Jump to content

PiwoszNiepasteryzowany

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About PiwoszNiepasteryzowany

 • Birthday 12/20/1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Braterskie
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A nie wiecie może czy obecnie też się w tym sklepie da zamówić produkty z HomeBrewing skoro sklep zawiesił działalność? No i czy obsługa w tym sklepie potrafi tak fajnie doradzić jak na Kobierzyńskiej?
 2. Planowane jest "tylko" spotkanie czy może też pokaz warzenia?
 3. Dzięki. Popieram robienie zapasów. Właśnie dlatego pytam o czas jaki piwo może sobie leżeć i czekać na wypicie. A tak swoja drogą to już się zabieram za kolejną warkę.
 4. Witam. 18 grudnia zabutelkowałem prawie 40 butelek z dodatkiem glukozy krystalicznej na refermentację. W piwnicy gdzie są butelki jest ok 17oC. Po miesiącu planuje przystąpić do konsumpcji jednak całości nawet z pomocą kumpli nie zdołam wypić. Stąd pytanie. Jaką ilość czasu piwo w butelkach może leżeć w piwnicy żeby nadawało się do spożycia. Piwo oczywiście niepasteryzowane
 5. Witam. Właśnie otrzymałem przesyłkę. Zgodnie z zamówieniem otrzymałem dwie puszki. Jedna to Lager a druga to Mild obie po 1,5kg. Mam pewne wątpliwości co do załączonych do puszek drożdży. Opakowania pozbawione jakichkolwiek etykiet z nazwą czy gramaturą. Te dołączone do lagera mają jedynie nadrukowane "LEB" a te w Mild "HTB". Co oznaczają te znaki? Rozważam zamówienie innych drożdży, bo te nie wzbudziły mojego zaufania. Dlatego też proszę o radę jakie drożdże będą najlepsze do tych piw. Chodzi mi o drożdże górnej fermentacji. Przy poprzednich warkach stosowałem górnej fermentacji "Bre
 6. Zgadzam się. Mniejszy koszt niż tego z BA a efekt taki sam. zastanawiam się tylko czy istnieje opcja dorobienia do pistoletu takiej dyszy do wsadzenia do butelki? Zresztą dla mnie największym problemem jest samo mycie butelek szczotką. Płukanie to w gruncie rzeczy przyjemność.
 7. W takim razie będę zalewać do 10°Blg. Oczekuje tylko na przesyłkę z BA i wtedy postaram się napisać jak mi poszło.
 8. Bardzo dziękuje. grzechu_k jeszcze jedno. Odnośnie odpowiedzi nr 1 czy chodziło Ci o to, ze dolewam wody aż osiągnę poziom np. 12°Blg ?
 9. Witam i proszę o kilka rad. Niedawno zaopatrzyłem się w dwa brew-kity BREWMAKER, Lager, 1,5 kg i BREWMAKER, Mild 1,5 kg, sztuk: 1 cena: 49 zł. Jako zamiennik cukru mam zamiar użyć BA Brew-kit PLUS. Przeczytałem, że jest to najlepszy wybór jeżeli chodzi o jakość do ceny. W każdym razie mam zamiar puszkę przelać do 3 litrów gorącej wody a następnie uzupełnić w fermentorze do poj. 20l. (oczywiście nie mam zamiaru mieszać 2 puszek - każdą z osobna wykorzystam). Następnie mam zamiar dosypać suchy ekstrakt słodowy (1kg), wymieszać i jak będzie miało wszystko 20°C dodać drożdży. Odstawiam
 10. Chciałbym podzielić się efektami pracy. Butelki zalałem roztworem z domieszką ACE. Potem na noc na balkon. Rano butelki wypłukałem (kilkakrotnie bo ACE ma strasznie niemiły zapach) i żadnej pleśni już nie widać.
 11. Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście nie chodziło mi o kupowanie nowych butelek bo takowe pozostają mi z konsumpcji. . Chodziło mi o to czy te z pleśnią w środku do czegoś się jeszcze nadają. W takim razie dziś potraktuję je roztworem z kreta i wypłuczę a przed butelkowaniem porządnie umyję i zdezynfekuję OXI.
 12. Witam. Je niestety zapomniałem o profilaktyce w postaci płukania butelek i te, w których robiłem ostatnią warkę nabrały pleśni. Stąd pytanie o radę. Czy warto się z takimi butelkami mordować przy usuwaniu pleśni czy od razu kupić nowe?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.