Jump to content

Dzidek64

Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

About Dzidek64

 • Birthday 11/06/1982

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dzidek
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzidek64

  Dzidek64

 2. Ok. Dzięki za rady. Zostawię jeszcze kilka dni może coś zejdzie. Potem zleje na cichą.
 3. To co mam teraz robić? poczekać jeszcze kilka dni? W poprzednich 2 warkach też sypałem bezpośrednio i nie miałem problemu, no ale tam napowietrzałem brzeczke.
 4. No właśnie to już druga taka moja warka, wcześniej pils miał 13blg i 21L a powinno być 12blg na 20L, ale jak sprawdzałem ballingometr to w wodzie 20C wskazuje 0
 5. Ballingometr w wodzie wskazuje 0 więc chyba jest ok a termometr jak wkładałem do akwarium to wskazuje tyle co ten od rybek więc chyba też ok. No ta przyczyna to wydaje mi się że brak napowietrzenia i dlatego pytam czy jeszcze czekać czy tak jak polecał olo333 pokołysać fermentorem?
 6. Poniżej 65 nie zeszło a 70 nie przekraczałem. Nie chodziło mi żeby było prościej na lenia, tylko gdzieś wyczytałem że stouty lepiej tak zacierać
 7. To był zestaw z BA na dry stouta. Zacierałem na "leniucha" 1 przerwa 67/69C 110min wyszło mi 24L 12,5blg
 8. Wiem że lepiej jakbym wiedział , ale to dopiero moja 3 warka i mam bardzo małe doświadczenie więc ciężko mi stwierdzić czy już nie pracuję itd. a do ilu w ogóle powinien zejść taki stout?
 9. Raczej już nie pracuje, więc zalecasz pokołysać i zostawić np. na weekend?
 10. Witam, mam stouta na burzliwej 7 dzień i z 12,5blg zeszło na 5,5. Czy jeszcze czekać, czy przelewać na cichą? dodam jeszcze że z pośpiechu zapomniałem napowietrzyć brzeczke więc to może być przyczyna. Drożdże Danstar Nottingham.
 11. No tak nie wziąłem tego pod uwagę , chodziło mi raczej o jasne piwka
 12. No ja też z pszenicą miałem duuuży problem z stąd moje pytanie.
 13. Witam! Mam takie pytanie czy filtracja stouta przebiega sprawnie (filtrator z oplotu) tak jak jasne piwa czy raczej jak pszeniczka? Pytam bo mam zamiar jutro po pracy warzyć a nie chciałbym żeby mnie noc zastała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.