Jump to content

pendzacy_jelen

Members
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  7
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

446 profile views
 1. A czemu musi być najbliżej środka ?
 2. Chciałbym zbudować konstrukcję w miarę kompaktową. To co mi psuje całokształt to mieszadło. Mam dwa pomysły jak to rozwiązać. 1. zamontować mieszadło od dołu - komplikacja konstrukcyjna (dodatkowy otwór od dołu, problem ze szczelnością) 2. zamontować mieszadło od góry ale nie centralnie tylko nieco z brzegu. Pytanie odnośnie 2. czy taka instalacja nie wpływa negatywnie na mieszanie zacieru. Śmigło musiałoby być odpowiednio mniejsze.
 3. Jakiś poglądowy opis jak to zamontować ? Jeżeli chodzi o filtrację to chciałbym wiedzieć które rozwiązanie jest lepsze lub usłyszeć opinie praktyczne za jednym lub drugim. Chodzi o rozwiązanie które będzie łatwe w utrzymaniu.
 4. Witam, Chciałbym zbudować kocioł zacierny z kega. Planuję wstawić grzałkę 2kw, termometr elektroniczny plus regulacja elektroniczna. Ta część nie sprawia mi kłopotu potrzebuję rad co z mieszaniem i filtrowaniem. Chciałbym aby sprzęt był w miarę możliwości w pełni automatyczny. Jak rozwiązać mieszanie i filtrację ?
 5. Witam. Do tej pory robiłem tak, że do lagerów dodawałem drożdże w temp. pokojowej, mieszałem brzeczką żeby napowietrzyć i namnożyć drożdże i po kilku godzinach wstawiałem do lodówki. Zastanawiam się czy nie będzie lepiej wstawiać od razu brzeczkę do lodówki (brak napowietrzenia) czy w ogóle najpierw wstawić do lodówki schłodzić do temp. fermentacji i dopiero dodać drożdże. Ostatnia warka robiona z gęstwy wcześniej były to suche drożdże. Z góry dzięki za pomoc.
 6. Ok jaką pojemność garnka ? Czy np. taki będzie dobry: http://allegro.pl/kinghoff-garnek-34cm-szklana-pokrywa-23l-gratis-i3467024517.html ? Czy lepiej większy: http://allegro.pl/garnek-gastronomiczny-stal-nierdzewna-30l-omega-i3438812754.html
 7. Przy okazji zaśmiecę ten wątek i się pochwalę że przywiozłem kilka nawet koncernowych piw ze Słowacji i wszystkie póki co nie zawodzą. Dlaczego nasze piwa są tak niedochmielone ?
 8. Dzięki za odpowiedzi. To zapowiada się że ostatnie 4 ekstrakty pójdą na jakiegoś portera albo inne mocne piwo i zakupuję gar do gotowania.
 9. Witam. Uwarzyłem już kila warek, najpierw z brewkitów dwie, później z brewkitów ale bez cukru, by ostatecznie warzyć a ekstraktów i samemu chmielić. Póki co piwo które robię sam jest bardzo dobre (zarówno dolniaki i górniaki). I tu rodzi się pytanie czy warto zabierać się za zacieranie. Największą przeszkodą póki co jest czas. Ekstrakt pozwala na szybkie przygotowanie brzeczki. Moim celem nie jest osiągniecie nie wiadomo jak dobrego piwa. Po prostu piwo ze sklepu mi nie smakuje, jest niedochmielone i niedogazowane jak dla mnie (ze świeczką trzeba górniaków też szukać). Czy warząc z z
 10. Witam, Mój lager dobrnął do końca burzliwej i będę go przelewał dzisiaj. I tu rodzi się pytanie. Widzę że niektórzy przelewają na lagerowanie (leżakowanie) w temp. bliskiej 0* Czy przelać na cichą w temp. fermentacji ? Czy na cichą i później lagerować ? Czy od razu na lagerowanie ? Jak z restartem drożdży w celu nagazowania ?
 11. Ok spojrzałem jeszcze raz na to piwo i coś mnie cukromierz okłamał, ma 3BLg Proszę skasować ten wątek.
 12. Witam, Mam taki problem nastawiłem 23L warkę 13 Blg wsypałem ww. drożdże poczekałem aż ruszy w temp. pokojowej. Piwo prawie wyszło z wiaderka. Wstawiłem do lodówki obniżyłem temperaturę do ~8-10st. chodziło chodziło, dzisiaj po tygodniu sprawdzam a drożdże prawie nic nie zjadły :O Zrobiło się ich sporo brzeczka jest mętna na szaro. Po odlaniu do zmierzenia gęstości wyrażny osad w szklance. Wyłączyłem chłodzenie w lodówce żeby podnieść temp. Jednak coś takiego jeszcze nigdy mi się nie zdażyło. Jak schodziłem do piwnicy sprawdzić temp. to było słychać bulganie. "Piwo" smakuje dość normalnie
 13. Krąży jednogłośna opinia że skoki temperatury są niedobre dla procesu fermentacji. Jestem ciekaw czy jest to tylko teoretyczna opinia czy potwierdzona empirycznie oraz jaki konkretnie wpływ mają skoki temperatury (produkcja niepożądanych substancji przez drożdże ?)
 14. Witam. Zakupiłem sobię kolejną partię puszek (chyba ostatnią bo zbyt droga to zabawa). Plus ekstrakty słodowe biowinu i trochę glukozy. Dwa piwka planuję zrobić zgodnie z przepisem (IPA i Mexican Coopersa). Trzecie postanowiłem lekko zmodyfikować (Heritage Lager). Plan jest taki żeby do puszki 1,7KG dodać 2x1,7KG ekstraktu biowinu i 1KG glukozy. Oczywiście taka kombinacja będzie niedochmielona. W lodówce mam 30g lubelskiego w granulacie i zastanawiam się jak ew. dochmielić to piwko. Wszelakie sugestie mile widziane
 15. To ja się podłączę do tematu z pytaniem. Mam chmiel lubelski w granulacie z BA i zamierzam zrobić kilka puszek. Jak najlepiej to zaaplikować ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.