Skocz do zawartości

doied

Members
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez doied

 1. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  Witam na wstępie zaznaczam że jestem tu nowy i pomimo że przeszukałem forum w poszukiwaniu nurtującego mnie pytania mogłem coś przegapić. tak jak w temacie interesuje mnie jak można rozlać piwo z 50 lub 30l kega np tyskie, najbardziej interesuje mnie pompka ręczna (coś takiego jak w linku) http://www.beerservice.pl/?loc=shop&loc2=detail&cat=21&prodid=83&lang=pl. Słyszałem również że do rozlewania takiego piwa można użyć baterii łazienkowej, może wie ktoś jak to zrobić lub znacie inne metody? Od razu zaznaczę że chodzi mi o metody nisko budżetowe. Słyszałem również że jeżeli piwo rozlewamy za pomocą takiej pompki to powinno się to zrobić w ciągu 1 dnia bo inaczej się wygazuje, czy to prawda? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie .
 2. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  Co do agregatu to mam taki yamahy, tylko że on nie może przecież chodzić cały czas Natomiast co do tego sposobu z wymianą cieplną to jest mały - bo wtedy suchy lód strasznie szybko by się topił i za dużo by go szło. Ps: W ile czasu trzeba wypić piwo z beczki jeżeli jest ono nalewane za pomocą pompki, żeby browarek nie był rozgazowany?
 3. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  No niby tak tylko że styropian musi być drobnoziarnisty a nie do ociepleń moim zdaniem po 2 jak kega po prostu zasypie suchym lodem to mi nic nie popłynie bo on ma temperaturę sublimacji chyba -75 stopni celcjusza
 4. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  Kurde więc widzę już że na szybko nic nie zrobię. Ewentualnie chłodzenie suchym lodem mogę zastosować bo mam do niego dojście tylko że to jest raczej ryzykowne żeby beczki nie rozsadziło, dozowanie tego ustrojstwa było by dosyć ciężkie i skąd załatkił bym sobie tak wielki pojemnik ze tyropianu.
 5. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  z tym jest problem bo w domku jeszcze przez 1-2 nie będzie prądu ( proces przekształcania gruntów itp zakaz podłączenia prądu) Jednak chcę to rozwiązać poprzez włożenie beczki do beczki z wodą ze studni głębinowej. Jezeli piwo było by ciepłe to leciała by sama piana?
 6. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  To wszystko miało by stać w domku nad jeziorem, czasami przywiózł bym to do siebie do miasta. Taka beczka 50l wystarczy na 1-2 dni zależnie czy w międzyczasie będzie spożywana też wódka.
 7. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  nie powiem kusi mnie ta opcja, ale te napełnianie butli CO2 z tym może być problem. Może ktoś jeszcze wypowie się na temat ręcznej pompki do piwa.
 8. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  Więc co jeszcze musiał bym dokupić do zestawu oferowanego przez Pana? Wiem już na pewno że reduktor, ale czy coś jeszcze ?
 9. doied

  Jak rozlewać piwo z keg

  No ok wszystko jest wspaniale tylko czy do tego zestawu nie będę potrzebował jeszcze reduktora? W jaki sposób będę dozował odpowiednią ilość gazu (chyba nie jest tak że po prostu odkręcam butlę i już.
×