Skocz do zawartości

Edwin

Members
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Edwin

  chmielnik sezon 2008-2012

  Z tego co wiem to ziemia należy do II lub III klasy, z nawadnianiem nie będę miał problemów bo miejsce na chmielni czek jest zaledwie 25 m od domu mojego taty, rusztowanie będzie musiało być solidne zwłaszcza że w okolicy lubi powiać, ale o to będę się martwił za rok. W pierwszym roku mam nadzieje że paliki 2m wystarczą. W drugim rok na wiosnę konstrukcje planuje zrobić z 6 metrowych żerdzi umocowanych do wmurowanych w ziemię kotw i powiązać je linkami stalowymi 3 lub 4 mm. Takie rusztowanie powinno sprostać panującym w Polsce warunkom klimatycznym. Teoretycznie po 5 krzaków Lubelskiego i Marynki z tego co napisał kolega Jejski wystarczy na moje potrzeby, ale znajomy w marcu lub kwietniu ma jechać na chmiel do Niemiec i obiecał przywieść z 10 różnych sadzoneczek więc szykuje mi się spory chmielnik.
 2. Edwin

  chmielnik sezon 2008-2012

  Witam!!! W tym roku zamierzam założyć własny chmielnik, lecz trudno mi określić jego wielkość. Docelowo chciałbym uzyskać około 1500g wysuszonego Lubelskiego i 1500g wysuszonej Marynki. Z tego co wyczytałem po 8 krzaków powinno wystarczyć. Jaką średnią ilość już wysuszonych szyszek dla tych odmian można uzyskać z jednego krzaka? Z Góry Wielkie dzięki za odpowiedzi!!!
 3. Mieszkam w okolicy więc postaram się wpaść ? może taka impreza zmotywuje mnie do ponownego odpalenia browaru po przeszło trzyletniej przerwie.
×