Skocz do zawartości

szymek

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Jeszcze tylko drożdże, zalecane są niby, Safale S-04, ale nie wiem czy US-o5 nie dadzą lepszych efektów...
 2. Ok, tylko zastanawia mnie ten słód. W brewtarget nie założe że słód jest stary. Czy w ogóle go używać, czy lepiej zostawić to 13 i nie dawać starego słodu....
 3. Chciałbym uwarzyć American Stouta, mam do tego celu przewidziany taki zasyp: Pale Ale 2,7 kg Monachijski 1kg Coffee 0,5 kg Karmelowy 300 EBC 0,3 kg Chocolate 0,25 kg Palony jęczmień 0,45 kg Wychodzi 13 blg przy warce 20 l. Teraz pojawia się moje pytanie. Jakiś czas temu kupiłem zestaw na Pale Ale z Browamatora, ale go nie uwarzyłem. Zostało mi dość dużo Pale Ale'a i troche Carahela. Słód jest starym ma datę ważności do 10.2012 roku. Nic mu nie jest wizualnie i trzymany był w zamkniętym kartonie i zgrzanej folii. Chciałbym zrobić z tego stout'a nie 13 tylko 15ke. Zastanawiam się czy nie będzie problemu z takim starym słodem? Jeżeli nie to ile trzeba by sypnąć Pale Ale'a żeby podbić o te 2 Blg? Mam jeszcze pytanie co do chmielenia. Miał być single hop Simcoe, ale nie wiem czy to najlepszy wybór, przewidziane było 50 g na 13 blg. O ile zwiększyć chmielenie po podwyższeniu ekstraktu? A może w ogóle je zmienić? Pozdrawiam Szymek
 4. szymek

  Etykiety...

  Aktualnie próbuje z wrzątkiem, jak się nie uda na IX Festiwalu we Wrocławiu, zapytam osobiście i Pinciarzy i Artezana
 5. szymek

  Etykiety...

  Cześć! Mam do was pytanie, czy próbowaliście z powodzeniem odklejać etykiety z Pinty, albo Artezana? I moczyłem je we wrzątku i leżakowały długo w ciepłej wodzie... Chyba są pancerne! Prowadze sobie taki zeszyt z etykietami, i coś tam o każdym z tych piw które piłem pisze kilka zdań, tak się składa, że piłem kilka Pint i Artezanów, chciałbym je sobie "wkleić". Ktoś ma jakiś pomysł?
 6. Witam! Chciałem zapytać czy jest jeszcze szansa na to szkło? Bardzo zależało by mi na takim snifterze, u nas ciężko dostać coś podobnego.
 7. Temperatura OK, około 19st, myślę że, przeniosę do pokoju gdzie jest około 22 zamieszam baniak i poczekam kilka dni. Jak nie pomoże to rozleje do butelek zobaczymy co z tego będzie P.s - mój nowy numer 782-765 -432, proszę o telefon w sobotę, niestety nie udało mi się dostać na wykłady o drożdżach i o zakażeniu (po 30 osób na każdym i zapisy, trochę to nieogarnięte moim zdaniem), trudno. DO ZOBACZENIA!
 8. Bardzo chętnie się spotkam, może w ten weekend we Wrocławiu na FDP Opiszę może proces Przefiltrowaną wodę wlałem do kega temperatury utrzymałem prawie idealnie, filtrowanie bez odkrywania zacieru jak sztuka nakazuje. Wysłodziłem z nadwyżką do chmielenia. po chmieleniu chłodzenie około 40 minut, wężownica miedziana w środku woda ze ściany Początkowe Blg około 14, fermentacja w dużym niebieskim zbiorniku na kiszoną kapustę (swoją drogą super tank!), nie bulgoliło ale to u mnie norma więc się nie przejąłem. Nie przelałem na cichą bo nie mam jeszcze tak dużego szklanego balonu, a w takich temperaturach ten baniak na kapustę za każdym razem zakaża( nie wiem może nie dokłanie dezynfekuje). To tyle, nie wiem co jeszcze napisać... Drożdże to Safale Us-05 w ilości półtora saszetki, równomiernie rozprowadzone, po powierzchni.
 9. Witam! Tu Szymek z Lubina się kłania, pewnie Pan jeszcze pamięta Bawię się cały czas w to piwowarzenie kilka podwójnych już się nie udało kilka się udało :0 a teraz stanęło i nie chce ruszyć A jak zamieszam fermentor i przeniosę do cieplejszego? Albo świeżych drożdży po powierzchni?
 10. No przerwy te tak zwane scukrzające na 62st i 72 a potem 75 i wysladzanie.
 11. Ze słodów, step mash Hochkurz dokładnie. Nie będę czekał 2 miesiące, ale nie robiłem wcześniej podwójnej warki...
 12. Witam! Znalazłem podobny temat ale jednak nie w temacie podwójnej warki, więc zapytam. Więc sprawy mają się tak. Zatarłem podwójną warkę ( z podójnych surowców, wszystko x2) 22.04, otworzyłem piwo w niedziele i Blg to ponad 5, dzisiaj tak samo, nie wyczułem żadnego zakażenia. Nie przelewałem na cichą stoi od tamtego czasu nie ruszane. Na powierzchni jakby płytki drożdżowe trochę już przepracowane ale ciągle nie na dnie, jest ich trochę więcej niż zwykle dlatego piszę. Zastanawiam się czy już rozlać do butelek czy jeszcze poczekać kilka dni bądź tydzień z uwagi na większą ilość piwa? Piwo oczywiście górnej fermentacji. Temperatura w pomieszczeniu w normnie około 21st. Nie wiem czy napisałem o wszystkim, jeśli nie to proszę dopytać. Bardzo proszę o jakieś porady!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...