Jump to content

LukasB

Members
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

About LukasB

 • Birthday 09/28/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pradziad
 • Rok założenia
  2011
 • Miasto
  Jarnołtów

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

LukasB's Achievements

 1. LukasB

  LukasB

 2. Czyli spust nie zapieczony. Myślę, że sprawę rozwiąże sitko.
 3. Jak włożysz ten bolec w dziurkę śruby to czujesz że uwalnia się spust? Bo możliwe, że zapiekło się.
 4. Pod membraną masz śrubę na klucz 24. Odkręcasz ją. FRANCUZEM NIE CHWYCISZ. NAJLEPIEJ ZRÓB TO KLUCZEM NASADOWYM To co wykręcisz wygląda tak: Chwytasz za końce i przekręcasz w lewo (ja to rozkręciłem bez klucza). Po rozłożeniu wygląda to tak: Wyczyść wszystko dokładnie, poskręcaj i powinno śmigać
 5. Może w tym reduktorze tego sitka nie ma... W każdym bądź razie chodzi o tuleję, która naciska na spust gazu. Zerknę wieczorem, bo mam taki sam reduktor. Pamiętam, że robiłem kiedyś reduktor, gdzie ta tuleja była rozbieralna i w niej było sitko.
 6. Gdyby problem był na samym wejściu, manometr mierzący ciśnienie w butli nic by nie wskazywał. Rozebrałeś go na części pierwsze, tj. czy czyściłeś taką tulejkę, który naciska na spust, uwalniając w ten sposób gaz? W tulejce jest również sitko, może jest zapchane. Gdyby to sitko był zapchane, objaw byłby taki jak piszesz. Zegary wskażą pomiar, a gazu nie wypuści.
 7. Normalnie fermentuj na drożdżach górnej fermentacji. W skutek fermentacji w wiadrze masz ok 2 st. wyższą temp. niż temp. otoczenia. Poza tym optymalna temp. dla drożdży górnej fermentacji to 15-20 st. Także śmiało.
 8. Zobacz do mojej galerii: http://www.piwo.org/gallery/image/4465-polaczenie-silnika-z-pretem/
 9. Macie jakieś informacje, opinie na temat sprzętu z: http://www.pbcbreweryinstallations.com/breweries.html
 10. Czy macie jakieś opinie odnośnie sprzętu Eurolux?
 11. Warzelnię chcę zrobić ze złomu, wolę zatwierdzenie na te 500l i mieć większe moce warzelni na przyszłość
 12. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. W planach: na początek 1 unitank plus 3 leżaki. Warzelnia 500l W miarę zwiększenia liczy odbiorców - leżakownię jak i fermentownię można zwiększyć Na razie to tylko plany poparte tym, że być może pieniądze na inwestycję się znajdą - węszę ile trzeba mieć na sam sprzęt, lokal już by był
 13. Domowy czy coś komercyjnego? A jeśli chodzi o to co przerabiałem - to oczywiście domowy:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.