Jump to content

Bogdan64

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i degustację wybornych piw.Z niecierpliwością czekamy na następny zlot.
 2. Witam. Najnowsze wiadomości z Brennej.Dzisiaj od rana pada i mgła.A z dojazdem nie ma problemu droga jest z płyt betonowych.
 3. Bogdan64

  reduktor co2

  Jeżeli masz np. butlę z rurką (po odkręceniu zaworu leci śnieg' date=' a nie gaz), to ciekły CO2 może się zbyt gwałtownie rozprężać i gdzieś robi Ci się korek z suchego lodu. Może reduktor ma zepsutą membranę. Mogło też się coś zwyczajnie zapchać. p.s. jak czytam o rozwiercaniu otworów w reduktorach, to mi się włos jeży na głowie...oferta osprzętu jest naprawdę przebogata i można dobrać go do aplikacji od przemysłowych do laboratoryjnych, nie ryzykując przy tym własnego zdrowia [/quote'] Reduktory naprawiałem prawie 10 lat i znam zasadę działania i gwarantuje że rozwiercenie o którym pis
 4. Bogdan64

  reduktor co2

  Tego modelu nie znam ale zazwyczaj "cnotka" jest montowana w króćcu wyjściowym tam gdzie zakłada się wężyk otwór około 1 mm.Aby zwiększyć wydajność rozwierć na 4 mm.powinno być dobrze.
 5. Bogdan64

  reduktor co2

  Właśnie tak do końca nie mam, bo nie wiedziałem czy może byc taki spawarkowy, ale jesli można przerobić to poszukam w domu i jak coś znajdę to wrzucę fotkę z prośbą o pomoc. Tylko co jak później przyjdzie coś pospawać ? he he Pisz jak znajdziesz a pospawać tym reduktorem po przeróbce też się da.
 6. Bogdan64

  reduktor co2

  Reduktor do spawarki ma manometr wyskalowany w litrach tak samo reduktor z rurką (rotametr).Na wyjściu z reduktora jest cnotka (tak to nazywamy u nas w warsztacie) która zmniejsza wypływ z reduktora.Reduktor z manometrem można przerobić pod nasze potrzeby a z rurką nie da się.Nie wiem jaki masz model jak zrobisz zdjęcie to podpowiem jak go zmodernizować.
 7. Witam. Do swojego nowego browaru zastosowałem do wysładzania lodówkę turystyczną 25 l. z grzałką 1100W i sterownikiem temperatury.Właśnie teraz testuję jak to działa.Grzałkę zamontowałem przy dnie a czujnik temperatury przy zaworze.Wzrost temperatury o 1 stopień to czas 2 minut.
 8. Silnik na jałowo pobiera około 4 A a gdy śrutuję 5,5 A.Zasilacz jest taki duży bo miałem takie podzespoły trafo i mostek prostowniczy.Taniej było kupić plastykową obudowę.Połączenie wykonałem z rurki 1/2 cala z jednej strony sklepana na wałek od śrutownika a z drugiej dospawana tulejka z otworem fi 10 i naciętym rowkiem na klin do połączenia z ośką silnika.Myślę ze silnik od wycieraczek malucha może być za słaby ale od jakiegoś samochodu ciężarowego powinien dać radę (Jelcz,Star itp.).Załączam jeszcze jedno zdjęcie z Czeskiej strony i wygląda na to że silnik jest mniejszy jak u mnie.
 9. Darko szkoda czasu na zabawę z silnikiem od pralki sam to przerabiałem.Poszukaj jakiegoś małego motoreduktora i po problemie.Ja wykorzystałem z półautomatu spawalniczego do podawania drutu na napięcie 24 V. moc 90 W a zasilam go 12 V i 5 kg.słodu mieli w 15 minut.
 10. Witam.Życzę samych udanych warek.
 11. Dzięki za info. Pozdrawiam.
 12. Cześć. Mam pytanie czy podczas przerw w zacieraniu mieszadło ma być włączone czy wyłączone? Przepraszam za pomyłkę nie tu miałem wpisać moje zapytanie.
 13. Mieszkam we Wrocławiu i na imię mam Bogdan.Od ponad miesiąca zajmuję się piwowarstwem domowym.Jestem już po pierwszej warce z brew-kita wesa,piwo jasne.Piwo jest już od dwóch tygodni w butelkach i po dzisiejszej degustacji wygląda na to że się udało ale jeszcze trochę musi poleżakować.Nagazowanie jest już chyba dobre tylko piana mizerna. Pozdrawiam wszystkich piwowarów domowych i życzę w Nowym Roku samych udanych warek i wszystkiego najlepszego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.