Skocz do zawartości

abernacka

Members
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. abernacka

  Browar Sulewski

  Tutaj zobaczysz jak wygląda browar od środka: http://piwnyturysta.wordpress.com/2013/08/27/browar-sulewski-w-hrubieszowie/
 2. abernacka

  [Piwny turysta] Allerberger Bräu z Siezenheim

  Zapomniałbym o polskim akcencie. Jest nim "Stary Browar Kościerzyna". Nie dość, że browar powstał w zabudowaniach starej słodowni, to warzy całkiem udane piwa. Co prawda, nie znajdziemy tam żadnych 'ejli' lecz klasykę, ale w najlepszym jego wydaniu.
 3. abernacka

  [Piwny turysta] Allerberger Bräu z Siezenheim

  Arku, mimo że małe podsumowanie roku 2013 zostało umieszczone na moim blogowym profilu, nie widzę powodów aby i tutaj jego nie umieścić. Oto i one: W 2013 roku odwiedziłem łącznie 100 browarów, w siedmiu krajach. Najwięcej odwiedziłem ich, rzecz jasna w Niemczech (27). Następnie w RPA (26), w Polsce (14), w Irlandii (12), w Rosji (9), w Austrii (8) i w Czechach (4). Co do podsumowania najlepszy browar, najlepsze piwo. Musiałbym się dłużej zastanowić. Z pewnością do grona najlepszych browarów jakie odwiedziłem w tym roku, zaliczyć mogę browar Camba Bawaria (D) z genialnymi, górno-fermentacyjnym piwami, browar Weissbrau Schwedl (D) za wspaniałą niemiecką klasykę, browar Triggerfish Brewing (RPA) z szeroką ofertą piw oraz browary, które udowodniły mi, że piwa pochodzące z browarów domowych mogą smakować (kto zna mnie, wie jaki mam stosunek do tego hobby). Do tego grona zaliczę trzy browary komercyjne: Honingklip Brewery (RPA), Wild Beast Brewing (RPA), Beoir Chorca Dhuibhne (IRL) oraz Burren Brewery (IRL), który warzy, najlepszego stouta jakiego miałem okazję w życiu skosztować. To chyba wszystko.
 4. abernacka

  Zakupy w Dreźnie

  W sumie nie powinienem się tutaj wtrącać, ale musze sprostować tą nieprawdziwą informację. W Dreźnie funkcjonuje SIEDEM browarów: 1.Feldschlößchen (przemysłówka w negatywnym tego słowa znaczeniu) 2.Lugabräu (browar domowy, rozlew piwa do flaszek. Możliwy jest zakup piwa oraz wizyta w browarku) 3.Jahn / Obergorbitzer Hausbräu (browar restauracyjny) 4.Hausbrauerei Laubegast (jw.) 5.Neustädter Hausbrauerei (jw.) 6.Watzke (jw.) 7.Waldschlösschen (jw.)
×