Jump to content

Infam

Members
 • Posts

  685
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Infam

 1. Infam

  Infam

 2. Tomku, wszystkiego co najlepsze!
 3. Dorotko, wszelkiej pomyślności i szczęścia!!! Maja i Krzysiek
 4. Oby był to zapis dotyczący jedynie wizerunku zwycięzcy. Wyłączność może wyłączyć nie tylko zwycięzcę ale i GŻ. Ale nie snujmy takich czarnych scenariuszy bo po prostu nie mają prawa zaistnieć. Jestem pewien, że jeśli decydenci GŻ poważnie podejdą do tej kwestii (a przecież inaczej być nie może) to piwowar z tytułem GCh nie będzie musiał wybierać mniejszego zła. Spokojnie, nikt sobie nie strzeli w kolano. A jeśli się mylę to zapewne piwowar wybierze właśnie mniejsze zło. Wtedy będzie ktoś kulał. W tym całym nakręcaniu się zapomnieliśmy o jednym. To dzięki GŻ PSPD ma szansę działania i usamodzielnienia. Odniosę się jeszcze oczywiście do poniższego: Ja jeszcze nie zdążyłem się zapisać do PSPD, a już trza się wypisywać . Nie musisz. Kto Ci to powiedział, że musisz, skoro się nie zapisałeś?
 5. Jacku, samych wyjątkowych, rewelacyjnych warek. Twoje zdrowie!!! 01.04. - fajna data urodzin ;-)
 6. (fermentacja z dodatkiem ekstraktu w proszku 50% i glukozy 50%) Refermentacja? A jak oceniasz jakość piwa (porównując to, co uzyskujemy z puszek różnych producentów)?
 7. Ignac, Shayboos Wszystkiego Najlepszego!
 8. Jacku, wszystkiego najlepszego! Twoje zdrowie!
 9. Tak, zgadza się. Piękne podziękowania! Piję za Wasze zdrowie GCh sprzed dwóch lat i oczywiście tegorocznym GP. Janku, Twojego podwójnego Bock'a niestety już od dawna nie mam.
 10. Właśnie, nie napisałem o tym. W chwili obecnej wiem jedynie o premierze w Warszawie (nie mam jednak spisu konkretnych sklepów sieci Alma). Piwa dostępne będą również w innych miastach (ale nie mogę potwierdzić od kiedy)
 11. Już jutro piwo uwarzone w Browarze Ciechan na bazie receptury Czesława Dziełaka i pod jego ścisłym nadzorem poleje się w następujących lokalach: Kufle i Kapsle, Chmielarnia, Piw Paw, Po drugiej stronie lustra, Spiskowcy rozkoszy. Jutro również piwo dostępne będzie w sieci Alma. Za kilka dni kolejna premiera piwa wg receptury tego samego Piwowara. Aromat i smak porównamy więc niebawem.
 12. Stasiek, to niesamowite! Dwa dni temu oceniałem tą pszenicę ale dawałem jej co najwyżej pojedynczy pkt w klasyfikacji PSPD a tu proszę, drugie miejsce. Jestem zbyt krytyczny. I to przed panującym Waldkiem. A AIPA? eeeh. A Chorzów, Cieszyn, W-wa i nie wiem co jeszcze. Ale będzie, oby nie zapeszyć. AIPA 114 mam w lodówce. To chyba ten? Szkoda, że nie oceniłem przed wynikami poznańskiego. Teraz to ja sobie mogę oceniać. Pilsnera mi nie dałeś to nie ma pudła. Jeśli są chętni przed następnym konkursem to jestem do dyspozycji. Pudło murowane. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH LAUREATÓW!!!
 13. To kwestia z naszej wycieczki do Browaru Ciechan (nie ma na piwo.org tego tematu). Po zwiedzaniu poszliśmy coś zjeść. Małe zamieszanie i nie miałem swojego dania, któryś z kolegów się pomylił. Ale to drobnostka. Przeprosiny przyjęte, nic się nie stało.
 14. Postaram się przybyć. Będę miał niespodziankę.
 15. Cieszy fakt, że pojawiła się impreza. Ni stąd ni zowąd. Reklamy jedynie po praskiej stronie. Ja dowiedziałem się o rzeczonej pokątnie. I to główny grzech organizatorów. Zjawiłem się ok. 20:30. Na zewnątrz więcej służb niż biesiadników. W głównym namiocie trochę roztańczonej młodzieży. U progu doń wita mnie miła dziewczyna i zaprasza do degustacji. Wybrałem Gronie i Klasyczne ;-) Na pytanie o balling pani poprosiła o odpowiedź kolegę, który odesłał mnie do sąsiedniego namiotu. Tam to raczej ja miałem wykład. Infrastruktura na 5 Impreza na 2 Nie wiem, co mam Wam powiedzieć. To, że w końcówce września jest 10 °C i nie da się tego przewidzieć, może to, że bez reklamy to będzie, jak będzie. Nie wystarczy zachęcać do degustacji napisem "ŚWIEŻE PIWO, WARZONE 26.09.2013 R. WAŻNE DO 10.10.2013 R". Dwa dni od warzenia to brzeczka. Co za ignorant to napisał? Czy to było autoryzowane przez kogokolwiek z Kompanii? Chociaż, jeśli polewaliby brzeczkę to czemu nie. Pierwsze koty za płoty i mam nadzieję, że Kompania nie zrazi się tą raczej "małą" imprezą, bo istnieje tu duży potencjał i szanse na naprawdę świetną zabawę i marketing.
 16. Wiem, że wszyscy się niecierpliwicie. Metryczki są opracowywane przez przedstawicieli - czterech sędziów (po jednym z danego stylu). Nie chcę wywierać nacisku na sędziów bo mogłoby to mieć zły wpływ na jakość metryczek. Mamy ustalone wstępne terminy ale tak jak wspomniałem, dajmy spokojnie popracować sędziom.
 17. I zdjęcia z samego finału - ocena piw. To także dzieło Tomka Piszczelskiego tpiszcze. Tomek, rewelacyjne zdjęcia! http://www.piwo.org/...wski-kpd-final/ Mój ranking - zdjęcia z nr 6502 6614 6249 Oddają trud sędziowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.