jak już zidentyfikowaliśmy zwycięzce, to dawaj do wątku całą recepturę, ciekawy jestem (a myślę, że nie tylko ja)
 11. Żadne nie było za gorzkie (przynajmniej w APA) W sumie to miałem podsumować poziom w finale, jak widać po punktacji, poziom był dobry i bardzo dobry Zwycięskie piwo bardzo dobre technicznie i stylowe, dla mnie może trochę zbyt jednowymiarowe w aromacie (mnóstwo owoców tropikalnych, trochę w takie mdłe owoce wpadające ale to szczególik, za to w smaku świetne), drugie miejsce to Wild APA w bardziej oldschoolowym wydaniu, cytrusowa chmielowość + skórzane fenole, jednakże całość świetnie zgrana, niestety z wad podwyższona taniczność, trzecie miejsce też z tanicznością i dodatkowo trochę zbyt słodki finisz, jak na styl, tu już z bardziej nowofalowym podejściem, czyli mocno owocowe. Gratuluję piwowarom
 12. Z tego co pamiętam, w Wild APA zwycięzca ponad 40 pkt (chyba koło 42), drugie i trzecie miejsce koło 35-36, z remisem (decydowała kolejność u sędziów), jak będę miał zbiorcze, to wrzucę dokładne wyniki.
 13. Następne spotkanie 21.05.2019 (dzisiaj!), Craftownia.
 14. Wyniki eliminacji za fb: Z mojej strony jako sędziego eliminacji i finałów w Wild APA to poziom bardzo nierówny i w sumie to chyba spodziewałem się trochę lepszego. Eliminacje, zgodnie z oczekiwaniami piwowarów, przeprowadzone bardzo restrykcyjnie, do finału dostały się tylko piwa pozbawione wyraźnych wad technicznych i spełniające wymogi stylu. Co do samych wad, to główną przyczyną odrzucenia piwa był profil fenolowy o charakterze dymnym/aptecznym (z 6 piw jak nic) oraz kwaśność/octowość (z 6 piw, były też piwa i kwaśne i apteczne), ponadto mocna taniczność/ściąganie (niektóre były ekstremalnie ściągajace, a ściąganie na poziomie niskim było dość powszechne). Były pojedyncze przypadki piw całkiem przyjemnych ale nie w stylu (np był całkiem fajny American Berliner Weisse), jedno było nawet całkiem poprawne technicznie ale z zerowym wysyceniem. Natomiast poziom piw finałowych, to już inna historia ...ale to już po wynikach, a wyniki podczas przyszłotygodniowego Beerweeka
×
×
 • Create New...