Jump to content

spontan

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 1. Dzięki Porter za błyskawiczną pomoc no nic zapominam na tydzień o nim hehe .Tylko dziwne bo nastawiłem tą warkę 06/11/2011 no nic . Jeszcze raz wielkie dzięki
 2. Pachnie tak jak poprzednie jak się zaciągniesz z bliska to zatyka ,taki jak by gaz ( Co2 ) .Tylko po burzliwej to chyba nie bardzo bo to piwo jest już po cichej i to wydłużonej z przyczyn nie zależnych ode mnie .Jednak cicha nie przebiegała tak spokojnie bo dość dużo bulgotało przez pierwsze 2 dni .
 3. pepek84 masz racje muszę się zabrać za coś łagodniejszego a z czasem może mi się zmieni ,zobaczymy jakie Al'a grodziskie wyjdzie .
 4. Czyli sugerujesz że zmieni się jeszcze smak piwa czy moje smaki się zmienią hehe .Teraz koźlak siedzi na burzliwej po koźlaku spróbuje zrobić jakieś piwo które mniej goryczkowe jest i porównam .
 5. Dzięki za pomoc spróbowałem robić słup cieczy już wcześniej ale później dopracowałem tą technikę i już szło trochę szybciej skończyłem całe ważenie o 8 rano i zadałem drożdże ,poszedłem spać . Mam pytanie bo wczoraj przy ważeniu próbowałem moje Pale Ale butelkowane 23 października -nagazowane bardzo dobrze pianka bąbelki itp K -klarowność słaba dość mętne -smak pół wypiłem więcej nie dałem rady straszna goryczka Czy to jest po po prostu taki typ piwa czy coś zawiniłem ??
 6. Właśnie miałem zamiar filtrować moją drugą warkę A'la Grodziskie z oferty BA .Filtrator z oplotu który sprawował się znakomicie przy Pale Ale teraz coś nie daje rady brzeczka w ogóle niechce płynąc ma ktoś jakiś pomysł .Kranik mam odkręcony Teraz po kropelce kapie chyba popełniłem jakiś błąd .
 7. Ile trzymać w domu butelki temperatura w domu 21-23°C ,w piwnicy przedział 13-15°C .
 8. Zabutelkowane mam tylko nadzieje że granatów nie będzie dzięki wszystkim za pomoc trzeba się brać za drugą warkę.
 9. Przepraszam że tak późno .Wygląda to tak :
 10. Tak jak zapowiadałem pojutrze butelkowanie dzisiaj pobrałem próbkę do sprawdzenia °Blg które aktualnie wynosi troszkę mniej niż 4 więc nie zmieniło się . Próbka piwa jak to określili znajomi pachnie jak tyskie otworzone dzień wcześniej i dość mocno czuć zapach alkoholu . Mam jedno pytanie jak otworzyłem fermentator to zobaczyłem niewielkie skupiska piany tak jak w piwie nie na całej powierzchni piwa ale występują ,trochę mnie to niepokoi czy to normalne?? .
 11. Rozumiem dzięki za informacje ,jednak mam obawę tyle czasu nie ruszałem aby się sklarowało i osad opadł na dno i teraz mam go wkładać do miski i w ogóle manipulować fermentatorem .No nic jak trzeba .
 12. Witam mam pytanie mam zamiar butelkować w weekend moje Pale Ale ,zostało jeszcze kilka dni a u mnie w mieszkaniu temperatura wynosi około 24-25°C nie zawsze zdążę zbić ją do 20°C czy to może stanowić problem ?? Czy coś może się stać z piwem .ps: mam tylko minimalny wpływ na temperaturę w mieszkaniu otwarcie okna itp
 13. Według mnie tak ale poczekaj aż wypowiedzą się bardziej doświadczeni ,popytaj znajomych może znajdziesz u kogoś większy garnek .
 14. A więc tak drożdże Mauribrew Ale 514 .Zacierałem zgodnie z instrukcją ze sklepu homebrewing.pl -65°C 30 minut -72 °C 20 minut -Podgrzałem do 75 i do filtratora .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.