Jump to content

Usiu

Members
 • Posts

  1073
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Usiu

 1. Usiu

  Usiu

 2. Dawno temu robiłem na nich dubla, ale nie mam już notatek. Teraz robiłem bazę pod lambika, litrowy starter z 4 fiolek (dwa miesiące po terminie), bardzo szybko się namnożyły na starterze więc żywotność można powiedzieć wzorowa. Piwo (13,6blg) zlałem na dzikusy i bakterie, pachniało bardzo mocno bananem, fermentowane w zakresie od 18°C do 22°C, ogólnie bez zachwytu. Przy zacieraniu w 72°C odfermentowanie na poziomie 71%
 3. 1. Undeath + 1 +1 - oczywiście na 100% nie potwierdzam ale chociaż przyjedziemy na samą imprezę w sobotę 2. Camilos +1 (Tofka) 3. Warmiński MISIEK + 1 4. Kaczorro+1(jerminka) - czas spróbować nowych doznań 5. crocco,jego piękniejsza croccunia i croccuniątko. 6. josefik +1 7. Łukasz Jajecznica z rodziną 8. amap & co - nie potwierdzone 9. Pepinek + rodzinka (P+G+s) 10. Bimbelt z żonką i młodym 11. Monika + Świder 12. Wojtek Solipiwko+? 13. Misik , Aga+2 14. Janek,Gosia +3 15. karkan 16. Wajcha +Kasia 17. Bzdzionek 18. Leszcz007 + Syja77 19. browar Birbant 20. Przemo 21. Maciej 22. s3bbar + małżonka 23. Usiu (plan jest, ale jeszcze nie wiem czy wypali)
 4. Przynieś, obadamy ;-) Albo szybciej, podrzuć na stoisko PSPD na Hevelce
 5. I kat. - Pils - 28 zgłoszeń II kat. - American Weizen - 46 zgłoszeń III kat. - Porter Bałtycki - 28 zgłoszeń
 6. zielczi, wygrałeś konkurs na jedną z najgorszych etykiet jakie widziałem w tym wątku
 7. Nagrody od sklepu Esencje Smaku: Champion 25kg slodu Pale ale Weyermann + kapslownica stolowa 1 miejsca we wszystkich kategoriach Fermentor z rurka fermentacyjna, kranikiem, samoprzylepnym termometrem i podzialka + 500 kapsli do wyboru w kolorach dostepnych w ES 2 miejsca Fermentor z rurka fermentacyjna, kranikiem, samoprzylepnym termometrem i podzialka 3 miejsca Fermentor z rurka fermentacyjna i podzialka
 8. Odnośnie stylów: I GDAŃSKI KONKURS PIW DOMOWYCH KATEGORIE: AMERICAN WEIZEN Aromat Umiarkowany poziom fenoli (przeważnie goździk) i estrów owocowych (przeważnie banan) oraz umiarkowany do średnio wysoki aromat nowofalowych odmian chmielu (cytrusowy, kwiatowy, perfumowy, żywiczny, sosnowy, i/albo owocowy). Intensywność i równowaga między fenolami i estrami mogą być różne, ale w najlepszych przykładach tego stylu są dobrze zbalansowane, aromat chmielowy może lekko dominować. Lekki do umiarkowanego aromat pszenicy (który może być odczuwany jako chlebowy albo zbożowy) może być obecny, ale inne cechy słodowe nie powinny występować. Brak dwuacetylu i DMS. Wygląd Kolor od blado słomkowego do bardzo ciemno złotego. Charakterystyczna jest gęsta, długo otrzymująca się piana. Wysoki poziom białek pochodzących z pszenicy oraz ewentualne chmielenie na zimno wpływają na klarowność w niefiltrowanych piwach, aczkolwiek poziom przejrzystości jest różny. Smak Słaby do umiarkowanie mocnego smak bananów i goździków, umiarkowane smaki chmielowe pochodzące od nowofalowych odmian chmielu. Intensywność i równowaga między fenolami, estrami i smakami chmielowymi powinna być dobrze zbalansowana. Delikatny, trochę chlebowy albo zbożowy smak pszenicy jest obowiązkowy. Goryczka chmielowa umiarkowana, nie powinna być zalegająca. Przeważnie obecne są cierpkie, cytrusowe cechy pochodzące od drożdży i wysokiego nagazowania. Relatywnie wytrawny finisz, który może wzmacniać odczucie goryczki. Brak dwuacetylu czy DMS. Tekstura Treściwość średnio lekka do średniej, nigdy ciężkie. Osad drożdżowy może zwiększać odczucia treściwości. Tekstura smaku pochodząca od pszenicy wpływa na odczucia puszystości, kremowości, pełności. Zawsze mocno gazowany. Surowce Przynajmniej 50% zasypu stanowi słód pszeniczny. Drożdże typowe dla weizenów produkujące typowe przyprawowe i owocowe cechy, aczkolwiek fermentacja w ekstremalnych temperaturach może wpłynąć na balans i nadać nieprzyjemne posmaki. Nowofalowe odmiany chmielu nadające charakter cytrusowy, kwiatowy, perfumowy, żywiczny, sosnowy, i/albo owocowy. Gęstość początkowa: 11 - 13°Blg Goryczka: 15 – 30 IBU Gęstość końcowa: 2,6 – 3,6°Blg Kolor: 2 – 10 SRM Alkohol objętościowo: 4.3 – 5.6% PORTER BAŁTYCKI Preferowana gęstość początkowa 18,0 – 22,0°Blg http://www.wiki.piwo.org/Baltic_Porter PILS Akceptowane obie wersje: http://www.wiki.piwo.org/Bohemian_Pilsener http://www.wiki.piwo.org/German_Pilsner_(Pils)
 9. Dajcie mi jeszcze chwilę, nie mam teraz kompletnie czasu na nic. American Weizen to hybryda klasycznego bawarskiego weizena z chmielami amerykańskimi. Jeśli chodzi o nagrody, info od sponsora: Nasi drodzy piwowarzy domowi! Mamy dla was informację o nagrodach w konkursie piw domowych. Oto lista: 1. Najlepsze piwo festiwalu - 1000 zł + warzenie w Starym Browarze Kościerzyna + imię i nazwisko na etykiecie + beczka piwa Kościerskie + gadżety Starego Browaru Kościerzyna + gadżety festiwalu Hevelka 2. Zwycięzca w każdej z kategorii - 500 zł + beczka piwa + gadżety Starego Browaru Kościerzyna + gadżety festiwalu Hevelka 3. II miejsce - 300 zł + beczka piwa + gadżety Starego Browaru Kościerzyna + gadżety festiwalu Hevelka 4. III miejsce - 200 zł + beczka piwa + gadżety Starego Browaru Kościerzyna + gadżety festiwalu Hevelka Warto spróbować swoich sił Emotikon smile
 10. Wszystko w swoim czasie. Deadline jeśli chodzi o wysyłkę to zapewne będzie 1,5 tygodnia przed datą konkursu/festiwalu.
 11. Charakterystyka American Weizen kończy się robić. Piwa będzie trzeba wysyłać na adres browaru w Kościerzynie. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć na dzień dzisiejszy?
 12. A może to zasługa użytych surowców? Może. Ale surowce generalnie są te same jeśli chodzi o charakterystykę. Zresztą pisali o tym chyba na browar.biz. A że słód jest z Niemiec zamiast spod Poznania czy tam skąd, to aż tak wielkiej różnicy nie czyni. Może woda inna, ale stawiałbym na drożdże. Zaskoczę Cię, ale drożdże do Grodzisza powinny być przede wszystkim... neutralne i to nie one robią w nim robotę.
 13. Stout Grodziskie - Jedna noc w Nowym Porcie
 14. Pilsa spokojnie jeszcze uwarzysz. Jeśli chodzi o Portera to kto mam mieć ten ma w piwnicy. Sporo osób też warzyło Portera na konkurs im. Sławka Palhke (na którym ostatecznie była tylko pszenica). Będzie 18blg czy 21? Wg BJCP od 14,7blg :trololo: A tak poważnie od 18o BLG w górę Jeśli chodzi o Pilsa to będzie wspólna kategoria, gdzie mieści się i czeski i niemiecki.
 15. Pilsa spokojnie jeszcze uwarzysz. Jeśli chodzi o Portera to kto mam mieć ten ma w piwnicy. Sporo osób też warzyło Portera na konkurs im. Sławka Palhke (na którym ostatecznie była tylko pszenica).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.