Skocz do zawartości

dreads

Members
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. CPN Pils z Browaru Kotłownia. Barwa - głębokie złoto, delikatnie zmętnione. Butelka zielona, więc był strach o skunksa, ale zamiast niego jest...mokry karton. Ciekaw jestem, czy to kwestia tylko tej jednej butelki, ale ten aromat był dominujący, co jest dość dziwne dla piw domowych. Niestety psuło to wrażenia degustacyjne. Na plus przyjemny aromat chmielowy. Spora słodowość, czy wręcz słodkość. Goryczka wyraźna, powyżej przeciętnej dla pilsa. Delikatne owoce są wyczuwalne, ale na poziomie akceptowalnym dla tego stylu. Generalnie przyzwoity pils, niestety to utlenienie zabija.
 2. cześć! W depozycie jest już 21 piw, zatem oficjalnie go odpalamy i już można przychodzić ze swoim piwem na wymianę. Do tego, co napisał Usiu dodałbym jeszcze, że maksymalnie można za jednym zamachem wymienić 4 piwa.
 3. dreads

  Witajcie!

  Myślę, że będzie się raczej odradzać w najbliższym czasie Dzięki wszystkim za miłe słowa!
 4. dreads

  [WODA] Dyskusje

  Dzięki wielkie za pomoc
 5. dreads

  [WODA] Dyskusje

  Temat dawno nie poruszany, to trochę podbiję Zainteresowałem się ostatnio kwestią wody i będę próbować trochę bardziej świadomie z niej korzystać podczas warzenia. Niestety z chemii jestem noga (żałuję tych zaniedbań z przeszłości), dlatego mam pytanie. Chcę zaopatrzyć się w niektóre sole i poprawiać nieco skład wody, ale mam mały problem z chlorkiem wapnia. W sprzedaży występuje on bowiem w formie bezwodnej, dwuwodnej i sześciowodnej (ten często określany jako "spożywczy"). Kalkulator, który kilka stron wcześniej pokazał Makaron (z jimsbeerkit) do obliczeń stosuje chlorek wapnia dwuwodny. Z pewnych powodów myślałem o zakupie sześciowodnego. Czy mogę go zastosować? Przeliczać to jakoś? Dotarłem gdzieś do informacji, że rozpuszczenie go w wodzie powoduje znaczne obniżenie temperatury wody. Czy ilości jakie się stosuje dla naszych potrzeb są w stanie w ogóle wpłynąć na temperaturę? Będę wdzięczny za odpowiedź, nie mogłem znaleźć rozwiązania, nie bijcie, jeżeli odpowiedź już gdzieś padła
 6. dreads

  Witajcie!

  Hej Obserwuję Wasze forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiłem dołączyć Do tej pory byłem aktywny u sąsiadów ;-) Mam nadzieję czegoś się jeszcze nauczyć, moja wiedza piwowarska jest natomiast zbyt skromna, żeby komukolwiek z Was pomóc, choć jeżeli będę w stanie, to podzielę się oczywiście swoją wiedzą. Oby nam wszystkim wychodziły znakomite piwa!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...