Jump to content

norin89

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Działkowy
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Warszawa / Ślężany

Kontakt

 • Imię
  Marcin
 • Strona www
  http://goscicki.eu

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam!. Po dłuższej przerwie znów zabrałem się za warzenie i od razu napotkałem problemy. Dziś rano warzyłem jasnego dobrze chmielonego lagera/bezstylowca. Po schłodzeniu do temp. 24°C zadałem drożdże do 20l. brzeczki. Użyłem Fermentis Saflager W-34/70. Tu się pojawia problem. Temp. w lodówce ustawiłem na 8°C (max. temp. jaką mogę ustawić) więc temp. fermentacji powinna być 9-10°C - minimum dla tych drożdży. Na wiki (link) wyczytałem, że przy takiej temperaturze powinienem użyć znacznie większej ilości drożdży niż 1 paczuszka. Fermentacja od ~15-tej jeszcze nie ruszyła. Co zrobić? Dokupić jeszcze 1-2 paczuszki i jutro je dodać? Poszukać na forum jakiejś gęstwy lagerowej? Poczekać do rana czy fermentacja ruszy i nie panikować? EDIT. Nie robiłem rehydratacji. Brzeczka ma ~12* BLG.
 2. Witam. Gdzie można odebrać skrzynki i czy jest możliwość wysyłki - jeśli tak to jaki koszt?
 3. Jakby ktoś miał gęstwę do pszenicy (raczej Weizena niż Witbiera) lub coś nadającego się do Marcowego z Warszawy lub okolic to z chęcią przygarnę do pierwszego starcia z drożdżami płynnymi
 4. Jedna jest na wiki: http://www.wiki.piwo.org/Kapslownica_ze_statywu_wiertarki
 5. Warzę piwo na działce 7km od Kuligowa. Chętnie użyczę taboretu i butli (są na miejscu) i jako, że jestem początkujący z przyjemnością odwiedzę warsztaty
 6. Hej. Właśnie jadę na działkę butelkować moje pszeniczne. Jako surowiec do refermentacji będę używał glukozy krystalicznej rozpuszczonej w wodzie. Czytałem gdzieś na forum, że syrop glukozowy/cukrowy powinien mieć Blg takie jak brzeczka przed zadaniem drożdży. Dodam, że mam 18 l. piwa i z tego co wyliczyłem powinienem dodać 266 g. glukozy by nagazować piwo do 4.0 vol. Tylko nie wiem w jakiej ilości wody rozpuścić glukozę, jest może jakiś wzór, żeby dowiedzieć się w jakieś ilości wody rozpuścić 266g. glukozy by otrzymać ciecz o gęstości 12°Blg?
 7. Popieram w 100%. Z chęcią też bym zobaczył to cudo
 8. Było mniej klarowne niż po 7-miesięcznym leżakowaniu [powiedzmy, że wyglądało na pszeniczne ]. Było kwaskowate, drożdży w smaku nie wyczuwałem.
 9. Z wielkim zaskoczeniem odkryłem na działce (przez całą zimę tam mnie nie było) jeszcze jedną butelkę a'la Koelsch'a (szczegóły w pierwszym poście tego tematu). Postanowiłem go spróbować i... o dziwo nie był w ogóle kwaśny [szczerze mówić było całkiem pijalne ]! Nie wiem jak to możliwe, może rzeczywiście tylko niektóre butelki były zakażone (duża część była wypita nie przeze mnie). Może młode, nieułożone piwo może być kwaskowate? - a'la Koelsch w przeciwieństwie do AIPA-y nie był całkowitym kwasem.
 10. Witam. Zdecydowałem się wreszcie na budowę chłodnicy zanurzeniowej. Przekopałem kilka tematów związanych z chłodnicą na forum i chciałbym się upewnić czy miedziana rurka którą wybrałem będzie się nadawać - http://allegro.pl/sh...item=2190670127. Czy ktoś może używał rurki miedzianej w otulinie? Czy trudno pozbyć się takiej otuliny? Poza tym brakuje informacji na temat grubości ścianek Po przeczytaniu dyskusji (chyba nierozstrzygniętej) na temat grubości rurki zdecydowałem się na fi 8mm (jako kompromis). Mam jeszcze jedno pytanie - chciałbym podłączać chłodnice pod szlauch ogrodowy. Mógłbym prosić o jakieś rady co do przejściówki? Jaka przejściówka, jak przymocować? EDIT: Sprzedający odpisał na moje pytanie - grubość ścianki to 1mm.
 11. AIPA jest bardzo nachmielona. A to właśnie ona jest bardziej kwaskowa. Zapału mi nie brakuje i się nie zniechęcę Muszę zaopatrzyć się w wybielacz
 12. Co do startu drożdży to niestety tego nie zapisałem. Musze dodać rubryczkę do mojego protokołu Przeniesienie kwasa na gęstwie by wiele tłumaczyło ale nie przypominam sobie, żeby piwo przed butelkowaniem było kwaskowe. Niestety nie spróbowałem AIPA przed butelkowaniem a ono jest bardziej kwaskowe. Tak czy inaczej pozbyłem się już reszty gęstwy. Dzięki wszystkim za pomoc. Pod koniec miesiąca zabieram się za kolejną warkę (prawdopodobnie pszeniczne) i mam nadzieję, że obejdzie się już bez kwasów!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.