Skocz do zawartości

korek

Members
 • Zawartość

  307
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Siekiera I Czosnek D.I.Y.
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  Nie licze
 • Miasto
  Tunbrige Wells

Kontakt

 • Imię
  Karol
 1. Sadzonki

  Mogę mieć sztobre Fuggles, Cascade, Lubelski, ale to dopiero w połowie maja. Jak ktoś chce, to priv. P.s. w zeszłym roku dostałem darmowe sztobre z IUNG, także i tam warto uderzyć..
 2. Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  No właśnie sam zachodzę w głowę, co to tak naprawdę jest.. niby zasilanie na 230V ma.. no i w nazwie ma że Kettle i że Mash Tank...
 3. Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Witajcie. Nie chcę otwierać nowego wątku, wiec podepnę się tutaj. Z racji, że od jakiegoś czasu zamieszkuję mieszkanie, w którym nie ma kuchenki gazowej, szukam jakiegoś rozwiązania, abym mógł nadal warzyć. Jakiś czas temu wpadł mi w oko taki kociołek: https://m.ebay.co.uk/itm/Brew-Kettle-Mash-Tank-Home-Wine-Maker-Stainless-Steel-Tap-Dispenser-30-l-Drinks-/232572519079?_mwBanner=1 Przymierzałem się do niego już wcześniej, za to dzisiaj zauważyłem, że i cena spadła znacznie.. ma ktoś coś takiego? Zna? Używa? Jak się na takim czymś warzy? Warto wydać te kilka stówek? Z góry dzięki za wszystkie opinie. Pozdrawiam
 4. Jechałem na nich cały sezon i muszę przyznać, że to świetne drożdże, dające piwa o słodowym profilu. Warzyłem na nie Pilsy i Hellesy, Dunkle i Festy. Odfermentowują płytko (Festbier 13 Blg odfermentował do 5 Blg), ale efekt końcowy jest super. Właśnie o takie drożdże mi chodziło. Czysty, słodowy profil piwa. No i jeszcze bonus: nigdy nie miałem takich klarownych lagerów. Tworzą zbity osad w fermeterze i w butelkach, że w razie potrzeby można pić bezpośrednio z nich. Wysoko rekomendowany szczep lagerowy.
 5. Wędzony Porter Bałtycki

  Sęk w tym, że nie mogę czekać, bo wyjazdu w czasie nie odłożę, a wyjeżdżam na dłużej.. wrzucę tak eksperymentalnie do kilku butelek. najwyżej będzie się polewało przez sitko .
 6. Wędzony Porter Bałtycki

  Temat na czasie. Będę warzył podobne piwo, tylko jako Wędzony Robust Porter, 16,5 blg. Z racji wyjazdu nie będę mógł go trzymać na cichej za długo, a chciałbym dodać płatki dębowe macerowanie od jakiś 3ch miesięcy w bourbonie. Będę butelkował go w duże butelki (1,5 i 0,75 L ). No i wymyśliłem sobie, że zamiast dodawać płatki na cichą dodam je do butelek właśnie.. wszak browary w beczkach dębowych leżakują piwa rok i dłużej, tak więc jakieś 5g/L w butelce nie powinno chyba zaszkodzić.. co myślicie o tym planie?.
 7. Polish Cascade Pale Ale - jak nachmielić?

  W szyszkach zdaje mi się.. tak też robili transportując IPA'ę do Indii..
 8. korek

 9. Polish Cascade Pale Ale - jak nachmielić?

  Anglicy tak chmielą, że sypią chmiel do cask'a i leży tam aż do wypicia.. niestety nie będę miał 3 -4rech dni na to, żeby tak je wsypać..
 10. receptura na bursztynowe ale

  Moja następna warka to ma być coś w ten deseń, podobne IBU, jednak bardziej ciemniejsza od "amber". Planuję taki zasyp: Pilsneński - 2,5 kg; Monachijski II - 2 kg; Carahell - 0,25 kg Caramunich II - 01, kg; plus woda z ekstrachowania 150 g jęczmienia prażonego dodana do zacieru. Będę chmielił na aromat i na zimno Fugglem ze swojego chmielnika. Drożdże te same. Jeśli zaś chodzi o kolor, to swojego czasu warzyłem coś takiego: Pale Ale - 3,7 kg Karmelowy 30 - 0,2 kg i kolor wyszedł mi idealnie bursztynowy.
 11. Witam w gronie forumowiczów i życzę wielu szczęsliwych fermentacji .
 12. Polish Cascade Pale Ale - jak nachmielić?

  Podobne piwo robiłem tydzień temu. Zasyp bardzo podobny: Pilsneński - 3,4 kg, wiedeński 1 kg, carapils - 0,2 kg. Zacieranie: 68-66 stopni C - 50 min, 73 stopnie C - 10 min Chmielenie (wszystkie chmiele z mojej uprawy): Magnum - 25 g - 60 min Cascade - 15 g - 60 min Cascade - 30 g - 20 min Cascade - 45 g - Flameout Chcę to jeszcze chmielić na zimno, ale niestety nie będę mógł dosypywać chmielu stopniowo, gdyż warka fermentuje 130 km od mojego miejsca zamieszkania. Zamierzam dać jakieś 40 g Cascade na 14 lub 12 dni i ewentualnie jakieś 50 g na 2 dni (tylko tak się wyrobię). Co myślicie o takim chmieleniu na zimno?
 13. Po chmieleniu na zimno - chmiel w kosz?

  używałem chmiel po chmieleniu na zimno powtórnie: mroziłem go i przy następnym warzeniu dodawałem do zacieru, lub chmieliłem na goryczkę. z efektu byłem zadowolony.
×