Skocz do zawartości

koper229

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. koper229

  Piwo pszeniczne Hefe-Weizen proszę o pomoc

  Słód kupiłem ześrutowany Pomiar dokonałem po schłodzeniu brzeczki przed przelaniem do fermentatora temperatura ok 20°C. Filtracja trwała ok 30 minut i użyłem do tego fermentatora z podziurawionym dnem. Jeżeli chodzi o sam proces filtracji to najpierw wlałem trochę brzeczki do filtratora poczekałem aż osiądzie osad. Pierwsze przefiltrowane 5litrów wlałem z powrotem do filtratora po czym powoli dolewałem resztę brzeczki. Kiedy poziom w filtratorze był już niski powoli dolewałem świeżą wodę (ok4-5l). Na tym etapie nie zmierzyłem gęstości brzeczki. cała filtracja trwała ok 15- 20minut Czy dodanie teraz glukozy może choć trochę uratować piwo?
 2. koper229

  Piwo pszeniczne Hefe-Weizen proszę o pomoc

  Nie robiłem próby jodowej, wysładzałem ok 4litry a zacier mieszałem. Myśle, że poczekam jeszcze z 10-12 dni i przeleje do butelek. Dam wam znać za ok miesiąc czy nadaje się do picia. Czy niskie Blg może być spowodowane za wysoką temperaturą podczas chemielenia? Bo spuściłem brzeczkę z oczu na chwilę i zaczeła kipieć.
 3. koper229

  Piwo pszeniczne Hefe-Weizen proszę o pomoc

  To jak radzicie jaka powinna być gęstość przed butelkowaniem?
 4. koper229

  Piwo pszeniczne Hefe-Weizen proszę o pomoc

  Gęstość początkowa 7°Blg
 5. koper229

  Piwo pszeniczne Hefe-Weizen proszę o pomoc

  słód pszeniczny Weyermann 2,5kg słód pilzneński 1,5kg 45°C 10minut 62°C 35minut 72°C 35minut potem do 75°C Chmiel Lubelski 60minut drożdze MauriBrew Weiss na 20°C burzliwa 5 dni 19°C Zastanawiam się tylko czy wyszło tak jak powinno czy nie jest za gęste albo za mało gęste. Poza tym wyszło go trochę mało więc jeśli to nie zaszkodzi to chciał bym trochę rozcieńczyć.
 6. Witam. Parę dni temu zabrałem się za moją pierwszą warkę ze słodu. Po 5 dniach przelałem piwko do drugiego fermentatora i przy okazji zmierzyłem areometrem. Wyszło 4,5 °Blg . Czy to dobry wynik? Zastanawiam się czy nie dolać trochę wody bo wyszło ok 17l. Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że piwko zamierzam trzymać jeszcze 10 dni w fermentatorze przy ok 19°C zanim przeleje je do butelek.
×