Jump to content

pershi

Members
 • Posts

  691
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pershi

 1. pershi

  pershi

 2. Nie narzekałem jak go używałem na rozdrobnienie ziarna. Nawet trochę słodu przez niego przeszło (około 250 kg). Tylko bardzo długo trwało ześrutowanie standardowego zasypu. Nawet godzinę. Przystawka dalej sprawna, tylko browar już nie funkcjonuje.
 3. pershi

  lol :)

  http://paczaizm.pl/piwny-vloger-oczekiwania-vs-rzeczywistosc-tomasz-kopyra-piwo-vip/
 4. Cyferki to miesiąc i rok produkcji wiaderka. Co do szkodliwości to nie wiem, ale ja bym nie zastosował do fermentacji pojemników bez atestu.
 5. Notowałem każdy wydatek związany z warzeniem. Na sprzęt poszło 2100. Troszkę "odzyskałem" rozprzedając sprzęt.
 6. Dużo warzyłem metodą BIAB, tylko że ja miałem worek poliestrowy. Używałem go do garnka 30 litrowego na palnik i w kociołku lidlowskim. Można będzie uzyskać 20 litrów wybicia na tym sprzęcie. Tylko czym planujesz "uszczelnić" kosz?
 7. A czy ta sonda nie powinna posiadać trzy przewody do podłączenia? Dwa od zasilania i data. Tak przynajmniej jest w sterowniku Bolecki.
 8. Ani się Kolega nie obejrzy, jak wypracuje sobie maksymalny rabat w sklepie. Samych udanych warek życzę.
 9. pershi

  mieszadło

  Kolega DoktorPio, zajmuje się usprawnianiem karabinków pneumatycznych. Podejrzewam że teflonu i poliamidu PA6 (chyba to widać na zdjęciu) u Kolegi jest sporo. Kolego Świaderny, poszukaj w necie ofert z wałkami z PA6. To dobry materiał do toczenia różnych elementów. Edycja: Widzę że Kolega sam odpisał.
 10. Przy 19 punkcie miałem już dość. Jednak jak Kolega piwowar prosi, trzeba pomóc.
 11. Plenerowy test warzenia trójstopniowego w plenerze. Zimno!

 12. Kiepski pomysł oceniać sklep, przez postawę kuriera. W moim rejonie, GLS spisuje się świetnie.
 13. pershi

  lol :)

  To już wiem, skąd u mnie niedobór tego minerału.
 14. Czytając historię działalności AleBrowaru, zapamiętałem, że piwo może mieć do 50% dodatków niesłodowych. Przekroczenie tego progu, według UC to już nie jest piwo.
 15. Powitać Kolegę z forum strzeleckiego. Nadal można u Kolegi nabyć sprężyny?
 16. Miałem złudzenie, że gdzieś wyczytałem o pogorszeniu parametrów wraz z upływem czasu. Przepraszam za wprowadzenie w błąd i dziękuje wyjaśnienie.
 17. Czy takiego słodu nie należy mieszać ze świeżym, ze względu na niską zawartość enzymów?
 18. Kolego Tom Kos. Proponuję sprawdzić termoanemometr, czy nie przekłamuje. Na początku mojej przygody z warzeniem, miałem problem z płytko odfermentowanym piwem. Okazało się, że mój termometr zaniżał o 2-3 stopnie.
 19. Może nad ogniem, np. z zapalniczki, byłaby możliwość wygięcia zwykłego blukatełka?
 20. Bardzo interesujące opracowanie na temat drożdży suchych typu belgijskiego http://www.piwo.org/topic/1714-jozek-warzy-offline/page__st__1980#entry219320
 21. Mam taki zwykły do rury 100. Zamierzam go zastosować w nowej warzelni. Sam jestem ciekaw czy wytrzyma taki poziom pary, jaki powstaje w trakcie chmielenia.
 22. Może lepiej nie nadużywać dobroci małżonki?
 23. Kupuję chemię u tego Sprzedawcy. Ostatnio zakupiłem nadwęglan, NaOH i kwasek cytrynowy. Wybrałem koszty dostawy według wyliczeń serwisu i na taką kwote poszedł przelew. Na nastepny dzień dostałem maila od sprzedawcy, że mam nadpłatę w przesyłce, oraz pytanie, czy życzę sobie zwrot pieniędzy, czy coś domawiam. Wybrałem druga opcję. Tak więc polecam zakupy w Provi-Poland.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.