Skocz do zawartości

chmiel

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O chmiel

 • Urodziny 19.09.1977

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2006
 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Opole Lubelskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. chmiel

  chmiel

 2. Temperatury zacierania były w porządku. Standardowa kuchenka gazowa, jaką mam w kuchni ma wystarczającą moc. Problem w tym, że jak postawie na niej gar do zacierania nic innego już na nią nie wejdzie (no, może jeszcze mały czajniczek). Stąd musiałem się wspomagać starą, małą elektryczną.
 3. Pomocnica ma 68 lat i nigdy nie robiła piwa. Chyba jest przyzwyczajona po prosu do gotowania, więc z przyzwyczajenia wlała wodę do gara. Przy warzeniu piwa staram się wszystkich izolować od gara. Żony nie posiadam... Wyszło mi 23l i 7Blg.
 4. Kiedyś myślałem o wężyku, ale zdecydowałem się na wkład filtracyjny. Teraz żałuję. Woda miała tylko 50 stopni ze względu na małą efektywność starej kuchenki elektrycznej.
 5. Po części masz rację... Akurat w drugim pomieszczeniu przygotowywałem filtrator i wtedy powiedziałem sam do siebie (czasem tak mam) "dobra teraz dolewamy tutaj wody" i chyba zostałem źle zrozumiany. Zanim się zorientowałem usłyszałem tylko plusk wody wlewanej w kuchni do zacieru.
 6. Zacieranie zakończone, woda miała iść pod podbicie. Próba jodowa ok., ale zrobiona po dolaniu wody. Właśnie będzie odbywało się wysładzanie - bez pomocników!!!
 7. Po prostu - w jednym garze zacierałem, w innym grzała się woda na podbicie do filtratora. Chwila nieuwagi i moja pomocnica wlała wodę do zacieru zamiast do filtratora. Dzięki za odpowiedź filtracja rozpoczęta - one kozie death.
 8. Witam. Właśnie zakończyłem zacieranie grodziskiego. Niestety moja pomocnica wodę, która miała pójść na podbicie (5 l o temp. 50°C) wlała do gara z zacierem. Bawić się dalej z tym zacierem, czy dać sobie spokój? Pomiary chyba będą zafałszowane. Pomocnica dostała już pochwałę.
 9. chmiel

  Witajcie!

  Niech moc Wielkiego Piwowara będzie z Wami!
×