Jump to content

MSB_XIII

Members
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Lec
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Jelenia Góra

Kontakt

 • Imię
  Marek Stanisław
 1. Kupowałem na allegro , teraz cena może byc wyższa - nie sprawdzałem - sklep ze sląska " piwo piweczko " jak pamiętam . Ich gg 4032126
 2. Miałem bardzo podobne , i jak przedmówcy i mnie uspokajali tak samo bym Tobie zalecał , w mysl zasady "jak nie wali z brzeczki - będzie piwo przednie " ps w jakiej temp. prowadziłes fermentację ?
 3. MSB_XIII

  Laska wanilii

  i jednak nie doniósł ... wypił przed butelkowaniem ?
 4. Piwo uwarzyło się znakomicie, smakowało jeszcze lepiej , już nawet pustych butelek po nim nie ma ;-(
 5. Dziekuję za posty , o miodzie do piwa poczytałem kilka wątków na forum i wiem że w grę wchodzi tylko sztuczny. Co do ilosci imbiru też były wypowiedzi. Zastanawiam się natomiast nad dodaniem do jasnego extraktu pszenicznego .
 6. Niestety nikt chyba nic nie podpowie ;-( , planuje zatem bez podpowiedzi do pół warki miód , do drugiej połowy imbir .
 7. Jak w temacie , jestem pod wrażeniem tego co uwarzylem z extraktów suchych nachmielonych. Teraz skoro mi smakuje to na ich podbudowie uwarzyłbym ... no własnie co? Mam za mało doswiadczenia by sam wymyslic "dodatki" czytałem na forum o miodzie - do ciemnego bym dodał . Na dniach będę cos zamawiał więc wdzięczny będę za podpowiedzi .
 8. Odezwę się na pewno , fermentory puste , a kolega też jeden pisał o uwarzeniu piwa. Dam znac na PW
 9. Wczoraj kontrola smaku i nagazowania , jak pisał mój przedmówca - prawda rewelacyjne, piana znakomita, długo się utrzymuje , Ciemne - wyrazne posmaki słodowe i karmelu , jasne - musi jeszcze poleżakowac ale przyjemny pils z niego będzie. Co do ceny - 35 pln więc dużo taniej niż Coopersy czy podobne "puszki" zatem że drogo to bym polemizował. Ciemne 36-45 EBC , jasne 4-9 EBC.
 10. Geordie Bitter przygotowanie : 1kg cukru + 20L wody z górskiego zródełka w lesie fermentacja : tylko burzliwa , temperatura termometru naklejonego na fermentorze 19-21 C przez 8 dni, odfermentowało do 2Blg, drożdze standardowe górnej fermentacji dawane przez producenta refermentacja : cukier odbutelkowanie : po 17 dniach Smak , kolor Bittera Geordie jak od Coopersa - różnicy nie czuję i nie widzę. Nagazowanie , i piana idealna.
 11. Geordie Winter Warmer przygotowanie : 1kg cukru + 20L wody z górskiego zródełka w lesie fermentacja : tylko burzliwa , temperatura termometru naklejonego na fermentorze 21- 24 C przez 7 dni, odfermentowało do 2Blg, drożdze standardowe górnej fermentacji dawane przez producenta refermentacja : cukier odbutelkowanie : po 13 dniach Wyszło mnie EBC z przedziału 46-100 ( blizej 46 zniżeli 100 ) , wyczywalna goryczka chmielu , kwaskowe w smaku blisko Bttera . Piana klasyczna " na 3 palce "
 12. Desna - z Jeleniej Góry mam nie daleko - wybierając się po surowce mogę przyjąc zamówienia i wysłac z Polski do Kolegów ( pewnie taniej wyjdzie niż z Czech )
 13. Piwo w 96 butelkach - nie przewidziałem jednego nastawiając od razu 2 brzeczki - że będę musiał aż tyle butelek umyc.! Za 10 dni post z oceną tego co uważyłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.