Skocz do zawartości

Bogdan64

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i degustację wybornych piw.Z niecierpliwością czekamy na następny zlot.
 2. Witam. Najnowsze wiadomości z Brennej.Dzisiaj od rana pada i mgła.A z dojazdem nie ma problemu droga jest z płyt betonowych.
 3. reduktor co2

  Jeżeli masz np. butlę z rurką (po odkręceniu zaworu leci śnieg' date=' a nie gaz), to ciekły CO2 może się zbyt gwałtownie rozprężać i gdzieś robi Ci się korek z suchego lodu. Może reduktor ma zepsutą membranę. Mogło też się coś zwyczajnie zapchać. p.s. jak czytam o rozwiercaniu otworów w reduktorach, to mi się włos jeży na głowie...oferta osprzętu jest naprawdę przebogata i można dobrać go do aplikacji od przemysłowych do laboratoryjnych, nie ryzykując przy tym własnego zdrowia [/quote'] Reduktory naprawiałem prawie 10 lat i znam zasadę działania i gwarantuje że rozwiercenie o którym pisałem nie zagraża zdrowiu tym bardziej życiu.
 4. reduktor co2

  Tego modelu nie znam ale zazwyczaj "cnotka" jest montowana w króćcu wyjściowym tam gdzie zakłada się wężyk otwór około 1 mm.Aby zwiększyć wydajność rozwierć na 4 mm.powinno być dobrze.
 5. reduktor co2

  Właśnie tak do końca nie mam, bo nie wiedziałem czy może byc taki spawarkowy, ale jesli można przerobić to poszukam w domu i jak coś znajdę to wrzucę fotkę z prośbą o pomoc. Tylko co jak później przyjdzie coś pospawać ? he he Pisz jak znajdziesz a pospawać tym reduktorem po przeróbce też się da.
 6. reduktor co2

  Reduktor do spawarki ma manometr wyskalowany w litrach tak samo reduktor z rurką (rotametr).Na wyjściu z reduktora jest cnotka (tak to nazywamy u nas w warsztacie) która zmniejsza wypływ z reduktora.Reduktor z manometrem można przerobić pod nasze potrzeby a z rurką nie da się.Nie wiem jaki masz model jak zrobisz zdjęcie to podpowiem jak go zmodernizować.
 7. Projektowanie browaru domowego.

  Witam. Do swojego nowego browaru zastosowałem do wysładzania lodówkę turystyczną 25 l. z grzałką 1100W i sterownikiem temperatury.Właśnie teraz testuję jak to działa.Grzałkę zamontowałem przy dnie a czujnik temperatury przy zaworze.Wzrost temperatury o 1 stopień to czas 2 minut.
 8. śrutownik napędzany silnikiem z pralki :) - projekt

  Silnik na jałowo pobiera około 4 A a gdy śrutuję 5,5 A.Zasilacz jest taki duży bo miałem takie podzespoły trafo i mostek prostowniczy.Taniej było kupić plastykową obudowę.Połączenie wykonałem z rurki 1/2 cala z jednej strony sklepana na wałek od śrutownika a z drugiej dospawana tulejka z otworem fi 10 i naciętym rowkiem na klin do połączenia z ośką silnika.Myślę ze silnik od wycieraczek malucha może być za słaby ale od jakiegoś samochodu ciężarowego powinien dać radę (Jelcz,Star itp.).Załączam jeszcze jedno zdjęcie z Czeskiej strony i wygląda na to że silnik jest mniejszy jak u mnie.
 9. śrutownik napędzany silnikiem z pralki :) - projekt

  Darko szkoda czasu na zabawę z silnikiem od pralki sam to przerabiałem.Poszukaj jakiegoś małego motoreduktora i po problemie.Ja wykorzystałem z półautomatu spawalniczego do podawania drutu na napięcie 24 V. moc 90 W a zasilam go 12 V i 5 kg.słodu mieli w 15 minut.
 10. Nowy PiwoWar :)

  Witam.Życzę samych udanych warek.
 11. I Warka

  Dzięki za info. Pozdrawiam.
 12. I Warka

  Cześć. Mam pytanie czy podczas przerw w zacieraniu mieszadło ma być włączone czy wyłączone? Przepraszam za pomyłkę nie tu miałem wpisać moje zapytanie.
 13. Mieszkam we Wrocławiu i na imię mam Bogdan.Od ponad miesiąca zajmuję się piwowarstwem domowym.Jestem już po pierwszej warce z brew-kita wesa,piwo jasne.Piwo jest już od dwóch tygodni w butelkach i po dzisiejszej degustacji wygląda na to że się udało ale jeszcze trochę musi poleżakować.Nagazowanie jest już chyba dobre tylko piana mizerna. Pozdrawiam wszystkich piwowarów domowych i życzę w Nowym Roku samych udanych warek i wszystkiego najlepszego.
×