Jump to content

BrewDogFan

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BrewDogFan

 1. BrewDogFan

  BrewDogFan

 2. Co do kawy to czytałem ze najlepiej dodac ją do gotowania . A co do wanili to dodaje sie ja na cichą . Poszukaj w zapiskach piwowarów domowych tam napewno znajdziesz odpowiedz na pytanie ile jej dodać.
 3. To zależy od rodzaju drożdży. Tak wogóle to jakich używałeś drożdzy ?
 4. Dobrze zrobiłeś że użyłeś wężyka . Co do zbierania drożdży z piany to chyba jest to najlepszy sposób zaszczepienia kolejnej warki. Nie wiem niestety czy warto używać drożdzy które wyszły z wężyka ale jeśli wszystko było dobrze zdezynfekowane to raczej tak. Poradź sie jeszcze bardziej doświadczonych.
 5. Co do chmielu Nelson Sauvin którego chciałbyś użyć to jest on w twojbrowar.pl
 6. Sprawdź w Brico Marche może mają , u mnie w mieście są.
 7. Według mnie jak 3 dni juz nic sie nie dzieje to drożdze skończyły fermentacje . Nigdy nie robiłem piwa z puchy tak ze nie wiem czy zaleca sie tu robienie fermentacji cichej. Jeśli piwo jest klarowne to śmiało możesz lać w butelki. Drożdze odfermentowywuja 2/3 do 1/4 cukrów tak ze tutaj wszystko jest w normie. Jeszcze mógł bys dodac co to za drożdze są .
 8. Sylwestrowe American Brown Ale 22l Razem: 38 998l
 9. Tak jak piszesz najlepiej byłby w chłodniej piwnicy. Moim zdaniem stawianie nagazowanego piwa na balkonie , na którym są tak duże wahania temperatury może niekorzystnie wpłynąć na piwo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.