Jump to content

neron

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Serdecznie dziękuję za życzenia!!!
 2. neron

  pompa do piwa

  Cześć, Kiedyś szukałem pompy, która będzie nadawała się do piwa i znalazłem coś takiego. Co prawda trzeba podłączyć do wiertarki ale na pierwszy rzut oka wygląda solidnie. http://www.winnica.bazarek.pl/opis/128523/pompa-do-tloczenia-wina-oleju.html
 3. Dokładnie to samo przytrafiło się mi przy mojej ostatniej warce (Brown Ale/Mild 9°Blg). Burzliwa musiała przejść przez noc i rano nie było już tak obfitej piany. Stresowałem się przez kilka dni po czym postanowiłem zmierzyć blg. Okazało się, że piwo ma już ok 4 °Blg.
 4. neron

  KEGi i Kegaratory

  Moim zdaniem 100 PLN za podwójny reduktor to dobra cena. Tylko pamiętaj, że potrzebujesz reduktora o stałym ciśnieniu a nie stałym przepływie.
 5. gdzieś było napisane żeby na każdy miesiąc jaki upłynął od daty produkcji dać jeden dzień inkubacji Na ulotce od BA dostarczanej razem z drożdżami jest napisane, że startują przeciętnie tyle dni, ile miesięcy upłynęło od daty produkcji. Moje ostanie drożdże (2001 Urquell Lager) startowały 3-4 dni. Potem dodałem je do startera 500 ml, 9 °Blg i na 36 godzin na karuzelę .
 6. Potencjometr będzie się grzał, ponieważ płynie przez niego za duży prąd. Drugi problem to zbyt mały zakres regulacji obrotów. Budując swoje mieszadło jakiś czas temu zastosowałem tranzystor mocy do regulacji obrotów. Użyłem tranzystora 2N3055, ponieważ ma dużą metalową obudowę, przez co dobrze odprowadza ciepło. W zasadzie można zastosować dowolny tranzystor mocy. Nastawiam mieszadło na 36 godzin i praktycznie się nie grzeje.
 7. neron

  Linux

  Jeżeli chodzi o mnie to pewnie zainstalowalbym Linux'a Na sprzęcie, który posiadasz Linux powinien działać dość sensownie ale jest małe "ale". Sam Linux jest dość wydajny i niewymagający, można go odpalić posiadając tylko 8MB RAM! Jednak dzisiejsze dystrybucje są tworzone z myślą o szerszej liczbie użytkowników, więc do dystrybucji są ładowane wszystkie możliwe moduły. Takie rozwiązanie pozwala na zainstalowanie systemu na większości komputerów bez szukania dodatkowych driverów ale jednocześnie powoduje, że sam system stał się "cięższy" niż kiedyś. Ja bym zainstalował gentoo, z minimalną lic
 8. neron

  Linux

  Większość płyt CD/DVD posiada system plików ISO9660 i dzięki temu mogą być odczytywane przez różne systemy operacyjne np. Windows, Linux, *BDS, itd. Podejrzewam, że z płyta była nagrana w jakiś specyficzny sposób pod Windowsem np. packet writing lub cos podobnego, co może powodować efekt o którym piszesz. Linux obsługuje bardzo szeroką gamę systemów plików, dzieki czemu możliwy jest dostęp do danych zapisanych na innych partycjach (czyt. "nielinuxowych"). Bez żadnego problemu zamontujesz system plików Windowsa. Nie wiem jaką masz organizację dysku ale zakładając, ze masz jeden dysk SATA
 9. Ja swojego pierwszego pszeniczniaka zrobiłem z płynnego ekstraktu słodowego (Bavarian Hefeweizen (pszeniczne) - ekstrakt słodowy Weyermann - 4 kg). Nie pamiętam dokładnie czy wyszło mi 20L czy 23L brzeczki 13°Blg. Chmielenie za pomocą "Hallertau Hersbruecker 2,5 - 5,5 % a-k" przez 80 minut, dodając pierwszą dawkę chmielu (15g) po 10 minutach gotowania, drugą (10g) po 50 minutach i trzecią (10g) po 75 minutach. Użyłem drożdży WB-06 ale lepszym pomysłem jest użycie drożdży płynnych np. (Wyeast 3056 Bavarian Wheat). Fermentacja burzliwa w temperaturze 20°C przez 7 dni, potem zlałem na cichą.
 10. neron

  Linux

  W pracy używam tylko i wyłącznie Linux'a (głównie gentoo i debiana) oraz Solarisa, w domu Linux i czasami winda. Nie wiem o jakich problemach z mp3 i wmv czytałeś. Ja używam Linux'a od ponad 10 lat, słucham muzyki i oglądam filmy głównie na Linux'ie i wszystko jest ok. Jak bedziesz miał jakieś pytania to pisz, postaram się pomóc.
 11. Korzystając z tego, że rozmowa toczy się na temat lagerów chciałem zadać pytanie. Właśnie będę zlewał z ciechej mojego pierwszego lagera (Dortmunder z BA). Fermentacja burzliwa i cicha były przeprowadzone w temperaturze 9-10* C. Piwo będzie zlane do KEGa i refermentowane z dodatkiem ekstraktu słodowego. Czy po zlaniu piwa zostawić KEG w temperaturze pokojowej na jakiś czas, czy może od razu umieścić go w piwnicy (temp. ok 10* C)? A może lepiej będzie, umieścić go w jeszcze niższej temperaturze (ok 2* C)?
 12. Uwarzę którąś z w/w receptur i podziele się na forum wrażeniami. Swoją drogą przeglądając Twoje tłumaczenie BJCP 2008 w pozycji '8C. Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)' jako przykładowe piwo dla stylu jest wymienione właśnie 'Old Speckled Hen'.
 13. Od jakiegoś czasu śledzę Twoj wątek dotyczący bitterów tylko nie wiem, która z podanych przez Ciebie receptur bedzie najlepiej pasować do w/w piw. Z tego co pamiętam na nalewaku któregoś z piw było napisane IPA. Możesz mi polecić którąś z Twoich receptur?
 14. Będąc ostatnio w Wielkiej Brytanii, w pubie próbowałem piw 'London Pride' oraz 'Old Speckled Hen' i moim zdaniem mają dość ciekawy smak. Może ktoś z Was próbował warzyć podobne piwo. Z tego co się zorientowałem to są bittery ale bitter bitterowi nierówny.
 15. Zamiast szyszek chcialem użyc granulatu. Jak myślicie, jakich ilości powinienem użyc? W BA jest dostepny 'Chmiel Saaz 3', bedzie dobry?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.