Jump to content

rysiek103

Members
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

About rysiek103

 • Birthday February 21

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Ryś
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  +100
 • Miasto
  Edynburg

Kontakt

 • Imię
  Rysiek

Recent Profile Visitors

794 profile views
 1. rysiek103

  rysiek103

 2. 30 kg paczka z UK do Polski to koszt 15Funtów. Drożdże są w pojemnikach i możesz mieć z nimi problemy przy odprawie na lotnisku. Rozeznaj się na spokojnie. Dużą lodówkę 30-40 litrów można po sezonie kupić za 5-15 funta. Do środka zapakuj inne produkty. i prześlij do Polski. Osoba która leci do Polski samolotem ma do dyspozycji tylko bagaż podręczny. Swoje kosmetyki i inne drobiazgi zajmują trochę miejsca. Na twoje zakupy ma naprawdę niewiele miejsca lub nie ma go wogóle ale przez uprzejmośc nie odmówi Tobie.
 3. temperatura 50-100 C - dojdzie do setki i stanie. nie pogotujesz na nim.
 4. http://blog.homebrewing.pl/?p=483 ...i tyle w temacie. Zaufaj Dorocie
 5. Jacenty, i po wznowieniu wrzenia gotować dalej i jak przeliczyć czas? Np. 0 min chmiel 45 min chmiel 60 min chmiel 65 min koniec moja nagła przerwa w 50 minucie . Jak liczyć od wznowienia czy sześćdziesiąta minuta nastąpi po 10 minutach gotowania czy jakoś to zmienić?
 6. Czy ktoś z kolegów, koleżanek spotkał się z takim przypadkiem, że trzeba było przerwać gotowanie brzeczki i wznowić po upływie 5-6 godziń. Jak postąpić by uniknąć strat? Za dobrą radę z góry dziękuję.
 7. Sławku, w coopersach tak, lecz np. nowa seria kitów z Young's Brew zawiera specjalnie dedykowane drożdże, chmiele na cichą i zgrzewkę cukru browarnianego do fermentacji w butelkach, taki luksus za 22 funty. tzn. ok 110 zł za 23 litry jak zacząłem przygodę z piwem i po raz pierwszy przekroczyłem próg sklepu to mój wybór pierwszego kita także był lagerem Coopersa. Ale sprzedawca przekonał mnie, że to nie będzie tym co znam z marketowych półek i polecił mi puszkę ale. Po kilku puszkach zaczęło się zacieranie. Rofi, z puszki wyjdzie tylko lekkie piwo bez wyrazu ale nie woda. Moja porada
 8. na Viki masz wszystko ..po roku zrozumiesz
 9. tu jest chyba wszystko.. http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Warzenie_piwa_z_brew-kitow_-_porady_i_wskazowki&przedm=11323928&grupa_p=15&sess_id=39866514380 i....doczytaj co to lager ... oraz.....przeczytaj dokładnie instrukcję do lagera...
 10. Sprawdź doświadczalnie. Przez tydzień ....praktycznie nie teoretycznie i podziel się wynikami. Czekamy.
 11. http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Warzenie_piwa_z_brew-kitow_-_porady_i_wskazowki&przedm=11323928&grupa_p=15
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.