Skocz do zawartości

psycholec

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. psycholec

  Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.

  2 pytanka: - czy za bazę do piwa malinowego z "resztek" może posłużyć Hefe-Weizen, którego warzyłem parę dni temu, specjalnie zrobiłem go ok 28 litrów (zestaw z BA, lekko powiększony) żeby te 8 zostało do malinowego, ewentualnie miodowego. - czy wywar z 15g chmielu Lubelskiego będzie odpowiedni do tego piwa? (8 litrów pszenicznego plus 5 litrów wody plus 2 soki malinowe 500ml z Herbapolu)
 2. psycholec

  butelkowanie, dezynfekcja butelek

  Ja butelki myje i wkładam do mikrofalówki (bez talerza) wchodzi 12 sztuk i włączam na 4-5 minut taka partię, myślę że żadne żyjątka nie przetrwają tego. Kiedyś podgrzałem w mikrofali przez 20 sekund drożdże piekarnicze z wodą cukrem i mąką, które słabo "wyrastały" na pizze i życie całkowicie zamarło więc grzanie 5 minutowe chyba wszystko zabije?
 3. psycholec

  Przepis na Cydra

  @maxhot cząstki owoców zapewne nie bo cydr przed zabutelkowaniem był super klarowny, po działaniu sokowirówką zmieszałem sok z tą miazgą owocową dodałem pektopolu i na następny dzień wyciskałem praską własnej produkcji z filtrem. @Wiktor czym może być spowodowana ta infekcja?
 4. psycholec

  Przepis na Cydra

  Co to może być: Po zabutelkowaniu cydru z soku z jabłek uzyskanych sokowirówką, fermentowanych na drożdżach tokaj około tygodnia na burzliwej i około tygodnia na cichej, (super klarowny) po zabutelkowaniu z dodatkiem glukozy, pojawiła się w butelce na powierzchni cydru błonka taka biała, po potrząśnięciu butelką kruszy się i tworzą z niej pływające farfocle. Cydr z błonką posmakowałem po 3 dniach refermentacji, mało nagazowany, ale nie wydawał się zepsuty, czy się nadaje do wypicia czy raczej może być szkodliwy dla zdrowia, bo wygląda nieciekawie i nikogo bym go nie poczęstował.
 5. psycholec

  Chmiel w szyszkach a granulat?

  żartowałem, idę drogą jaką pokazał Andy, narazie postępuje zgodnie z przepisami znalezionym i polecanymi, brak doświadczenie nie pozwala na takie posunięcia żeby "garściami" czy na "oko" postępować wyliczyłem: Marynki 8.4% dam 35-38 gram (zamiast 40 g 9% Magnum w szyszkach) Lubelskiego 3.9% dam ok 58-62 gram (zamiast 80g 3.3% Lubelskiego w szyszkach)
 6. psycholec

  Chmiel w szyszkach a granulat?

  dziękuje za wszystkie wyjaśnienia, wsypię garść albo 2 chmielu w granulkach i będzie dobrze
 7. Witam jestem Krzychu, forum czytam od jakiegoś czasu ale się jeszcze nie ujawniałem. Zacząłem od razu od zacierania, uwarzyłem dopiero 2 warki Pale Ale i Stout owsiany dla mnie wyszły dobre, ale czy naprawdę są dobre trudno mi ocenić z braku porównania... A teraz pytanie, chcę zrobić piwko wg. tego przepisu http://www.wiki.piwo.org/index.php/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg i niewiem jak zamienić ilość chmielu w szyszkach na granulat? Kupuję słody w BA a tam nie ma chmieli w szyszkach. Ile to będzie Chmiel Magnum 9% (szyszki) - 40g ile to będzie granulatu Marynki? Chmiel Lubelski 3.3% (szyszki) - 80g ile granulatu? Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam.
×