Skocz do zawartości

Way

Members
 • Liczba zawartości

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Way

  Witam i o piwo pytam

  Ale rozmawiamy teraz o brew - kitach??
 2. Way

  Witam i o piwo pytam

  Warke zrobiłem w niedzielę, wczoraj zaczęła fermentować W lodówce utrzymuje temp. 18-19stopni. Hmm, ale dlaczego tak jest? Niby producent piszą, że ekstrakt słodowy to odpowiednik 1kg cukru, to samo piszą odnośnie glukozy. Moja warka ma teraz niepełne 9 stopni Blg po dodaniu właśnie mojej mieszanki ( 1kg - 50/50 glukozy i ekstraktu), a powinna mieć (wg producentow) 10-11Blg. Teraz mysle, że powinienem wsypac 1kg glukozy.
 3. Way

  Witam i o piwo pytam

  Dziękii za odpowiedź. Co do pierwszego pytania, to nie chodzi mi tutaj o refermentacje, tylko o sam początek, czyli przygotowania brzeczki. Zamiast cukru chce użyć ekstrakt słodowy (sorry za przejęzyczenie w poprzednim poście) wymieszany z glukozą 50/50. Do refermentacji użyje samej glukozy.
 4. Way

  Witam i o piwo pytam

  Dzięki za odpowiedź. Wczoraj wymyłem butelki, dziś zrobiłem lodówkę (karton oklejony styropianem), bo nawet przy wyłączonym grzejniku mam 23 stopnie w pokoju :] . I jeszcze mam 2 pytania: - nie będzie problemu, jeśli sam sobie wymieszam glukoze ze słodem? Bo i tak jest to później rozpuszczane w gorącej wodzie, więc zakazić tego nie powinienem. Mam kilo tego i tego, więc by było na 2 warki. - po dodaniu drożdży (gdy brzeczka ma kolo 27 stopni) dać im chwile popracować w tej temperaturze, czy od razu schładzać do kolo 20 stopni??
 5. Witam wszystkich Postanowiłem rozpocząć moją przygodę z piwowarstwem domowym. Znam wiele osób które robią wino, nalewki i inne mocno procentowe wynalazki - jednak nigdy to mnie nie interesowało. Ostatnio wpadła mi w ręce książka o piwowarstwie (łaziłem sobie po empiku zabijając czas) no i mnie to zainteresowało. Jeszcze nie zrobiłem żadnej warki- chce zacząć od brew-kitów. Przeglądnąłem forum i wybór padł na Coopers Draught. Zacieranie to raczej bliżej nie określona przyszłość- głównie przez warunki lokalowe- akademik prócz swoich oczywistych zalet ma też nie mniej oczywiste wady. Może gdy przyjadę na dłużej do domu to coś podziałam. Sporo czytałem forum, jednak i tak mam parę pytań na początek i pozwolicie, że zadam je tutaj. - zalecana temperatura fermentacji tego Coopersa to 18-24 stopni. Czyli jaka będzie najlepsza temperatura otoczenia dla niego?? - będę trzymał fermentator w pokoju - krótka piłka- będzie śmierdziało?? - gdzie w Krakowie najlepiej kupić butelki? Niby mieszkam na akademiku, ale butelek na wymianę (a na takich mi zależy) każdy sobie pilnuje - czy ten ekstrakt słodowy nada się do tego brew-kita: http://allegro.pl/maltoza-znalec-suchy-ekstrakt-slodowy-jasny-i1945291076.html
×
×
 • Dodaj nową pozycję...